• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: VIDEO ISJEĆCI

evo opet mene :oops:
slucajno sam naisao na ovo. lijepo se vidi kakav je traktor jadnicak na snijegu. obican auto sa zimskim gumama je bolji po tom pitanju..

[youtube:3dgnilzs]UQQzn4IQ6eU[/youtube:3dgnilzs]

ovaj prvi nemoze ni sajlu naspanat
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: VIDEO ISJEĆCI

Hm...a ovi dvojica nisu čuli za šperu :scratch :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: VIDEO ISJEĆCI

Pa iza mu rade oba kotača, tak da predpostavljam da je špera uključena, al neznam jel imaju ti traktori i prednju šperu :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: VIDEO ISJEĆCI

ŠANANA kaže:
Pa iza mu rade oba kotača, tak da predpostavljam da je špera uključena, al neznam jel imaju ti traktori i prednju šperu :scratch
nemaju 77 ja islim da ima al 72 i ovi stariji nemaju. nemoj me držat za 77 jel ima 100% nisam siguran sam se nisam uvjerio al kum kaže da ima al ne vjerujem mu previše. ma da je snjeg u pitanju bi ga povukel nek je tamo led kolko vidim. po snjegu bi krenuo. i onaj sam.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: VIDEO ISJEĆCI

po neugazenom snijegu bi sigurno isli. ali nemora bit da je led. dosta je da bude dobro ugazen snijeg. jednom kotac okrene na njemu i odmah ga zagladi i napravi led ispod sebe..
 
B

Bobo

Guest
Re: VIDEO ISJEĆCI

Odes, kupis 5m obicnog lanca, sarafa i matica, isjeces lanac na toliko da se moze provuci kroz felgu i opasati oko guma, spojis komadice sarafima i nema tog leda gdje ne ide. Treba po snijegu znati i gume ispumpati, a ne na 2 bara ko manijaci... A ovaj prvi baja voli stiskat nozni gas, pa mu fali noga za speru, i na ukljucuje ju na cjelom videu. Lijevi tocak okrene tu i tamo dok desni vrti stalno... treba malo i mozga, a ne samo po gasu.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: VIDEO ISJEĆCI

Budale,pa nek očisti snjeg sa tim utovarivačem!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Re: VIDEO ISJEĆCI

Koliko ja znam, neki Zetori x245 i 7745 serije, s češkim, teškim mostom su imali automasku kliznu šperu.
Svi koji imaju Carraro prednji most (dakle, serije x340, x441, Proxime i Fortterre valjda) imaju automatsku kliznu šperu. Ta špera nije 100%, već je nekih 50-60% (limited slip differential), dakle, ne kao na Same traktorima, gdje je kandžasta, mehanička špera, poput one na zadnjem mostu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: VIDEO ISJEĆCI

samo veselo :lol: makar i na sahrani :lol:
[youtube:3f32owvo]zGi8p8rPVkc&feature=related[/youtube:3f32owvo]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: VIDEO ISJEĆCI

ali pazi tekst
''radit cu sta god hocu ko ce da mi zabrani
napit cu se i pevacu na sopstvenoj sahrani''
:lol: :lol: :lol: koja odvala

a gitara je :prayer:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: VIDEO ISJEĆCI

lik je legenda u pi*** materinu ! :lol:

[youtube:1wsvmmzt]VIvr1eF2TtA[/youtube:1wsvmmzt]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: VIDEO ISJEĆCI

tibore, lik je fenomenalan :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: VIDEO ISJEĆCI

ovaj izgleda pali na guranje :scratch
ima li neko predstavu sta je u pitanju citajuci ove komentare na YT lijepo sam se nasmijao
[youtube:1ro31ndi]jrURKUg4I-I[/youtube:1ro31ndi]

a kako ovaj polijece majko mila , n a pocetku odmah da se najezis , inace manevarske sposobnosti ocijenite sami ;)
[youtube:1ro31ndi]DlnzI67Axvk&feature=related[/youtube:1ro31ndi]

a dobro je izgledalo na pocetku
[youtube:1ro31ndi]DYKvTUL4Tg8&feature=related[/youtube:1ro31ndi]

a ova je svim kosacicama travnjaka
[youtube:1ro31ndi]VtsA4A0tL04&feature=related[/youtube:1ro31ndi]
inace volim helikoptere , nisam ljubitelj borbenih helikoptera zbog njihove primjene i misije za koju su namijenjeni ali imaju najbolje letacke manevre po meni
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Re: VIDEO ISJEĆCI

jel ti Savo to nama najavljuješ novi projekat ;) .inače prije tri godine sam u švicarskoj vidio da helikopterom iznose trupce iz šume
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: VIDEO ISJEĆCI

savoris kaže:
ovaj izgleda pali na guranje :scratch
ima li neko predstavu sta je u pitanju citajuci ove komentare na YT lijepo sam se nasmijao
film se sastoji od slicica ..dobra kvalitea je 30 u sec.može biti i manje ili više -googlajte ako vas zanima .
Ovdje je broj slicica i brzina okretanja elise u rezonanciji .Nema šanse da ga ugasi..bilo bi fljup !
Evo za one koji ne znaju kako i zašto helikopter leti .
http://www.youtube.com/watch?v=83h6QK-oJ4M
Savo ovo je simulacija ,nemoj predugo gledati u to .
 
B

Bobo

Guest
Re: VIDEO ISJEĆCI

Decki moji, nisam se nadao ovoga od vas...

Gledanjem discovery-a sam vidio da se svaki laksi helikopter moze u slucaju kvara na motoru spustiti s elisom koja stoji. Jos ako ima vjetra il nekog propuha, to je to.

Elise imaju veliku povrsinu i helikopter drze da klizi po zraku, ako je elisa ostecena, tek onda si je.. jeza.

Moguce je da su se poklopili "framerate" elise i kamere, no izgleda mi nevjerovatno da se bas potrefilo... Moguce je svasta...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: VIDEO ISJEĆCI

Bobo kaže:
Decki moji, nisam se nadao ovoga od vas...

Gledanjem discovery-a sam vidio da se svaki laksi helikopter moze u slucaju kvara na motoru spustiti s elisom koja stoji. Jos ako ima vjetra il nekog propuha, to je to.

Elise imaju veliku povrsinu i helikopter drze da klizi po zraku, ako je elisa ostecena, tek onda si je.. jeza.

Moguce je da su se poklopili "framerate" elise i kamere, no izgleda mi nevjerovatno da se bas potrefilo... Moguce je svasta...
A kako i zašto se okrece mala elisaa ako je motor OFF ?Na koju foru se okrece iko vertikalne osi ..? kamerman trckara okolo? ili je stavio u ler? :lol:
Kako bi upalio motor ako mala elisa stoji ..kaj ne znate kaj se dogodi kad mala elisa ne radi??
 
B

Bobo

Guest
Re: VIDEO ISJEĆCI

Sve dok se velika ne okrece, nema potrebe da se okrece i mala...

HAKUM k50 (imas video iznad) nema uopce malu elisu, jer ima dvije velike i njihove sila "zanosenja" zadnjeg kraja se ponistavaju i nema potrebe za malom elisom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh