• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vađenje bijelog luka

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
Raznorazne informacije i dezinformacije kruže oko uzgoja češnjaka, ispravit cu samo jednu.
Prinos od 10 t po ha kod nas nije realno očekivati, stvarni prinos 1:6.

Više informacija oko uzgoja češnjaka ( sadni materijal ,gnojidba,zaštita, vađenje, skladištenje ... ) na google upiši OPG KURCINAK

LP Miroslav
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Raznorazne informacije i dezinformacije kruže oko uzgoja češnjaka, ispravit cu samo jednu.
Prinos od 10 t po ha kod nas nije realno očekivati, stvarni prinos 1:6.

Više informacija oko uzgoja češnjaka ( sadni materijal ,gnojidba,zaštita, vađenje, skladištenje ... ) na google upiši OPG KURCINAK

LP Miroslav

Gospodine Kurcinak obmanjujete Hrvatsku javnost jedno pričate drugo radite,treće jako dobro se mi ipak znamo.Recite jednom pravu istinu,a ne trogodišnje iskustvo u uzgoju bjeloga luka-češnjaka.Ovo vam je ipak prva godina u uzgoju istoga,što niste na Vašoj web stranici u galeriji postavili slike prijašnjih polja bjelog luka,a i također nema slika ni ovogodišnjeg.Od pouzdanih informacija od nekih ljudi koje znamo obojica,luk Vam je bio u korovu da se nije moglo vidjeti što je. Žao mi je samo što to nisam prije saznao pa poslikao,a prošao sam onuda nekoliko puta,uopče se nisam obazirao na taj korov,Priča o kopanju i motiki,možete nekome drugome prodati.Kao i o nekom ,, eko ,,uzgoju bez potrebne kem. zaštite,sam si pričao da si ga potapao u neku otopinu fungicida. Vi ste sa površine od 1kj dobili 2,5t.Po nekom posijali ste 400kg češnjeva a izvadili 2.500kg,odakle vam toliko češnjeva.Iz Vojvodine si prošverco 50tak kg za sadnju i sada to prodajete pod ,, domači češnjak ,, ,a ostalo? Tko li Vam je posijao tih 400kg češnjeva? Na ovogodišnjoj suši Vi dobijete 2.500kg http://www.glas-slavonije.hr/172239/4/Proizveli-25-tona-cesnjaka
A tvrtka Herba Natura u Ernestinovu uz punu agrorehniku po ha 7t,odnosno na 2ha 14t.http://www.glas-slavonije.hr/173120...rnestinovu-14-tona-cesnjaka-za-domace-trziste
Nadam se da nakon ovoga nečete opet da mi napadate i rušite Facebook profil kao prošli puta,toliko o velikom uzgajivaču bjelog luka.Uz toliko silnog okopavanja i posla ima vremena i za takve stvari.
 

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
Gospodine Kurcinak obmanjujete Hrvatsku javnost jedno pričate drugo radite,treće jako dobro se mi ipak znamo.Recite jednom pravu istinu,a ne trogodišnje iskustvo u uzgoju bjeloga luka-češnjaka.Ovo vam je ipak prva godina u uzgoju istoga,što niste na Vašoj web stranici u galeriji postavili slike prijašnjih polja bjelog luka,a i također nema slika ni ovogodišnjeg.Od pouzdanih informacija od nekih ljudi koje znamo obojica,luk Vam je bio u korovu da se nije moglo vidjeti što je. Žao mi je samo što to nisam prije saznao pa poslikao,a prošao sam onuda nekoliko puta,uopče se nisam obazirao na taj korov,Priča o kopanju i motiki,možete nekome drugome prodati.Kao i o nekom ,, eko ,,uzgoju bez potrebne kem. zaštite,sam si pričao da si ga potapao u neku otopinu fungicida. Vi ste sa površine od 1kj dobili 2,5t.Po nekom posijali ste 400kg češnjeva a izvadili 2.500kg,odakle vam toliko češnjeva.Iz Vojvodine si prošverco 50tak kg za sadnju i sada to prodajete pod ,, domači češnjak ,, ,a ostalo? Tko li Vam je posijao tih 400kg češnjeva? Na ovogodišnjoj suši Vi dobijete 2.500kg http://www.glas-slavonije.hr/172239/4/Proizveli-25-tona-cesnjaka
A tvrtka Herba Natura u Ernestinovu uz punu agrorehniku po ha 7t,odnosno na 2ha 14t.http://www.glas-slavonije.hr/173120...rnestinovu-14-tona-cesnjaka-za-domace-trziste
Nadam se da nakon ovoga nečete opet da mi napadate i rušite Facebook profil kao prošli puta,toliko o velikom uzgajivaču bjelog luka.Uz toliko silnog okopavanja i posla ima vremena i za takve stvari.

Bivši kume , “Zavist je kao crv koji grize samo ono drvo u kojem živi.”

Kad si tako "pametan" i dušebrižan pročitaj i ovo:
Pravilnik foruma članak 2.


