• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Na 1:02 se vidi vrhunska izrada, a to prati i prica u pozadini :icon_axe:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=mlanOuI7W24[/YT]
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ovaj Uroš ima kojekakve zanimljive izjave-

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=__eba1bc7W4[/YT]

"Nažalost,ovakvi traktori su kod nas realnost,svi bismo voljeli voziti nove Massey Fergusone,ali posluži i ova kopija,ako je održavana,i napravljena prije devedesete."

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Y2IzBtn9jZY[/YT]

"Dakle čuli ste savjete u vezi mehaničkog kvačila na starim Rakovicama i IMT-eima... (zapravo,tu samo starih i ima..)"

:(rofl):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Več se pisalo o tome u temi štajer.
Moj susjed na starom štajeru to ima više od 40god i jako dobra stvar za izvuč kad staneš.
Bitno je i na prvom kraju traktora ili auta imat oko koje centrira i neda sajli da zapne.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Nisam pratil tu temu. Da ovaj na autu ima to oko. Kolko izgleda ova sajla je s nekim bužirom ak dobro vidim
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tu bi imao dupljak punu kapu posla a možda i više, trava po blatu je zeznuta stvar.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Da na pogon ova prikolica ona bi lagano klizala citavi vrijeme u stranu i vukla traktor, koji bi slajdro i klizo u stranu. Skoro sam ovako natovarenu prikolicu pokuso izvuc uz manje brdo sa nagibom i nisam mogo jer kako slajdra samo ga zanosi a onda se tesko i vratit nazad. Za sume se pogon na prikolici ubio ima.obaj snimak na yt gdje ona valtra dere kroz neke duboko prosjecene tragove al ide bez problema upravo zbog pogona na prikolici

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Te se prikolice čine odlične ali bi bile još bolje kad bi traktor imao pogon kardana preko kotača tako da prikolica vuče i nazad,ja na jednom traktoru to imam ali dosad mi nije trebalo ali vidim da bi bilo dobro za te prikolice :biggrin:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Pa nego kako imaju pogon na prikolicu? Moj traktor ima rucku za pogon i radi i napred i nazad,iz zadnjeg difa vrti kardan na prikolicu,tj svi traktori koje vozim imaju tako?
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Pa meni Massey i Torpedo imaju samo jednu brzinu kardana za naprijed,nemaju preko diferencijala
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Imt nema jer ima jednosmjernu sklopku (kriket) unutra kad radi kardan preko mjenjača.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
IMT ti ima jednosmjerna spojku na kardanu i ne vrti valjda u rikverc.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ne vrti u rikverc isključi kardan kanđasta sklopka sa kosim zubima kao nekadašnje kurble da ih ne ulovi zamašnjak kad motor zapali .
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Puno puta mi je zacvikala bocna strizna kosa na 533. Kardan preko mjenjaca, rikverc i kosa se vrti u nazad. Drugo nisam probao osim kose, ali rekao bi da vrti u rikverc?
 

Najnoviji postovi

Na vrh