• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Veseli pozdrav od jože85

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Pozdrav forumaši ! Zovem se Josip i dolazim iz jednog malog lijepog sela u blizini Križevaca. Moja općina najbrojnija je stokom u Hrvatskoj a možda i šire- Sv. Petar Orehovec. Tradicionalno se bavimo poljoprivredom ,a najvažnije mjesto zauzimaju krave za proizvodnju mlijeka ( 20 + 9 junca ). Obožavam raditi na poljoprivredi pa je stoga sam izabrao Agronomski fakultet da steknem znanje za kvalitetno bavljenje poljoprivredom. Govore mi "pametni ljudi ", sveznalice o poljoprivredi ( a u biti su čisti laici ) "ma što će ti fakultet za bavljenje poljoprivredom..."!!!?? Najviše volim sezonske poslove:silaža, sjenaža,sjetva...! Jedini problem u mojem kraju su male parcele, bregoviti tereni i manjak zemlje za tako veliki broj stoke!!!
Da više ne duljim od strojeva imam:
SAME Corsaro 70
FENDT 108 LS
FENDT 610LS- prodan u 2. mj razlog -premalo zemlje
FENDT 611LS
JOHN DEERE 2850 sa ind utovarivačem
MENGELE SH 20
PLUG GASSNER 3 br. okretač
i ostalo...!!!!
nadam se dobroj suradnji i razmjeni puno korisnih informacija !! sa poštovanjem Joža !!!
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav mladiću Joža!, dobro nam došal na najbolji poljoprivredni forum!

., svaka TI čast na volji i želji kada oćeš delat?, a još tome i na fax ić!., svakako i moja osobna preporuka., fax završi pod razno!, svako dobro gospodarstvo mora imat mladog, pametnog, vridnog i školovanog gazdu!, pogotovo u vome novom vremenu staroga izdanja.- SRETNO TI! ...
 
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav i dobrodoša,,,i još bolje se snaša..............:partyman::partyman::partyman:
Bogami ljepa ergela traktora............:supz::supz:daj koju sliku....
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Lijep pozdrav i dobrodošao na forum :gitarist: :gitarist:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dobrodošao Joža!
Dobre strojeve imaš,koliko zemlje obrađuješ?
 
