• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vađenje stublina?

J

jura4511

Guest
zanima me da li se pomocu redapcigera mogu vaditi stubline odnosno cilinricnu ulosci ili kako vec to zovete, te ukoliko ne kako bi se mogli ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: vađenje stublina

Mogu, sa radapcigerom odgovarajučeg promjera ili ako imaš univerzalni za vađenje stublina.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: vađenje stublina

Univerzalni napravis kod tokara.
 
J

jura4511

Guest
Re: vađenje stublina

Pozdrav! Radim generalku na traktoru i zapeo sam na vađenju cahura dizni pa me zanima ako netko ima kakav prijedlog...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: vađenje stublina

Posto vec duze nisu vadene zapekle su i unutra ima hrde koja je zapekla pa drzi a na knap su.
kad otpojis lajtummg i sarafe i skines drzac probaj ih zakretat ljevo desno kad ih dobijes ljevo desno,dok ih pomices ljevo desno netko ih nek napinje prema gore sa manjim pajserom.
Ako nikak nejde nakapaj uk4 ulje za kocnice oko spoja i ostavi kroz 8h pa probaj.
Sve radi s osjecajem da ne pukne dizna!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Re: vađenje stublina

ne znam jel misliš na dizne ili na čahure u glavama u kojima su dizne?ak misliš na čahure moraš si napraviti ili posuditi od nekog autolimara udarni izvlakač (cukalicu)
doma si to moreš napraviti od deblje navojne šipke..šipku zavariš sa co2 aparatom za čahuru na šipku staviš neki deblji šuplji komad železa (zadnji lager od auta) staviš neku široku podlošku i zavrneš maticu i udaraj..inače to bu malo teže išlo ak je voda bila u motoru...
 
J

jura4511

Guest
Re: vađenje stublina

Mislim na cahure u glavama, dizne sam izvadio i ok su, cahure sam uzeo nove pa sad stare moram izvadit...zetor 4511 '69.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: vađenje stublina

Kolko su te koštale čahure?
Natopi sa uk4 pa ujutro probaj izvadit kak sam ti opisal.

Decki tema je zetor a i u imenu mu piše model.:icon_eyes:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: vađenje stublina

A zakaj uopče mjenjaš čahure?
To ode rijetko ili nikad.
 
J

jura4511

Guest
Re: vađenje stublina

Tu je gubio kompresiju na 2 glave pa sam odlucio sve promijeniti kad vec slazem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: vađenje stublina

Tu natapanje ničim nebu pomoglo, možda brener ili švas aparat, ali nebi preporučil nijedno od navedenog.
Imaš za kupiti rajber za popravak dosjeda, a pošto znam da ti bude skup, ubaci tanku bakrenu pločicu koju doma napraviš od lima.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: vađenje stublina

Taj posao se obicno radi u masinskoj raionici.Firma koja obrađuje radilice,glave itd.I ako je izvadis moras obrađivati sic frezerom,slajfati dosjed itdddd.Inace pusta vodu u kompresioni prostor.Znaci nosi to u masinsku radionicu.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Re: vađenje stublina

ispod čahura idu aluminijske pločice
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: vađenje stublina

Jednom sam stavio bakrenu pločicu malo tuckao kod šarafljenja i uspjelo na nekih pet šest diza .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: vađenje stublina

Pa na zetoru nejdu pdloske samo nalježe konusom.
Imt ima podloške.
ja sam ih vadil i išle su teško al pomalo ljevo desno su izašle a unutra hrđe ko u prićama.
S wd sam dobro našprical i očistil i nazd su išle ko u kuminu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: vađenje stublina

To sa podloškama je rezervirano samo za majstore, pitaj onog svog kaj samo na betonu dela :(happy):

Diza se nikad ne vadi lijevo desno, uvjek prema gore i nikam drugam.
 
Na vrh