• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: VIDEO ISJEĆCI

da
2mo5pow.gif

Ali ovaj koji "kao" glisira po zraku ima malu elisu ,vrti se mala elisa vrti se oko vertikane osi ,stvara buku primjenjenu buci helikopterske elise u radu ..itd
Nije da ti ne vjerujem ali volio bi vidjeti sljetanje s ugašenom elisom..ako ima daj ga tu?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: VIDEO ISJEĆCI

snupy kaže:
jel ti Savo to nama najavljuješ novi projekat ;) .inače prije tri godine sam u švicarskoj vidio da helikopterom iznose trupce iz šume
ma boze sacuvaj
ja da imam ovakav helikopter drva mi vjerovatno ne bi trebala (grijao bih se na gas)

a sto se tice onoga prvoga snimka nesto mi malo nevjerovatno zvuci to da se FPS poklopio sa brzinom rotora :scratch
isto tako mi nevjerovatno da leti covjek sa rotorom koji stoji :scratch

glavna elisa kao da se cuje , i ona zadnja se nesto kilavo okreceako radi rotor ona bi morala brze da radi ili i nju zeza FPS
sijenke od sunca se jasno vide na oklopu helikoptera :scratch


koliko sam ja upoznat prinudno slijetanje je moguce u slucaju stajanja glavnog rotora , ne bi se zvalo ''prinudno'' da je to tako cesta i rutinska stvar ;)
mada ja koliko sam upoznat jos nisam cuo za takav slucaj prije otkaze repni rotor i onda padas ko kruska
 
K

korisnik2408

Guest
Re: VIDEO ISJEĆCI

Puknuti je dobro opisao o cemu se radi (helikopter kojem se ne okrece elisa). Inace helikopter ne moze penjati ako mu otkaze motor. Kada na helikopteru otkaze motor on gubi visinu, a oba rotora rotiraju i moze se prinudno spustiti, ako ima gdje. Glavni rotor stvara silu uzgona (kao sto se kod aviona ta sila stvara na krilima). Kada bi helikopter imao samo jedan rotor doslo bi do rotacije trupa u suprotnu stranu, zbog toga se postvalja repni rotor koji to kompenzira. Postoje helikopteri sa dvije velike elise koje se rotiraju u suprotnim smijerovima tako da se poniste ovi zakretni momenti.
Na primjer kamov ili chinook ch-47.
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
Re: VIDEO ISJEĆCI

helikopteru kod pada visine s ugasenim motorom pocinje se rotor vrtjeti tzv. autorotacija sjetimo se onih đavola što padaju sa javora.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: VIDEO ISJEĆCI

Ja držim da je do FPS-a. Pogledajte malo svoje videe sa traktorima, zna se trefit da rifne od gume stoje na mjestu a traktor ore!
 
V

VTZ

Guest
Re: VIDEO ISJEĆCI

Nova tehnologija otvaranja garažnih vrata

Ovo svakako vrijedi vidjeti, posebno za bikere - ljubitelje motora, ali moglo bi se čak iskoristiti i kod traktora! Koliko puta ste do sada stigli doma s neke vožnje ili putovanja? Prijeđete na stotine i stotine kilometara bez stajanja, a onda pred vratima garaže morate parkirati motor (ili na pr. traktor), samo zato da biste otvorili vrata..

Postoji vrlo jednostavno rješenje, potrebno je samo pritisnuti dugme na vašem motoru (traktoru, kombajnu i sl.)! I ono što je najvažnije - nova tehnologija odlično radi na vašim postojećim vratima, eventualno ih možete samo malo podmazati na kritičnim mjestima!


[youtube:2uq0gmek]umRM2A0dx_E&feature=player_embedded[/youtube:2uq0gmek]
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: VIDEO ISJEĆCI

VTZ kaže:
Nova tehnologija otvaranja garažnih vrata

Ovo svakako vrijedi vidjeti, posebno za bikere - ljubitelje motora, ali moglo bi se čak iskoristiti i kod traktora! Koliko puta ste do sada stigli doma s neke vožnje ili putovanja? Prijeđete na stotine i stotine kilometara bez stajanja, a onda pred vratima garaže morate parkirati motor (ili na pr. traktor), samo zato da biste otvorili vrata..

Postoji vrlo jednostavno rješenje, potrebno je samo pritisnuti dugme na vašem motoru (traktoru, kombajnu i sl.)! I ono što je najvažnije - nova tehnologija odlično radi na vašim postojećim vratima, eventualno ih možete samo malo podmazati na kritičnim mjestima!


[youtube:joz0fi7t]umRM2A0dx_E&feature=player_embedded[/youtube:joz0fi7t]

E ovo ti je dobar video!!! :lol: :lol: :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: VIDEO ISJEĆCI

kad vec pomenu kapiju , gledao sam jedan klip kada lik dolazi motorom na kapiju i vjerovatno aktivira daljinsko otvaranju u zadnjoj sekundi
ali se kapija nije otvorila :lol: jao kako je zalijepiooooooo

mada ovaj sistem je pouzdaniji nema da nema :idea:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: VIDEO ISJEĆCI

Malo se previše uživio :mrgreen: :lol: :lol:
[youtube:14f5seau]ceuj4wJyhqQ[/youtube:14f5seau]
 
L

las2

Guest
Re: VIDEO ISJEĆCI

[youtube:2r0cga1l]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/w_F7QrR4Ur8&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/w_F7QrR4Ur8&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/youtube:2r0cga1l]
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: VIDEO ISJEĆCI

E ovo je trebalo smislit...
Svaka čast tome ko je to čudo osmislio :prayer:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: VIDEO ISJEĆCI

Da ne poveruješ, šta ljudski um izmisli...
Fenomenalno izgleda, koje prepreke savlađuje...
Pozzz Joe! :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: VIDEO ISJEĆCI

jebate :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: VIDEO ISJEĆCI

puknuti kaže:
Gdje nabavljaju karabit?

A valjda im je ostalo od Uskrsa.
Kod mene se dade nabavit prije Uskrsa :D u svom željezarama,
a sad za vrijeme Božiča i Nove godine da nema nigdje :(
 

Najnoviji postovi

Na vrh