• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
čitajući komentare na youtube-u,takvo spremanje silaže je JAKO skupo.
vidio sam da to rade na brdskim terenima,gdje nemaju mjesta za silose itd. ali na videu to nije slučaj.
Dobra strana takvog spremanja je što NEMA pokvarene silaže.

Po meni je to bzvz,jer je to gubljenje vremena i novca. Dino i za brdske terene ima ljeka,ukopa se silos u zemlju kao što je sličaj kod mene.
Ima i tamo pokvarene silaže sigurno,ili miševi ili jednostavno samo od sebe se pokvari,od stajanja u najlonu,nije sve vječno pa tako ni ta silaža.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
pa pretpostvljam da je skuplja od ove za sijeno,a ona,neka bolja je oko 30 000€

čuj,kako za koga,brdski teren u austriji i kod nas nije isto ;)
vjerovao ili ne,pokvarene silaže nema,znam jer jedne godine sam spremao u vreče i tamo nema povarene silaže,meni su malo miševi u*ebali,jer nije bilo dobro uskladišteno,ali nemožeš ti mom tati dokazat,hehe.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
izgleda jako zanimljivo....je da se gubi na vremenu......
pa to je negdje jako zbita bala tak da mislim da se nebi trebalo kvariti.....:scratch
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
a kako onda komentirate kad ti silaža poplavi ili pocrveni a nigdje se ništ nevidi da je progrižen najlon
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Onda je jedino logično objašnjenje da nije dobro ugaženo.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Onda je jedino logično objašnjenje da nije dobro ugaženo.

Srečom pa ove godine toga nema jer je gazio Zeko od šogora jedino se vide rupice na najlonu od mačaka,ali to je malo zanemarivo šta se pokravilo. Do sad nam je ovo još najbolja silaža do sad. Svi kažu da se treba špricat tim Ikulantima da to poboljšava silažu ali mi smo se uvjerili da nije istina. Ove godine nismo špricali samo smo malo posololi i silaža je ko bombon za krave.
Svima preporučam da se mane toga jer je to maminovac.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
ti Ikulanti....to bi bilo bacanje novca ili.....si na nešto drugo mislio???
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
aha..
Ma meni se u jednom silosu sad s početka kvari,jer kak je mlin bacao,naprijed su ostale pljeve,i nije se moglo ugazit i jbg,valjda če dalje bit bolje.

hmm,koliko nam je pričao pioneer-ov predstavnik,inkoluanti nisu tu da toliko poboljšaju silažu,kao što svi očekuju,nego da silaža prije "prokuha". I kažu da krave radije jedu silažu sa inokulantima, a to neznam ako je točno. Kažu da imaju i dokazano snimkama,gdje hrane krave sa silažom bez toga i sa.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
aha..
Ma meni se u jednom silosu sad s početka kvari,jer kak je mlin bacao,naprijed su ostale pljeve,i nije se moglo ugazit i jbg,valjda če dalje bit bolje.

hmm,koliko nam je pričao pioneer-ov predstavnik,inkoluanti nisu tu da toliko poboljšaju silažu,kao što svi očekuju,nego da silaža prije "prokuha". I kažu da krave radije jedu silažu sa inokulantima, a to neznam ako je točno. Kažu da imaju i dokazano snimkama,gdje hrane krave sa silažom bez toga i sa.


Svako svoga konja hvali pa tako i oni. Jednom kažu ovo drugi put ono. Kad im kažeš da ti sredstvo nije djelovalo onda ti kažu da nije dobro ugaženo a drugi put će nač neki drugi izgovor. Priali smo sa tim čovjekom iz pionera prošle godine jer je bio kod nas u selu i tolko je to nahvalio da bi mu čovjek i povjerovao. Susjed je to kupio i njemu se kvari a mi koji nismo uzeli nama ne a gazili su isti traktori silažu samo što je od šogora 2005g. a od susjeda 1997.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Prošlo je više od 1mj odkad smo posilirali,to tak svake godine radimo između 30 i 40 dana ju otvaramo nikad prije niti kasnije.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
mali već sada zna znanje kad ovako panično odbija :lol:
muškarci su evoluirali... :rolfer:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
:rolfer:

znam da se nije lijepo smijat tuđoj nesreči, ali situacija je presmiješna!!

još da su naši novinarčići napisali u kojem će dučanu završit te polovke...
svinjetina sa kamencom, meso i minerali, sve u jednom... :lol:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Svaka mu cast, LEGENDA :prayer:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=frVBMgTES4c&feature=related[/YT]

A tek ovaj: Nisam vozio 211 to je prebrza voznja, vozio sam 204 :weedman:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=-3KA9nPfYfQ&feature=related[/YT]
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=RQMktECS2Yg[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=gtTsyOeg1W8&feature=related[/YT]
Ovo mi se činilo zanimljivim :shock:
 

Najnoviji postovi

Na vrh