• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Šteta što je tanjurača, tu bi sjetvospremač lego samo tako. Em veći zahvat, em bolje napravi.

2 borna: zetor ide drugom ko ursus trećom. Tako da trećom već ide fino.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Tanjuračom sam išao da izvučem malo vlagu, na mjestima je bilo mekano dok se tanjuralo, a onda bi mi se nakon sjetve poznali tragovi od traktora...Kad se prosušilo sjetvospremač je odradio svoje i sjetva je išla odmah iza sjetvospremača..:)
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=O_DEwHUQSOM[/YT]
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
Jedno plitko oranje :D
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=yrGNiFEDviU[/YT]

I mrsima malo prejako spuštaš sjetvo spremać
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
po takvom onda bi ja tu mogao vuči 8 brazdi....kak pa vi spuštate sjetvospremač ili kaj več...kaj prvo tri dana stojiš na mjestu da ga polagano spustiš i onda krečeš?? nema bezveznog stajanja na zemlji pa da ti čekaš da digne ili spusti...sve se to radi u hodu...ja s tanjuračama niti ne stajem opče da bi se okrenuo..več znam kolko mu treba da digne hidroulik i na kraju zemlje ručku gore i dok moram skretati on je več u zraku..i dok se poravnam ručku dokraja dolje i gass...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma kad je sporije onda mi ljulja traktor, a samim time i hidraulika više trpi, a lakše mi je popraviti nešto na sjetvospremaču nego na traktoru na hidrauliku...Dosta je dugačak sjetvospremač! A to gdje ga spuštam valjci padaju na put i samim time je udarac jači, kada pada na njivu onda nije takav udarac...Tako radim godinama i sve uredu..:)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovaj video oranja je čista sprdačina,tu dubinu postigne i tanjurača.Ista dubina ali veča radna površina,brže i jeftinije.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Ovaj video oranja je čista sprdačina,tu dubinu postigne i tanjurača.Ista dubina ali veča radna površina,brže i jeftinije.

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=c4JwnKomPvY[/YT]
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ovaj video oranja je čista sprdačina,tu dubinu postigne i tanjurača.Ista dubina ali veča radna površina,brže i jeftinije.

Svaka čast ako ti u jednom prohodu možeš napraviti tako kvalitezno kao što je ovo izorano ,,,,,, volio bi vidjeti jedan video da se uvjerim jer što tanjurača radi znamo , a što radi plug isto tako ,,,, odorati plitku brazdu i totalno je prekrenuti ,,,, volio bi imati tanjurače koje to mogu napraviti po visoko i nisko košenom strništu ili zatravljenoj površini ,,,,,,, samo se nadam da neko nije pobrkao ovo oranje sa dubokim jesenjskim :icon_pray: jer ovo su plugovi koliko vidi za PRAŠENJE , ili PODSMAKNJIVANJE , iako je nekada sa konjima ili kravicama to bila standardna dubina :icon_anal: znam danas te dubine ne zadovoljavaju iako niko u vrtu ne štiha DUBLJE :(happy):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Svaka čast ako ti u jednom prohodu možeš napraviti tako kvalitezno kao što je ovo izorano ,,,,,, volio bi vidjeti jedan video da se uvjerim jer što tanjurača radi znamo , a što radi plug isto tako ,,,, odorati plitku brazdu i totalno je prekrenuti ,,,, volio bi imati tanjurače koje to mogu napraviti po visoko i nisko košenom strništu ili zatravljenoj površini ,,,,,,, samo se nadam da neko nije pobrkao ovo oranje sa dubokim jesenjskim :icon_pray: jer ovo su plugovi koliko vidi za PRAŠENJE , ili PODSMAKNJIVANJE , iako je nekada sa konjima ili kravicama to bila standardna dubina :icon_anal: znam danas te dubine ne zadovoljavaju iako niko u vrtu ne štiha DUBLJE :(happy):

Slažem se sa vama, ni dva traga sa tanjuračom ne mogu ovako napraviti posla, naravno govorim o ovim malim tanjuračama, dok one teške tanjurače naprave posla, ali oni sa ovim traktorima mogu samo sanjati te tanjurače, al ovo što rade je dobar posao prašenja.. A i goriva ne potroše puno, jer vidi se da se to sve lageno vuče..
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
*MrSima14,
jel ti nije taj sjetvospremac malo mal za taj traktor?
ja sam u subotu sa svojim ursusom c-355 vuko brano s klinovima od 10 cm i roteksima, sirine 4 metra,
dize mi prednji kraj dok ju nosim i isao sam u 4. brzini s punim gasom, to je mozda oko 15-18 km/h...
tako da vjerujem da bi ti sa tim zetorom mogo isto tako nesto vuci, a ne ovo, malkoc mi djeluje preusko za taj traktor! ;)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
nije mali, to je mu prava širina da napravi pravi posao, vidio sam ja gdje čovjek nosi sa ursusom c-360 sjetvospremač neki od 3.5m al je ima samo dva reda opruga..i treba mu 2-3 prohoda da bi napravio šta ja napravim u jednome prohodu, a i neću kao taj samo 1-2cm u zemlju pusiti ga da ide, moj ide nekih 6-8 cm u zemlju.. Ovo šta si ti vukao ja ne znam šta je to pa ako može slika? Vukao sam ja i drljače 4 krila, to bi bilo neka 4 metra, klinovi su također 10cm i vukao ju sa 539 trećom brzom, ali nakon sjetve pšenice samo zatrpavanje sjemena, Zetor ju vuče 5. brzom kad tako samo zatrpava iza sijače, prije sijače ide četvrtom samo tako, sad samo 549 radi sa tom drljačom i vuče ju trećom po oranici i naravno ako je oranica izmrzla, a ako je zapekla kao ove godine dovoljno je i drugom da se može sjediti u traktoru.. Pa eto ako može slika toga tvoga, jer možda sam i vidio to kod jednoga čovjeka koji ju vuče sa Zetorom 50-tak konja.. :(hi):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa sjetvospremac od3 metra vučem ja sa koleginim TD 90 i onda se napravi pravi posao...može bez problema postiči dubinu a i brzinu..ipak je za sjetvospremač bitna i brzina jer ako če on tolko nekaj da ide,neče baš napraviti posao u jednom prohodu..znam ga zakačiti i za naš TD75 ide i on bez problema z njim ali nemre iti ipak tak brzo..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma ima ovaj i brzinu sa tim Ursusom(mislim na ovoga iz sela), al nema dubine, i on mora najmanje 3 puta proći da bi ustinio, ali opet nije napravio neki sjetveni sloj...Išo bi moj Zetor do 2.50m, preko ne, ovo je 2.20m..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Naravno da tanjurača 24 diska ( leskovačka ) u dva prohoda napravi bolji posao od ovoga oranja-prašenja.Pod pojmom prašenja strništa se nigdje ne navodi da je potrebno preokrenuti brazdu. Kod prašenja strnjaka sa IMT 539 i tanj.24 diska sam ja napravio podosta posla,iako se u početku radilo sa plugom 2x10. Isti efekat posla,manja potrošnja i veći učinak.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Naravno da tanjurača 24 diska ( leskovačka ) u dva prohoda napravi bolji posao od ovoga oranja-prašenja.Pod pojmom prašenja strništa se nigdje ne navodi da je potrebno preokrenuti brazdu. Kod prašenja strnjaka sa IMT 539 i tanj.24 diska sam ja napravio podosta posla,iako se u početku radilo sa plugom 2x10. Isti efekat posla,manja potrošnja i veći učinak.

Plitko oranje strništa ima drugo značenje.
Kada sam nekada radio ratarstvo obavezno se bacalo gnojivo PK i plitko oranje u fazi kada su lagano korovi krenuli ali nisu došli u fazu sjemena(ujedno zelena gnojidba).
To su bila vremena kada se imalo više vremena,novca i gorivo je bilo jeftino,i to je prava stvar,nije ništa neobično i smanjuje uporabu herbicida i odmara zemlju.
Poslje toga naravno ide zimska brazda u jesen.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mi za strništa isto koristimo prvo tanjuračama proletimo dva puta nakon što korov izraste a opet prije nego se osjemeni..i poslije ide zimska brazda
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ja bi voditeljku da oljuštim a ovaj komentator izlevati ovog Grbića rekavši mu valjda 5 puta da je dobio otkaz
Ostatak nisam pratio
 

Najnoviji postovi

Na vrh