• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Steta auta nemaju speru
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=H58FUUKBS_c[/YT]
 
B

Bobo

Guest
Hehe...možda na papiru da, ali u stvarnom svijetu ne...
Evo uzimam za primjer moj SAME i da radi ms njim 100HA, mislim da je za 3-4 godine sahranjen, a i ja skupa s njim.

Uostalom, svi koji su kupili nove IMT traktore lijep im u njihovim radnim uputstvima piše vijek trajanja traktora je 8 god...za kaj bi u grubo mogao reći da ako npr s 565 obrađuješ 60HA da bi taj traktor prdnuo na rosu u par godina, a i vozač bi dobio invalidsku penziju nakon rada s njim. Tak da budimo iskreni, ta tvrdnja neka i dalje ostane na papiru, samo na papiru:!::!:

Dalo bi se tu pisati i pisati, ali nema smisla. Možda da smo neka njemačka koja si može priuštiti svakih 3-4 godine novi stroj, ajde, ali kod nas taj film nebudemo gledali. Stari IMT-jci se vrte i po 30-35 god i rade.
Mi imamo svega skupa oko 50 rali kaj radimo i 4 traktora su u pogonu, niti jedan nije preopterečen niti se trga od posla.

Sad sam tek vidio ovo pa i ja moram objasniti neke stvari jer se kolega Sanana GAAAADNO vara...

IMT traktoru je vjek trajanja uz preporuceni rad od 1000 radnih sati GODISNJE, znaci bez vecih zahvata i popravaka na traktoru 6 000 sati moze odraditi samo tako. No generalka, jedna, druga treca... to je plod nase neimastine, dok njemac, francuz i ta ekipa mjenjaju strojeve pa ih mi umjesto njih krpamo to je drugi par opanaka.

Tvoj same BEZ IKAKVIH PROBLEMA radi sve teze poslove na 100ha zemlje u dobrim tablama. To sto ti za njega kopcas dvobraznjaka to je tvoja stvar i opet drugi par opanaka. U oranju pravis 33% vise radnih sati nego s trobraznim plugom a taj traktor za to IMA kapaciteta. Dakle, umjesto sadasnjih 50ha uz iste radne sate bi poorao 75ha, ti bi se jednako umorio, potrosnja goriva po jedinici povrsime bi bila jednaka ili cak i manja (manje okretanja na krajevima) tako da se tu postize iskoristivost bilo kojeg stroja.

Evo, nekidan mi je skrenuta paznja na poljoinfo forumu da covjek samo s IMT 577 radi 160 jutara zemlje vec godinama... jasno u Vojovodini su sve table i ravnica pa ajde, utjeras ga u pravac i spavas do kraja njive, sto je kod mene nezamislivo. Ali covjek tako radi i nije umro ni on ni traktor ;)

Neki se mozda sjecaju da smo brat i ja orali na smjene tablu od 10ha (najveca u nasoj K.O. u privatnom vlasnistvu) s nasim 549 i 2x12" plugom ravno 46 sati. traktor nije uopce bio gasen, nego smo u smjeni sipali gorivo i jedan radi po noci drugi po danu i odradilo se. I takvih 5 dana i eto ga 50ha poorano. da radim sam, trebalo bi mi 10 dana sto opet nije strasno a ti tvrdis da bi se tvoj 565 raspao za par godina...

Takodjer ovaj svjetski rekord sto je prije 10-ak godina postignut s mf traktorom je radjen po pravilima, dakle zemlja se smije prethodno obaranju rekorda obradjivati na bilo koji nacin osim oranjem. Dubina oranja naj manje mora biti 27cm na bilo kojem djelu njive, a zemlja je tad bila pripremljena podrivacima i gruberima na 30cm. Dakle, oranje za obaranje rekorda je daleko od pravog oranja, ali opet... ore se ;)
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
Sad sam tek vidio ovo pa i ja moram objasniti neke stvari jer se kolega Sanana GAAAADNO vara...

