• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
trenutno nisam pri parama al napravil bi ja ti,gledel sam dok je to bilo u testnoj fazi,iza ima puhalec pa zato ide h zrak to toj cjevi

jeh to ti i mene navek zahebe..nema se para kad bi nekaj htel složiti..ali pomale..z godinama se to pomali skuplja pa se bude nekaj i napravilo valjda:(wait):
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
MrSima14 ja mislim da se na ovom tvom video plug okretac rotira gravitacijski, odnosno na mehanicki sistem...
to sam vidio kod starijih okretaca, samo ga otkaci na polugu i gornje brazde pocnu padati jer se cijeli plug nalazi na ekscentru i kako se razlaufa, donje brazde se okrenu i zakvace za zub i to je to...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
MrSima14 ja mislim da se na ovom tvom video plug okretac rotira gravitacijski, odnosno na mehanicki sistem...
to sam vidio kod starijih okretaca, samo ga otkaci na polugu i gornje brazde pocnu padati jer se cijeli plug nalazi na ekscentru i kako se razlaufa, donje brazde se okrenu i zakvace za zub i to je to...

Ma ima cilindar i koliko ja vidim on ga okreće preko njega.. Na ovome videu to sve ide sporije izgleda da je napravio protok ulja..al je izgubio blatobran na traktoru i jedan retrovizor, ali ima i pozitive sad ima sva crtala..:D:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=M-sJ5kFLo8A[/YT]
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
stvarno nebi znao, mozda ga na prvom videu nema, pa je sad ugradio... hm...

a ovo sto fali od dijelova, to se mozda malo oceso o neki stup, he, he...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
stvarno nebi znao, mozda ga na prvom videu nema, pa je sad ugradio... hm...

a ovo sto fali od dijelova, to se mozda malo oceso o neki stup, he, he...

Ma ima i na prvome videu, vjerovatno se radi o brzini protoka ulja, znat će oni objasniti koji s tim rade!

a malo nepažnje i ode..
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
moja iskustva, ako je protok ulja slab okrece se sporije ali je to kod nemoguce kod recimo mojih rabewerka jer ti povuces rucicu on uvuce cilindar a za to ti treba brzina da bi se pomocu okretnog momenta cilindar i plug bar malo prebacili na drugu stranu te ga onda samo produzis. dakle treba mu zalet. i brzina u radu, cim on preleti "vagu" odma rucicu ukapcas da ga namjesti i zadrzi na toj strani, ako pogodis vagu plug ti se zblokira ili ako fulas i stranu i vagu onda ti se plug vrati kako je i bio XD

Puno puta mi se dogodilo da plug ostane na vagi a onda je to sranje i to veliko, nemozes ga vratit nazad a nemozes ni okrenut, treba van ic skakat po njemu. ma uzas.
dok neki imaju drugaciji sistem da cilindar okrece samo u jednom smjeru, znaci u jednoj strani je uvucen a kad plug preokrenes onda je izvucen van i onda obrnuto opet. al to sam rijetko vidjao.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
moja iskustva, ako je protok ulja slab okrece se sporije ali je to kod nemoguce kod recimo mojih rabewerka jer ti povuces rucicu on uvuce cilindar a za to ti treba brzina da bi se pomocu okretnog momenta cilindar i plug bar malo prebacili na drugu stranu te ga onda samo produzis. dakle treba mu zalet. i brzina u radu, cim on preleti "vagu" odma rucicu ukapcas da ga namjesti i zadrzi na toj strani, ako pogodis vagu plug ti se zblokira ili ako fulas i stranu i vagu onda ti se plug vrati kako je i bio XD

Puno puta mi se dogodilo da plug ostane na vagi a onda je to sranje i to veliko, nemozes ga vratit nazad a nemozes ni okrenut, treba van ic skakat po njemu. ma uzas.
dok neki imaju drugaciji sistem da cilindar okrece samo u jednom smjeru, znaci u jednoj strani je uvucen a kad plug preokrenes onda je izvucen van i onda obrnuto opet. al to sam rijetko vidjao.

Ako sam dobro skužio, ti imaš samo jedno crijevo na cilindru??
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
jedan ima jedno a drugi ima 2. isto sranje samo sto su opruge jos gore, kad one oslabe onda izgubis tu brzinu i taj moment pa je jos teze okrenut ga.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LS2HtBTNET0[/YT]
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
ovaj lambo niti plug nemoze dosta visoko dignut :)
sto se tice okretanja pluga,ja svojeg kuhn-a zaustavim u sredini ako hocem i okrenut ce se,bez skakanja navlacenja i takvih stvari
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
...bonus penis paktus domus... he,he,he... :icon_lol:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=KK8tAIyMo1E[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ovaj lambo niti plug nemoze dosta visoko dignut :)
sto se tice okretanja pluga,ja svojeg kuhn-a zaustavim u sredini ako hocem i okrenut ce se,bez skakanja navlacenja i takvih stvari

Naravno, s dvoradnim cilindrima nema nikakvih problema.:icon_exclaim:
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
ovaj lambo niti plug nemoze dosta visoko dignut :)
sto se tice okretanja pluga,ja svojeg kuhn-a zaustavim u sredini ako hocem i okrenut ce se,bez skakanja navlacenja i takvih stvari

Kuhn ima malo drugaciji sistem, raba je brza na okretanju al eto imas takih problema nekad.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ko zna,,, zna...:icon_lol:
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YyLT5TCBKiU[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Al ga razvaljuje :)

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=D_Hhm-lB4rQ[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh