• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

veliki poz

  • Temu pokrenuo ivan/holstajh
  • Datum prvog posta
I

ivan/holstajh

Guest
pozdrav za sve forumase ja sam ::>>>::Ivan:::>>> iz BiH mjesto prnjavor 83 sam god i imam neke sitne djece pa smo zena i ja odlucili nabavit jednu kravu. tj uzeli smo prije 2/3 dana stevanu kravu marke holstajn stevana je nekih 7 mjeseci i dosta je velika nego kako nemamo nekog iskustva odma bi postavio par pitanja jer mi se cini da nesto nije ok, za tako veliku kravu mi je malo cudno da daje samo 4do5 litara mlijeka iako je visoko stevana dal je to normalno ili ne? ima hrane da jede koliko god oce znaci nehvali joj nista. eto ako neko ima jos kakvih savjeta bio bi zahvalan posto stvarno nismo nesto iskusnoi svaki savjet bi dobro dosao.

lp IVAN
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Pozdrav i dobrodošao, valjda će ti se netko javiti tko ima iskustva sa kravama :)
 
I

ivan/holstajh

Guest
LP i dobrodošao,hranite tu kravu nečim??????
hranimo druze ima jest koliko god moze zato i pitam jel to normalno kravi koja se treba za 2 mjeseca telit ili nije
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
pozdrav klega...ja bi ti preporučio da pozoveš veterinara da provjeri jel uopće stelna....ako je ondauredu jer možda je bivši gazda nije kvalitetno hranio....
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Ako je steona 7 mjeseci, onda ju trebaš skoro zasušiti.

I usput, samo kukuruz nije najbolji izbor za krmit kravu.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Pozdrav i dobro došao!
Kao što kaže Tine, kravu moraš zasušiti. Mora se odmoriti da bi u idućoj laktaciji opet mogla normalno proizvoditi mlijeko. Prolistaj malo forum, naći ćeš o ishrani krava prilikom suhostaja i o pripremi krave za novu laktaciju. Inače, krava što je više steona, polako sama smanjuje količinu mlijeka.
 
Na vrh