• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Kako bi vam predstavio fakultet,evo vam šaljem par slikica...

preparat janjeta u intrauterinom položaju,jedna strana posteljice je otvorena kako bi se janje vidjelo..
Obrisan neispravan link.

konji u oboru..ovo se može vidjeti s desne strane ako se ide Heinzelovom ulicom prema Kvatriću..

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

nije konj,ali kopitar je... :D
Obrisan neispravan link.

evo i malo koza..imamo i krave,ali su u staji,a tamo još ne mogu,poslikat ću čim budem tamo...

Obrisan neispravan link.

i nešto mehanizacije.. :)
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
A ne baš puno.. svu hranu kupujemo,imamo jedino Tomu Vinkovića sa prednjom kosilicom i prikolicom,te ralicom..

Od voznog parka posjedujemo 3 minibusa kojima idemo na terensku nastavu i jedan kamion za prijevoz stoke... :D
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
abrkili kaže:
....

Od voznog parka posjedujemo 3 minibusa kojima idemo na terensku nastavu i jedan kamion za prijevoz stoke... :D

Skoro pa isto :)

NHF, naravno, salim se :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Evo još malo slika..

ovo je službeni ulaz na fax,gleda na Heinzelovu...
Obrisan neispravan link.

sekcijska dvorana na anatomiji..tu seciramo pse,mačke,svinje,konje,ovce,krave,goveda i tako... :blackeye
Obrisan neispravan link.

Za juhu... 8)
Obrisan neispravan link.

Kostur konja
Obrisan neispravan link.

Trup konja(poni)
Obrisan neispravan link.

Pas(1/2)..
Obrisan neispravan link.


I jedno nagradno pitanje..Što bi ovo bilo?Tko pogodi,dobiva pivo i ćevape... :)
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Ovo sa zadnje slike bi noglo biti ono sto bi bilo nekulturno napisati...

Da se tako izrazim, "medjunozni alat" k'o u konja?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Bobo kaže:
Ovo sa zadnje slike bi noglo biti ono sto bi bilo nekulturno napisati...

Da se tako izrazim, "medjunozni alat" k'o u konja?

hmm...
 
J

joe19

Guest
Koliki je kapacitet fakulteta, koliko studenata prima? popuni li se cijeli?Koliko traje i postoje li specijalizacije ( za manje ili velike zivotinje ili nesto drugo) Meni je veterina u planu, trenutno idem u gimnaziju, a malo informacija je na internetu, a glupo mi je pitati veterinara kad dodje kad ionako ima malo vremena XD
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
jooj,nisam uopće vidio post..


primaju ti do 150 studenata godišnje.studij traje 6 godina,a naravno da postoje i specijalizacije.najnovije je da za male životinje(ljubimce) nakon 6 god moraš još 2 specijalizirat,znači platit 2x30 000 kn da bi mogao sve radit.inače samo pišeš uputnice.za farmske životinje dovoljno je 6 godina i onda si veterinar u punom smislu riječi.

hvala Bogu,dospio sam i na 3. godinu faksa,pa i na Patologiju.

neki dan smo dobili junicu i bika koji su uginuli naglo,s znacima živčanih disfunkcija.junica je bila u dubokoj gravidnosti.bika nisam slikao.ne vidi se na slikama,ali sluznica oredželudaca je bila u visokom stupnju hiperkeratizacije,do čega je posljedično došlo hranjenjem visokom koncentracijom ugljikohidrata.sva sluznica se ogulila ,tako da je burag na kraju izgledao poput običnog želuca.a sadržaj u buragu je bio posebno kašastog sastava,svijetlosive do smeđe boje,bez traga sirove vlaknine(sijena,slame)što naravno nije normalno..

na zadnjoj slici reže se svod lubanje kako bi se pristupilo moždanoj masi,koja se vadi van i šalje na analizu..

DSC01064.jpg


DSC01065.jpg


DSC01066.jpg


DSC01067.jpg


DSC01068.jpg


DSC01069.jpg


DSC01071.jpg


DSC01073.jpg
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
dobro da si stavil te slike da se vidi da faks nije šala a i poslije posao samo cijepljenje mačaka,tak ti je jedan moj susjed htel ići za ginekologa pa kad je skužil da se ne pregledavaju samo mlade cure nego i stare žene odmah je odustal :D
 
M

mladi kosac

Guest
ono gore na slici je muški kopulacijski organ.abrkili slike sa patologije su dobre
 

Littlestudent

Novi član
Tu od
7 Sij 2020
Poruka
1
Bok,

Vidim da dugo nitko nije pisao, ali se svejedno nadam da ce netko odgovoriti. Naime trenutno sam na 3.godini fakulteta koji nema veze s veterinom ali mislim da taj fakultet jednostavno nije to to iako sam do sada sve rijesila u roku i cak pronasla nesto sto me zanima. Moje pitanje je kako je uvopce studirati veterinu, da li je to toliko tesko kao sto se prica sto se sve moze ocekivati nekao dobra i losa iskustva. Ljubitelj sam zivotinja svih vrsta, nisam gadljiva osoba, dapace bila sam na patologiji gdje su nam izvadili ljudski les. Ne mogu reci da me ne zanima i da mi nije napeto.
Trenutno sam jos u nedoumici i to velikoj pa se nadama da ce mi neki od vasih komentara pomoći.

Unaprijed hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh