• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Kako 95.g ako je raznesen 92.g, tako su nam bar rekli? :scratch

Ma nisam mislio na Željavu nego na pulski aerodrom

Inače kolko znam i dan danas se može u vlastitoj režiji i na vlastitu odgovornost proć tamo

na taj u puli sam radio padobranski skok, pa onda 258km pjesice za zagreb u 5 dana, preko gorskog kotara
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
bio sam na tom aerodromu 95 god. u 9mj. jedno tri puta kao ročni vojnik i baš mi nije ostao u lijepom sjećanju.

i ja imam 3 mjeseca staža u puli....:scratch
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
jako zanimljivo........ :shock:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=hSP5pOWAdf4&feature=related[/YT]
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
nisam uspio skužit šta je bilo s hidraulikom kad se auto spuco da je pala

nemože se ni taj u traktoru baš vozit da se ne obazire na promet
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Jako dobar i poučan video;)

Ovakve situacija,skretanje traktor i prikolice bez davanja žmigavca se najviše bojim u prometu,,to treba biti jako oprezan..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To ti je u Australiji i u Americi normalno,da imaju prikopčano po 3-4 prikolice. Pokazivo mi je profesor u skoli jednu sliku koja je slikana u Australiji gdje jedan kamion bio dugačak kao vlak ali doslovno nabrojali smo oko 63 prikolice. Ovo sam učio u školi pa znam šta pišem.
To je tam kod njih normalno pošto imaju strašno dugačke ceste,to ste mogli vidjeti i na TV-u. Kod nas u Europi je max dužina kamiona 18.5m nešto malo više neznam točno,jedino u skandinavskim zemljama imaju i do 25.5m,ali samo tamo nigdje drugdje u europi ne.
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
To ti je u Australiji i u Americi normalno,da imaju prikopčano po 3-4 prikolice. Pokazivo mi je profesor u skoli jednu sliku koja je slikana u Australiji gdje jedan kamion bio dugačak kao vlak ali doslovno nabrojali smo oko 63 prikolice. Ovo sam učio u školi pa znam šta pišem.
To je tam kod njih normalno pošto imaju strašno dugačke ceste,to ste mogli vidjeti i na TV-u. Kod nas u Europi je max dužina kamiona 18.5m nešto malo više neznam točno,jedino u skandinavskim zemljama imaju i do 25.5m,ali samo tamo nigdje drugdje u europi ne.

pa kak frajer skrece sa tolkim prikolicama
na videu je je jedna slika de je 1 kamion sa 29 prikolica
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
pa kak frajer skrece sa tolkim prikolicama
na videu je je jedna slika de je 1 kamion sa 29 prikolica

Pojma nemam kak skreče,možda ih na putu otkopčava pa sa drugim kamionom ih zateraju tamo gdje hoče.
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=V5K55pXZXmE[/YT]
Taj sloveniju prejde u roku odma :mrgreen::mrgreen:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=V5K55pXZXmE[/YT]
Taj sloveniju prejde u roku odma :mrgreen::mrgreen:

Brzine ima , ali kada treba naglo stati '''''''' , pitanje je tad :mad:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
iznenadio bi se kako traktor moze kociti ;)

Koao lokomotiva , al bez poterećene prikolice sa koćnicama ,,, mala površina gume , rjetka ripna , plus veliki teret sa brzinom , sa 80 km/h , hmmm :mad:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Gledao sam na YT video da takvi traktori imaju ABS pa zato i idu preko 80 km/h
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koao lokomotiva , al bez poterećene prikolice sa koćnicama ,,, mala površina gume , rjetka ripna , plus veliki teret sa brzinom , sa 80 km/h , hmmm :mad:
Prosim lepo uz dužno poštovanje, kak znamo kakve ima gume
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
provezi sa samnom u 22 godine starom traktoru.
sjedni na suvozacevo sjedalo i garantiram ti da ces lupit naprijed u sajbu kada stisnem kocnicu. a nemam prednje diskove.

na snimci je vjerojatno jcb fastrack koji ima ogibljenje na sva 4 kotaca, pretpostavljam sva 4 diska i bio bi lud da za njega ne kvaci prikolicu sa ispravnim kocnicama. za brzine iznad 25 ili 30kmh moraju ici dvokruzne zracne kocnice. za brzine iznad 40kmh traktori moraju imati prednju ogibljenu osovinu.
nesmijes se sa bilo cim tako voziti i ne razvija on toliku brzinu bezveze. ok, mozda je malo "otvoren" ali.. :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh