• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

VertexTaurus

V

vertextaurus

Guest
Pozdrav svima :D

Naišla sam na ovaj forum u potrazi za informacijama o poljoprivredi, zemljištima i općenito životu na selu. Kako sam gradsko čeljade, asfaltuša, a jedino sam u životu radila sa palmama i egzotičnim biljem u rasadniku, tako mi je svaka informacija i znanje dragocjeno. Bavim se idejom prodaje stana u gradu i bijegu u prirodu. Dosta mi je smoga, buke, preskupe i nezdrave hrane iz raznih trgovinskih mega prodavaonica.

Zaposlena sam u velikoj firmi, posao već godinama radim od kuće (preko Interneta), grafička priprema, programiranje, sve što ima veze sa prijelomom (tjednik, časopis, plakati, flyeri :D)

U slobodno vrijeme, kad stignem, proučavam astrologiju, a čak sam naletjela i na temu na forumu, pa onda, onako na brzinu – ono što čitate u novinama, gledate na TV i slično – to je možda 20% od pravog znanja.

Mama sam troje dječaka, koji bi sigurno voljeli više trčati po poljima nego biti u stanu.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Dobro došla....

ps: imaš dobru sliku na avataru, gdje si je nabavila:prayer:
 
G

GROF

Guest
., pozdrav zgodnoj ženi! ...

., lip TI pozdrav i dobro nam došla zgodna ženo! ... :prayer: ...

., čitam ovo tvoje nadasve iskreno predstavljanje, predstavljanje žene u najbolji godina sa preponosnim muškarčinama u svom okruženju., :weedman: ...
., jako slikovito i nadasve produhovljeno u onom smislu opisa stvarnog stanje svi naši gradova a pogotovo metropole!, "asfaltuša" i ono domaće - Narodno; ... "čeljade" ... :mrgreen: ...

., evo, javno TE pozivam da kupiš zemlju u mojoj Liki - Jezerani!, znamenito mesto od davnina., ALI, pusto - prazno - pomalo zaboravljeno - ... :arrow: ... ., mesto sa milijon mogućnosti, ne taknutom i ne iskorištenom prirodom., ;) ...

., sretno TI sa odabirom i budućim životom u prirodi!!! ... aj Bog! ...
 
V

vertextaurus

Guest
., lip TI pozdrav i dobro nam došla zgodna ženo! ... :prayer: ...

., čitam ovo tvoje nadasve iskreno predstavljanje, predstavljanje žene u najbolji godina sa preponosnim muškarčinama u svom okruženju., :weedman: ...
., jako slikovito i nadasve produhovljeno u onom smislu opisa stvarnog stanje svi naši gradova a pogotovo metropole!, "asfaltuša" i ono domaće - Narodno; ... "čeljade" ... :mrgreen: ...

., evo, javno TE pozivam da kupiš zemlju u mojoj Liki - Jezerani!, znamenito mesto od davnina., ALI, pusto - prazno - pomalo zaboravljeno - ... :arrow: ... ., mesto sa milijon mogućnosti, ne taknutom i ne iskorištenom prirodom., ;) ...

., sretno TI sa odabirom i budućim životom u prirodi!!! ... aj Bog! ...

hvala na komplimentu i dobrodošlici ... ali već gledam preko Arkoda zemlju u smjeru Lipika ... zbog više razloga. Svašta bi ja htjela spojit u jednom udarcu, i vodu kraj zemlje, i šumu, i termalnu vodu :D ... a okolica Lipika je ima. I frend mi tamo ima kuću od prije nekoliko godina, pa sam bila vidjet tu prirodu ... nahranio me domaćim krumpirom, tek priklanom kokom, koju sam ja morala operušat - uspješno prvi put u životu - ubranim gljivama, svježim zrakom i vodom bez kamenca.

ali svejedno - hvala na pozivu - provjerit ću i taj kraj ;)
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljep pozdrav i dobrdošla.......................:partyman::partyman:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Lijep pozdrav i dobro nam došla!!
Šta planiraš raditi na selu, hoćeš li se baviti poljoprivredom iz hobija ili će to biti dodatni izvor zarade ili samo uživati u prirodi. Vidim interesuje te termalna voda. Dali s njom planiraš grijati kuću ili možda i neke staklenike?
Još jednom, dobro nam došla i želim ti ugodan boravak na forumu!
 

artu

Novi član
Tu od
15 Velj 2012
Poruka
21
Bog¸¸

I ja sam novi ovdje... razmišljam o kupovini par hektara.
Nemam pojma o poljoprivredi i zato bih htio nešto naučiti prije nego donesem odluku.
Zašto tražiš zemlju preko Arkoda, koliko sam razumio, to je registar...
...zašto ne tražiš preko oglasa?
 
V

vertextaurus

Guest
Dobro došla....

ps: imaš dobru sliku na avataru, gdje si je nabavila:prayer:

LOL - snimila je CAM-om na kompu ... bila sam i plavusha - pa se vratila u crno, jer mi nije pomoglo :mrgreen:
 
V

vertextaurus

Guest
Lijep pozdrav i dobro nam došla!!
Šta planiraš raditi na selu, hoćeš li se baviti poljoprivredom iz hobija ili će to biti dodatni izvor zarade ili samo uživati u prirodi. Vidim interesuje te termalna voda. Dali s njom planiraš grijati kuću ili možda i neke staklenike?
Još jednom, dobro nam došla i želim ti ugodan boravak na forumu!

Hvala na dobrodošlici ... planiram prodat stan u centru grada, kupit kuću i zemljetine, da mogu djecu pustit van da divljaju, da si mogu kupiti par peseka, i da mogu sebi saditi hranu. Nisam ni stručna ni obrazovana za hektare zemlje, ali neki manji plastenik za osobnu upotrebu bi mogla savladati.

Termalni izvor - grijanje kuće i malog plastenika. Kakve sam nesreće, još ću ubost naftu umjesto vode! :roll:

Stalni posao imam, teško da ću ga skoro napustit, firma odlično stoji tako da ću uvijek imati neki izvor prihoda. S druge strane, djeca rastu, pa onda, gledajući cijene u gradu, mislim da će komad zemlje u skoroj budućnosti vrijediti više nego 3 stana u centru Zagreba ... živi bili pa vidjeli :D
 
V

vertextaurus

Guest
I ja sam novi ovdje... razmišljam o kupovini par hektara.
Nemam pojma o poljoprivredi i zato bih htio nešto naučiti prije nego donesem odluku.
Zašto tražiš zemlju preko Arkoda, koliko sam razumio, to je registar...
...zašto ne tražiš preko oglasa?

Ovako, Arkod ima katastar. E-zemljišnik ima upisana stanja vlasnika. To su prva dva koraka. Nešto mi se svidi, provjerim u katastru i zadnji korak je GUP. Tako sam našla nešto što se meni učinilo idealnim, papiri uredni, no eto, u GUP-u je upravo ta parcela predviđena za buduće akumulacijsko jezero. :mad:

S druge strane, našla sam gomilu nekretnina koje su mi zapele za oko, čiji je vlasnik Centar za socijalnu srb. I to je jedna od opcija, treba vidjeti cijene ...

Treće - nikad se ne zna situacija na terenu. Možda ljudi neće oglasiti prodaju, a ako im se netko na vratima pojavi, možda i razmisle o prodaji ili nekoj drugoj opciji ...
 

artu

Novi član
Tu od
15 Velj 2012
Poruka
21
dobro se snalaziš u svemu tome, sigurno si arhitekt...
znam što je GUP i što je katastar....ali...
nisam razumio kako "dolaziš" do zemljišta putem Arkoda ili čega već...
nije mi jasna niti ta varijanta sa evidencijom na Socijalnom...
 
V

vertextaurus

Guest
dobro se snalaziš u svemu tome, sigurno si arhitekt...
znam što je GUP i što je katastar....ali...
nisam razumio kako "dolaziš" do zemljišta putem Arkoda ili čega već...
nije mi jasna niti ta varijanta sa evidencijom na Socijalnom...

Nisam arhitekt - daleko od toga. Ovako, na Arkodu se vide sva zemljišta, a kada se uključi opcija katastar - onda se vide i čestice zemlje. U e-zemljišniku se te iste mogu provjeriti. Dakle, vidi se vlasnik, broj čestice, površina kao i to što određena čestica jest: livada, oranica, kuća i dvor ... Treće, u zemljišniku piše da li određena zemlja ima tereta. Neke nemaju, a neke imaju. Taj teret može biti kredit, može biti ugovor sa RH jer je dano na korištenje onima koji su bili u domovinskom ratu (područja od posebne državne skrbi) na kojem postoji upisani rok do kada ti ljudi tu nisu u stanju raspolagati tom nekretninom. Ugovori su obično na 10 godina. Dalje, može biti upisana i treća osoba, koja je potpisala ugovor o doživotnom uzdržavanju. I zadnja opcija, upisan je Centar za socijalnu skrbi i to u slučajevima kada su vlasnik/ci bili stari i nemoćni i bez sredstava za život - tada to daju CZSS koji o njima vodi brigu a sam CZSS postaje vlasnik njihove nekretnine.

E sada, to je prva faza - dakle nađem neku zemlju koja mi se svidi - odokativna metoda :D. Pa onda provjerim zemljišnik i potom GUP. Ono što je u ovom procesu nepoznanica jest da i bi ti ljudi uopće prodavali svoju nekretninu. Možda ne žele oglasiti, možda bi i prodali nakon nekog vremena, sve su opcije moguće. Također, CZSS mora imati mogućnost prodaje takvih nekretnina, no pitanje je cijene. Do tog dijela još nisam došla - ali gledam i udaljenost od Zagreba, s obzirom na to da ipak se moram jednom tjedno nacrtat u Zagrebu, radi posla.

Eto, možda je sada malo jasnije :D
 
V

vertextaurus

Guest
Primjer:

zemlja koja mi se svidjela - odokativno:



pa onda ista sa katastarskim česticama zemlje:

2q0pwev.jpg


ista karata ali topografska:

s3hra1.jpg
 

artu

Novi član
Tu od
15 Velj 2012
Poruka
21
odlično, e sad...
kako si došla do te zemlje koja ti se svidjela?

izabereš neko mjesto, npr Lipik..
fokusiraš i ako ti se svidi, tražiš vlasnika i pitaš bi li prodao...
ili kako?
 

Najnoviji postovi

Na vrh