• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

VALTRA

R

robert

Guest
ja bio ponajprije kakvu crnku dobru, nego i mf i valtru....he he
 
R

Ratarko

Guest
Å to se mene tiče MF sam uzeo jedino zbog kopije Fendtovog vario mjenjača a Fendt je bezobrazno skup.
Smatram da Valtra može izdržati puno više torture od MF-a.
Valtra je stabilniji i konstrukcijski jači traktor od MF-a.
 
R

robert

Guest
ima jedna valtra dolazi kod mene u jankovce radit,vidio sam ju par puta,al ne znam cija je.mislim da je oko 120ks.
vece valtre mi se ne svidjaju,imaju izduzenu pomalo ruznu haubu,al znam da su pravi traktori.jedan u tovarniku ima od 170-180ks, ne znam jel nova il polovna,kad ga budem vidio pitat cu ga kako radi
 
B

Bobo

Guest
kod nas jedna vlatra sa SB tablicama proslo ljeto s malcerom odrzavala jarke uz cestu...

Mozda bude i ove godine, pa se sjetim mozda i uslikat... Pravo velik traktor...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
ujak je 97 kada je kupovao traktor razmišljao je dali uzeti ( onda je bio )Valmet ( današnja Valtra ) ili Ursusa. danas mu je žao što nije uzeo valmeta. tada je bio nepoznat traktor a sigurno je bolji od MF i Ursusa
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ursus ima veči dio MF-a ,znači motor,mjenjač,prednji i zadnji trap,ostalo je radio poljak i to ,, ne valja ,,
 
R

Ratarko

Guest
Dovoljna je jedna stvar na traktoru da ne valja i traktor je cijeli šrot .
 
Z

zgonja

Guest
valtra uvek ispred MF-a. Valtra je super traktor i zasigurno je da če u skorije vreme biti veoma blizu da ugrozi čak i Johan Deere, Fendta ne može da stigne definitivno, što se tiče cene ja bih dao i više za Valtru nego da uzmem MF-a. Jednostavno to je traktor kome treba težiti.
 
R

Ratarko

Guest
@zgonja
Da, samo da su malo ljepši , ako več dajem 100.000 € za traktor želim da bude najljepši u selu :lol:
Zašto misliš da Valtra neče nikada biti dobra kao Fendt a da je več sada bolja od MF-a ? Da li to misliš zbog mjenjača , neznam šta drugo Fendt nudi a konkurencija ne ?
 
R

robert

Guest
ne znam,sto se tice fendta ne bi ga nikad uzeo,sto se tice cijene prepreskupo.u njemackoj sam bio kod farmera kupio je novog fendt 160-165 ks sa vario mjenjacem za 65000e....ajde kod nas kupite traktor te snage bez vario.....a susjed mu ima case cvx vario,i gazda fendta je rekao da je sa cvx-om lakse radit jer komande nisu toliko komplicirane.a jedan do njih je opet uzeo steyra cvx
 
Z

zgonja

Guest
Ratarko, Fendt ima godišnju proizvodnju od 10 000 traktora, tako da ti to dođe kao ručna izrada a ono što je najbolje od svega Fendt ima reklamaciju 0,2% od prodatih traktora, to niko nikada nije stigao to ti govori o perfekciji izrade, a naravno da je menjač ono po čemu je Fendt izuzetan to je ono po čemu se formira cena traktora u svim fabrikama traktora u svetu. A ako hočeš da kupiš Fendta moraš da obezbediš da on radi 2000 radnih sati gotišnje sve ispod toga nije isplativo i nije poenta imati najlepši traktor nego najpouzdaniji i onaj koji če uraditi sve što mu postavimo za zadatak.