IMT traktoru je vjek trajanja uz preporuceni rad od 1000 radnih sati GODISNJE, znaci bez vecih zahvata i popravaka na traktoru 6 000 sati moze odraditi samo tako. No generalka, jedna, druga treca... to je plod nase neimastine, dok njemac, francuz i ta ekipa mjenjaju strojeve pa ih mi umjesto njih krpamo to je drugi par opanaka.

Tvoj same BEZ IKAKVIH PROBLEMA radi sve teze poslove na 100ha zemlje u dobrim tablama. To sto ti za njega kopcas dvobraznjaka to je tvoja stvar i opet drugi par opanaka. U oranju pravis 33% vise radnih sati nego s trobraznim plugom a taj traktor za to IMA kapaciteta. Dakle, umjesto sadasnjih 50ha uz iste radne sate bi poorao 75ha, ti bi se jednako umorio, potrosnja goriva po jedinici povrsime bi bila jednaka ili cak i manja (manje okretanja na krajevima) tako da se tu postize iskoristivost bilo kojeg stroja.

Evo, nekidan mi je skrenuta paznja na poljoinfo forumu da covjek samo s IMT 577 radi 160 jutara zemlje vec godinama... jasno u Vojovodini su sve table i ravnica pa ajde, utjeras ga u pravac i spavas do kraja njive, sto je kod mene nezamislivo. Ali covjek tako radi i nije umro ni on ni traktor ;)

Neki se mozda sjecaju da smo brat i ja orali na smjene tablu od 10ha (najveca u nasoj K.O. u privatnom vlasnistvu) s nasim 549 i 2x12" plugom ravno 46 sati. traktor nije uopce bio gasen, nego smo u smjeni sipali gorivo i jedan radi po noci drugi po danu i odradilo se. I takvih 5 dana i eto ga 50ha poorano. da radim sam, trebalo bi mi 10 dana sto opet nije strasno a ti tvrdis da bi se tvoj 565 raspao za par godina...

Takodjer ovaj svjetski rekord sto je prije 10-ak godina postignut s mf traktorom je radjen po pravilima, dakle zemlja se smije prethodno obaranju rekorda obradjivati na bilo koji nacin osim oranjem. Dubina oranja naj manje mora biti 27cm na bilo kojem djelu njive, a zemlja je tad bila pripremljena podrivacima i gruberima na 30cm. Dakle, oranje za obaranje rekorda je daleko od pravog oranja, ali opet... ore se ;)

Bobo istina a jel bilo teško IMT-u kad ste orali tu njivu 10ha ? al ipak IMT je zvijer!:supz:
 
B

Bobo

Guest
Prosudi sam... Ovdje je zmajevka 8t vucena puna i bili su tragovi i tu je islo 5. sporom, sve ostalo 1. direktna. Dubina nekih 25cm... Prednja brazda ovdje vise hvata od zadnje, jer je bas bilo ugazeno posto je vozac vozio teret jednim te istim tragom stalno i cjelo vrijeme neka kisica padala. Kukuruzovina prije oranja pomalcirana, takodjer s 549, te je taj isti 549 tu njivu tanjurao i presao sjetvospremacem u proljece pa nije pukao po pola ;)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=9dmuY4lgnos[/YT]
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Sa gore navedenim Bobinim tekstom se u potpunosti slažem. Od kupnje IMT539 tamo negdje 86-87 bio je jedini traktor u dvorištu do 98. Radio je i 50kj + usluge sjetve,prskanja,kultiviranja u toku godine,od oranja IMT 1x14,IMT 2x10 VK,Tanjuranje Leskovac 24diska,Kultivacija IMT 4 reda,sjetva OLT PSK 4reda,OLT Gama( veča ) ,prskalica Rau 440lit,sjetvospremač Rau 2,2 dupli valjci,drljača 4 krila.Transport je ipak drugi dio priče. Od 98 oslobođen oranja,tanjuranja,
pripreme i radi samo ,, fine ,, poslove,ali dobio je i balirku Welger AP 52 koja ga je u ovih godina doslovce uništila i potrebna mu je generalka. Traktor na sebi ima više od 13 000rs,na motoru ništa nije rađeno. Tako da Šananina priča ne drži vodu.
Pozz
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Malo mu velka ta cisterna,ali samo malo :finga:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Y-LT7VtHpv4[/YT]
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Malo mu velka ta cisterna,ali samo malo :finga:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Y-LT7VtHpv4[/YT]

Malo mu naprijed fale utezi pa ga gura samo po zemlji dok skreče inače mu ide dosta dobro z njom:finga:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sad sam tek vidio ovo pa i ja moram objasniti neke stvari jer se kolega Sanana GAAAADNO vara...