B

BAGERISTA

Guest
Traktori stvarno lipi,,nema ča da se reče,,,,..:prayer::shock:
Reci mi koji je draži đoni ili fendonja....ali da se razumijemo,,oba dva su zmajevi,,i odlični traktori..:partyman::partyman:
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Dobrodošao Joža!
Dobre strojeve imaš,koliko zemlje obrađuješ?
Pozdrav!
Zemlja je problem kod nas jer je nema dovoljno za svu tu stoku u mom kraju. Sve je obrađeno ali ima i puno parcela. Ove godine posijao sam 18 ha kukuruze od kojih siliram 7-8,a kosim oko 15 ha ! Sto se tiče strojeva mogli bi oni i 4 puta više od toga,ali nije mi ni potrebno za mojih 40 komada stoke(mozda jednog dana...).
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Traktori stvarno lipi,,nema ča da se reče,,,,..:prayer::shock:
Reci mi koji je draži đoni ili fendonja....ali da se razumijemo,,oba dva su zmajevi,,i odlični traktori..:partyman::partyman:
Istina oba dva su vrhunski traktori i usudi bih se reći da dijele prvo mjesto među traktorima! Đoni je kupljen prije 3 mjeseca a najviše zbog prednjeg ind. utovarivača. Prvi fendt je kupljen prije 15 god. i taj je sve promijenio (108 ls 75ks) . Bio je to prvi Fendt okolici ,a đoni su bili 3!! a sad nakon 15 god. ima 8 fendova i 4 đonija! Draži mi je Fendt - čvršći izvana, nježniji iznutra, jednostavan,i naravno turbomatik- VELIKA PREDNOST nad svim traktorima ( čuva ujedno i getribu i motor ). Đoni ima strašno izdržljiv motor (ne vjerujem da ima bolji) okretan zbog nagiba kotača, jedino je kompliciraniji od fendta, krući na mjenjaču i u vožnji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
A kak znaš da je izdržljiv, kad ga imaš tek 3 mjeseca? :confused:
MWM kojeg imaš u Fendtu, je jedan od najboljih motora te starije generacije. Šteta kaj ih više ne proizvode.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
A kak znaš da je izdržljiv, kad ga imaš tek 3 mjeseca? :confused:
MWM kojeg imaš u Fendtu, je jedan od najboljih motora te starije generacije. Šteta kaj ih više ne proizvode.
To sam više čuo od ljudi a moj ima 10200 rs i ne troši kap ulja , majstor koji mi je mijenjao gumice volana ima dva đonija Serije ××50 kaže da idu do 15000 rs bez generalke!!! Ja još uvijek više vjerujem MWM motorima jer sam se u to uvijerio!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Onaj Renault 75 14 pri Kamenjakima (sigurno ih poznaš) ti ima valjda 20t sati. Još je originalni motor unutra (koliko ja znam). Valjda isti motor k'o na tvojoj 108-ici.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Onaj Renault 75 14 pri Kamenjakima (sigurno ih poznaš) ti ima valjda 20t sati. Još je originalni motor unutra (koliko ja znam). Valjda isti motor k'o na tvojoj 108-ici.
da poznajem taj traktor i gazde i kak teraju traktor -isti je to motor
ja znam sto je MWM , ali do sada koliko sam radio sa đonom ima isto dobar motor (još je življi od mojeg MWM na 108-ci ;;; valjda zato jer jd ima turbo i 90 ks i 16 god mlađi, a fendt 75 ks !!!)
Ko zna da su imali jd možda bi i on toliko izdržao!!
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Onaj Renault 75 14 pri Kamenjakima (sigurno ih poznaš) ti ima valjda 20t sati. Još je originalni motor unutra (koliko ja znam). Valjda isti motor k'o na tvojoj 108-ici.

Izgleda da dobro poznaješ MWM motore ! Kakvim ti raspolažeš mašinama (traktorima naravno )?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Malo poišći po forumu, buš našel i poneku sliku.
Da ti skratim muke, Štore i Same, pa ti bude možda malo jasnije.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Malo poišći po forumu, buš našel i poneku sliku.
Da ti skratim muke, Štore i Same, pa ti bude možda malo jasnije.
Ma naći ću ja tebe već...blizu si...!!!
Imal sam i ja štora 502 16god. Sad prodajem same-a corsara 70 sa prednjim utovarivačem pa ak netko treba ...!!!
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Istina oba dva su vrhunski traktori i usudi bih se reći da dijele prvo mjesto među traktorima! Đoni je kupljen prije 3 mjeseca a najviše zbog prednjeg ind. utovarivača. Prvi fendt je kupljen prije 15 god. i taj je sve promijenio (108 ls 75ks) . Bio je to prvi Fendt okolici ,a đoni su bili 3!! a sad nakon 15 god. ima 8 fendova i 4 đonija! Draži mi je Fendt - čvršći izvana, nježniji iznutra, jednostavan,i naravno turbomatik- VELIKA PREDNOST nad svim traktorima ( čuva ujedno i getribu i motor ). Đoni ima strašno izdržljiv motor (ne vjerujem da ima bolji) okretan zbog nagiba kotača, jedino je kompliciraniji od fendta, krući na mjenjaču i u vožnji.

Pravi traktori,,,,a i volim čut mišljenje i od ostalih ljudi,,,mada nisam ima prilike s njima delat,,,,ali kad bi treba uzimat,,nebi se lako odlučija,,vijerovatno bi sitnice odlučivale..............:shock::p

Za fenda čujem samo riječi pohvale,,,ali isto i za đonija,,..
Evo kod mene fiat agri,,i mogu reča da baš zato ča ima nagib kod skretanja,,je puno okretniji,,,kako mi drugi kažu....
 

Najnoviji postovi

Na vrh