Roberte razumem te šta pričaš ali sve to je individualno i važi od vozača do vozača, a evo ako budem imao vremena ubaciču ti jedan deo mog seminarskog rada koji se bazira na proračunu snage traktora i karakteristike menjača, objasniču ga najbolje što može da bi ga razumeo i onda češ uvideti zašto se ja kunem u Fendta. Ukratko: tu se vidi kako stepeni prenosa snage utiču na vučnu silu i koji su to stepeni prenosa koji obezbeđuju največu silu pri najpovoljnijem broju obrtaja. Sada ovo može izgledati da se pravim pametan ali stvarno nije tako, po meni to bi trebalo da se objasni svim ljudima koji rade sa traktorima da shvate i uvide koji im traktori odgovaraju i onda če doči do poboljšanja svih traktora a samim tim i pada cena traktora mada je to nemoguče ali principijalno je tačno.
 
R

robert

Guest
zna se da fendt je odlican,samo motori...ne znam..moj prijatelj ima ih 3,125ks,175ks i 230ks,polovni su,skupi i stalno u kvaru,jer puno radi sa njima.
zadruga u jankovcima je kupila nove-155ks na 6000 probila klipnjaca motor,isto to je bilo i na 185ks na 6300rs,a od 230 ks,poluosovine otisle na 7000rs.
u biti svaki je traktor dobar,samo najvise ovisi o vozacu...kad ce,sta i kako radit,ako pazi i traktor koji je osjetljiviji dobro ce ga sluzit...ako ga je kupio polovnog u dobrom stanju ili novog....
sto se tice mjenjaca svaki proizvodjac ima ih razlicitih vrsta i razliciti omjera.tako da je tesko ocijeniti koji je bolji.u EU Fendt,JD,NH,MF,Case,Steyr sa istim mjenjacima ili opremom,su neznatno skuplji jedan od drugog i svi su dobri,a opet svaki zasigurno ima neku svoju manu...to ti je kao da kupis auto,ma svi su manje vise isti.svi mi kazu uzmi wv passat,peugeot ne valja,vaki-naki,a ja kupio peugeot 406,napravio 150000km,sa jednim kvarom...samo je stvar ukusa..... :wink:
 
R

robert

Guest
4755 doslovno preore 818 sa istim plugom(u mom slucaju kuhn 5-brazdi),a 924 sa 15-20 ks jacim motorom,sporiji je u oranju od 8000 serie.stari fendt 615lsa turbomatic za dlaku brze ore od mog case,premda je 30 ks jaci(kad startamo isto,na 1600metara tabli bude ispred mene 40 m.)JD 8000 je americki tip traktora kao i case mx magnum,dugacki su stvoreni za veliku vucnu snagu,i imaju veci okretni moment,tu fendt nema sta sa njima da pokusava,jedino u nekim laksim poslovima moze koju litru da ustedi,ali ne vjerujem da to opravdava visoku cijenu,pogotovo kod fendta iznad 200ks...sto se mene tice 8000 i magnum su kraljevi u klasi preko 200ks.jedino su slabije okretni zbog duzine...sto se tice motora fendt 7.3 litre -230ks,JD 8.1litre,magnum 8.3 litre,pa racunajte koji ima veci moment i rezervu momenta,te koji ce vise radit....
 
R

robert

Guest
pri punom gasu 2250okr,kad ne stedis,bez obzira sta radio u tih sat vremena maximalno 22litre.vise od tog ne moze
 
Z

zgonja

Guest
ja sam gledao Fendt 920 kako ore sa 4 brazde, odnosno sa fakultetom sam išao na testiranje, i mogu ti reči da se on igra sa tim plugom iako je bio na 40 cm dubine, a isti traktor je išao sa podrivačem na 50 cm i nije ništa osetio. zamisli još da imaš rešetkastu plužnu dasku mogao bi da vuče 6 brazdi kao od šale to su moja iskustva. A što se tiče motora kao što si rekao zavisi od vozača a od stepena prenosa zavisi koja je sila vuče. Na traktoru kao što je Fendt veoma je teško osetiti koji je to idealni stepen zbog mnoštva brzina ali to mu je i odlika tako da je teško proceniti, mada što se tiče motora Fendt ne može da preoptereti motor nekim naglim opterečenjem jer ima hidrospojnicu i ona štiti motr od toga kad se desi takav kvar an Fendtu samo je vozač kriv jer motor radi u lošem režimu odnosno stepenu prenosa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh