• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Veličina pluga i dimenzija guma

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Eto, drago mi je da je tak i da si zadovoljan (i bez Leška :lol: ).
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
A sto je sa unutarnjim razmakom tockova i sirinom zahvata pluga, kakav je tu donos.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Unutarnji razmak je 110 cm, koja sirina zhvata pluga bi tu odgovarala da ne dolzai do kose vuce i ostalog.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
A koji je najmanji plug koji se moze vući s razmakm kotaca 110-112cm...

Neki govore da ima neko pravilo (sirina_brazde * n ) + (10-15)cm = razmak kotača....

Ja orem s 2x12" s MTZ820 i stalno je kosa vuča jer sam morao pomaknuti plug denm kotacu da smanjim sirinu prve brazde tj da bude priblizno ista kao druga 12cola...i sad zbog toga imam kosu vuču kako god da postavim i nakosim plug na gredi.

Plug je leopard L30.2.VK s kotacem.
Lemeš prve brazd je stavljen od 14" da bih mogao malo vise odmakunuti plug u centar traktora da mi topling ne bjezi u strnu a desno...

I usput imam zemlje na kosini za koje moram i španati španere da nebi prva brazda orala preširoko...
 
Na vrh