Vrijeđanje i omalovažavanje sugovornika na osobnoj ili bilo kojoj drugoj razini, poticanje govora mržnje i bilo kojeg oblika diskriminacije (spolne, rasne, vjerske i druge). Iznošenje neistinitih tvrdnji koje mogu štetiti časti ili ugledu je kažnjivo djelo klevete (vidi čl. 200 Kaznenog zakona RH).
 
B

Bobo

Guest
Decki, mir... klevata ili je ili nije, nije na meni da znam, iskreno me ni ne zanima. Nagledao sam se i ja kojecega i svacega pa nisam komentirao a i sto predlazem i kolegi Zvoni.

Ako imate nekih svojih razmirica, rijesavajte to sami, mimo foruma.

Zvonu znam dosta dugo i mislim da ne bi ovo pisao bez valjanog razloga, ali ako nema dokaza, onda je to nista vise nego kleveta i ovim putem jos jednom molim da se to ne radi.
 

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
Decki, mir... klevata ili je ili nije, nije na meni da znam, iskreno me ni ne zanima. Nagledao sam se i ja kojecega i svacega pa nisam komentirao a i sto predlazem i kolegi Zvoni.

Ako imate nekih svojih razmirica, rijesavajte to sami, mimo foruma.

Zvonu znam dosta dugo i mislim da ne bi ovo pisao bez valjanog razloga, ali ako nema dokaza, onda je to nista vise nego kleveta i ovim putem jos jednom molim da se to ne radi.

Bobo zahvaljujem na reakciji!
Ovo je čisti zlonamjerni pokušaj osobnog obračuna na javnoj razini, gdje smatram da nije mjesto za takve stvari, dok nekima to pričinjava potrebu i zadovoljstvo, ovime završavam svaku daljnju prepisku na tu temu.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bobo samo želim skrenuti pozornost javnosti na ovakve ,, novokompovane poljoprivrednike ,, koji obmanjuju građane RH svojim slatkorječivim pričama na svojoj web stranici.Stručne savjete o poljoprivredi i uzgoju češnjaka daje ,, stručnjak ,, odnosno završeni frizer-brico,odnosno nekadašnji folk pjevač,novinar,itd itd ( ne vrijeđam ovime struku frizera ili pjevača,novinara itd itd ) Ni baščicu u svom dvorištu od svega nekoliko m2 nisi bio u stanju da dovedeš u kulturu,a sada veliki stručnjak za češnjak.Vidila žaba da se konj potkiva,pa i ona digla nogu,tako i moj kum.Ove informacije o stanju usjeva,i mjestu gdje je to bilo,rekli su mi tvoji seljani,i oni su te brzo pročitali.Žao mi što ne uslikam to polje koje si ti kopo.Drugi puta ako već želiš staviti slamu među redove,onda stavljaj redovito a ne jednom.Tako ti je rekao tvoj ,, savjetnik ,, iz sela ha ha ha. A i vlastiti otac ti je stavio kometar na stranici Glasa Slavonije ,, Slavonski mudrac-kineski češnjak,, kojeg si naravno izbrisao.
Kume moj budi veseo,jer da nisi veseo život bi ti priseo.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Paaa, nekak mi ZVONA zgleda jako uvjerljivo ,ovo kaj je napisal lako se provjeri ,a teško demantira...
 
B

Bobo

Guest
Zvona, OK, upozorio si nas i sad je OK. Covjek ce nam poslikati svoje njive i potvrditi ili svoju ili tvoju pricu pa cemo vidjeti tko je u pravu.

Svatko je od nekud morao poceti pa tako i on bez obzira na struku.

Molim te da se pridrzavas nekog reda ili cu stvarno morati provoditi neke sankcije dok se ne smirite...
 

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
Zvona, OK, upozorio si nas i sad je OK. Covjek ce nam poslikati svoje njive i potvrditi ili svoju ili tvoju pricu pa cemo vidjeti tko je u pravu.

Svatko je od nekud morao poceti pa tako i on bez obzira na struku.

Molim te da se pridrzavas nekog reda ili cu stvarno morati provoditi neke sankcije dok se ne smirite...

"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede."

Zato Vas sve pozivam kod mene na pivce , pa da usput obiđemo tu moju njivu u korovu, zamisli "njiva mu je u korovu uh strašno,strašno to ljude jakooo zanima ;)

Zvona mog oca ne spominji, živi svoj a ne tuđi život, odrasti napokon. Dugo se znamo , dovoljno da prljavog veša ima na tone i kod tebe, ali mi ne pada na pamet to javno govoriti. Usput ako ti nešto nije jasno imaš moj broj telefona.
Sada doista prekidam daljnju prepisku na ovu temu, isprika adminu za ovaj posljednji post.
 
D

daboni

Guest
iz sadržaja tvog komentara ne iščitavam zabrinutost za hrvatsku javnost već je tu očiti obračun po privatnoj osnovi sa bivšim kumom i zatonas nemoj više zamarati
 
Na vrh