IMT traktoru je vjek trajanja uz preporuceni rad od 1000 radnih sati GODISNJE, znaci bez vecih zahvata i popravaka na traktoru 6 000 sati moze odraditi samo tako. No generalka, jedna, druga treca... to je plod nase neimastine, dok njemac, francuz i ta ekipa mjenjaju strojeve pa ih mi umjesto njih krpamo to je drugi par opanaka.

Tvoj same BEZ IKAKVIH PROBLEMA radi sve teze poslove na 100ha zemlje u dobrim tablama. To sto ti za njega kopcas dvobraznjaka to je tvoja stvar i opet drugi par opanaka. U oranju pravis 33% vise radnih sati nego s trobraznim plugom a taj traktor za to IMA kapaciteta. Dakle, umjesto sadasnjih 50ha uz iste radne sate bi poorao 75ha, ti bi se jednako umorio, potrosnja goriva po jedinici povrsime bi bila jednaka ili cak i manja (manje okretanja na krajevima) tako da se tu postize iskoristivost bilo kojeg stroja.

Evo, nekidan mi je skrenuta paznja na poljoinfo forumu da covjek samo s IMT 577 radi 160 jutara zemlje vec godinama... jasno u Vojovodini su sve table i ravnica pa ajde, utjeras ga u pravac i spavas do kraja njive, sto je kod mene nezamislivo. Ali covjek tako radi i nije umro ni on ni traktor ;)

Neki se mozda sjecaju da smo brat i ja orali na smjene tablu od 10ha (najveca u nasoj K.O. u privatnom vlasnistvu) s nasim 549 i 2x12" plugom ravno 46 sati. traktor nije uopce bio gasen, nego smo u smjeni sipali gorivo i jedan radi po noci drugi po danu i odradilo se. I takvih 5 dana i eto ga 50ha poorano. da radim sam, trebalo bi mi 10 dana sto opet nije strasno a ti tvrdis da bi se tvoj 565 raspao za par godina...

Takodjer ovaj svjetski rekord sto je prije 10-ak godina postignut s mf traktorom je radjen po pravilima, dakle zemlja se smije prethodno obaranju rekorda obradjivati na bilo koji nacin osim oranjem. Dubina oranja naj manje mora biti 27cm na bilo kojem djelu njive, a zemlja je tad bila pripremljena podrivacima i gruberima na 30cm. Dakle, oranje za obaranje rekorda je daleko od pravog oranja, ali opet... ore se ;)

Uredu je kolega, tvoj komentar je na mjestu.
Ja izgleda malo drugačije gledam na to, ali opet samo da mi je što više zemlje, obradio bi ju ja i sa 565 svu.
Največi problem se javalja kad jednom probate bolje i vidite da se s boljem može postići bolje, a da se mrvicu manje uloži i da se toliko ne muči, onda to mjenja stvari.
Uostalom, 565 je 20 godina radio 30 jutara i puuuuuno puno transporta, i sad je prilično sahranjen traktor, ali bude i to riješeno.
Vjerujem da SAME bi, samo bi ga trebalo dobro opremit, tu se slažem s tobom u potpunosti!!

Sa gore navedenim Bobinim tekstom se u potpunosti slažem. Od kupnje IMT539 tamo negdje 86-87 bio je jedini traktor u dvorištu do 98. Radio je i 50kj + usluge sjetve,prskanja,kultiviranja u toku godine,od oranja IMT 1x14,IMT 2x10 VK,Tanjuranje Leskovac 24diska,Kultivacija IMT 4 reda,sjetva OLT PSK 4reda,OLT Gama( veča ) ,prskalica Rau 440lit,sjetvospremač Rau 2,2 dupli valjci,drljača 4 krila.Transport je ipak drugi dio priče. Od 98 oslobođen oranja,tanjuranja,
pripreme i radi samo ,, fine ,, poslove,ali dobio je i balirku Welger AP 52 koja ga je u ovih godina doslovce uništila i potrebna mu je generalka. Traktor na sebi ima više od 13 000rs,na motoru ništa nije rađeno. Tako da Šananina priča ne drži vodu.
Pozz
Na ovo tvoje mogu samo nadodati da mi je u jednu ruku čak i žao kaj nisam rođen za onog vremena prije rata kad je IMT bio glavni stroj i nije se znalo, odnosno nije se moglo ni priuštiti nešto "bolje zapadno".
Divim se svakome tko je mogao s malim traktorom obraditi puno zemlje i nema se tu kaj reči.

Ja sam izrazio neko svoje mišljenje, a još više cijenim to kaj ste vas dvojica izrazili i svoje mišljenje, to mi je baš drago!!
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ak je ovo normalno... :finga:


[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YAqTzryd3J0[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rfgvuiY_rTg[/YT]
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Dva smješna videa , prvi emitiran u HR drugi dio i BOSNI , koji je pravi ?????

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_3U-ThSFWjI[/YT]

TKO JE PRAVI POBJEDNIK :oops::oops::oops::oops::oops::oops:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Dva smješna videa , prvi emitiran u HR drugi dio i BOSNI , koji je pravi ?????

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_3U-ThSFWjI[/YT]

TKO JE PRAVI POBJEDNIK :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Nikola je pobjednik :weedman:
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Sa gore navedenim Bobinim tekstom se u potpunosti slažem. Od kupnje IMT539 tamo negdje 86-87 bio je jedini traktor u dvorištu do 98. Radio je i 50kj + usluge sjetve,prskanja,kultiviranja u toku godine,od oranja IMT 1x14,IMT 2x10 VK,Tanjuranje Leskovac 24diska,Kultivacija IMT 4 reda,sjetva OLT PSK 4reda,OLT Gama( veča ) ,prskalica Rau 440lit,sjetvospremač Rau 2,2 dupli valjci,drljača 4 krila.Transport je ipak drugi dio priče. Od 98 oslobođen oranja,tanjuranja,
pripreme i radi samo ,, fine ,, poslove,ali dobio je i balirku Welger AP 52 koja ga je u ovih godina doslovce uništila i potrebna mu je generalka. Traktor na sebi ima više od 13 000rs,na motoru ništa nije rađeno. Tako da Šananina priča ne drži vodu.
Pozz

Evo i moj komenta- da je barem tak kod nas u Prigorju da jedan IMT 539 obradi 50 rali....!? Kod nas tu površinu najmanje 3puta bi trebalo umanjiti onda možda! Kod nas vrijedi Šananima kombinacija ! Kod mene trenutno 20ha obrađivanja (nešto i dva puta godišnje) 3 traktora (75,90 i 115 ks)i potrošnja oko 3500 litara plavog na godini! Sve zavisi od zemlje i njezinog položaja....!!!
 
Posljednje uređivanje:

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Evo i moj komenta- da je barem tak kod nas u Prigorju da jedan IMT 539 obradi 50 rali....!? Kod nas tu površinu najmanje 3puta bi trebalo umanjiti onda možda! Kod nas vrijedi Šananima kombinacija ! Kod mene trenutno 20ha obrađivanja (nešto i dva puta godišnje) 3 traktora (75,90 i 115 ks)i potrošnja oko 3500 litara plavog na godini! Sve zavisi od zemlje i njezinog položaja....!!!

Ok! nije svugdje isto,ipak vi ste Prigorje i to je dovoljno.Gledam neke tvoje snimke i naježim se,pa to nema ravne zemlje. Šanana je također u ravnici-Podravina tamo je uglavnom pjesak i kombinacije takve zemlje. Bobo opet ima neki drugi tip zemlje i tako nitko nije na istome.
 

Najnoviji postovi

Na vrh