• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovakvo siliranje mi se sviđa kad ih je potrebno samo troje :icon_super:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=F3TPkpRvoRo[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa kod kolege več par godina samo troje napravimo silažu, oko 50 prikolica. Jedan silira, jedan vozi i jedan gazi i dva dana gotovo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Da su i meni dvije dvoosovinke radio bi i ja samo sa 3 traktora... A ovako nezgodno je prekacivati jednoosovinke pa radimo sa četiri.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
A čuj to je ipak samo Zetor,nebreš puno očekivat od njega :(angel): :icon_fU:

Uglavnom ovaj IH je to dobro izvukao,nije loše...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=NMawRvrAvYk[/YT]

Kad smo kod njega..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A čuj to je ipak samo Zetor,nebreš puno očekivat od njega :(angel): :icon_fU:

Uglavnom ovaj IH je to dobro izvukao,nije loše...

samo kaj ihc ima 20ks vise,i turbo...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Cesto ljudi taj turbo tj tu turbinu napominju kao i ti sada. To i to ima toliko i toliko konja,ali i turbo, plus turbo ili kako vec..
Bio motor atmosferski ili turbak,ako ima 80ks,ima 80ks. Nema tu plus turbo. To sta mu turbina daje,to je vec uracunato u tih 80ks iz primjera..
Barem je tako kod traktora koji nisu krcati elektronikom.
Ovi noviji sa deklarirane 2-3 snage su nesto drugo. Nominalna snaga ova,maksimalna ona i na kraju vise neznas sta imas.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Ma samo da mi je dobiti onaj loto šta šveđani i finci dobivaju kupil bi odma dva samo da ih morem goniti po bregima u svom selu
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Cesto ljudi taj turbo tj tu turbinu napominju kao i ti sada. To i to ima toliko i toliko konja,ali i turbo, plus turbo ili kako vec..
Bio motor atmosferski ili turbak,ako ima 80ks,ima 80ks. Nema tu plus turbo. To sta mu turbina daje,to je vec uracunato u tih 80ks iz primjera..
Barem je tako kod traktora koji nisu krcati elektronikom.
Ovi noviji sa deklarirane 2-3 snage su nesto drugo. Nominalna snaga ova,maksimalna ona i na kraju vise neznas sta imas.

ja samo velim- 80ks i turbo. to je ono kaj Dadin zetor nema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Turbina motoru daje bolju momentnu krivulju, odnosno više snage na nižim okretajima. Turbo motori su radi toga elastičniji, dok je maksimalna snaga manje važna.
To je naročito izrazeno na motorima s naknadno ugrađenom turbinom, čak i bez podešavanja pumpe za ubrizgavanje.
No, dovoljno veliki usisni motor može biti podjednako elastičan, samo uz nešto više dima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Zavisi kak je turbina dizajnirana.
Uglavnom nema jer traktorski motori imaju mali raspon brzina i ne voze se baš na ler-gasu.
Turbo rupa, ak se to tak može zvati, je od ler gasa pa do negdje 1200 rpm.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Turbina motoru daje bolju momentnu krivulju, odnosno više snage na nižim okretajima. Turbo motori su radi toga elastičniji...

..No, dovoljno veliki usisni motor može biti podjednako elastičan, samo uz nešto više dima.

forterra 115 sa svojih 117ks i moj mf sa 100ks. zekan prakticki nemoze krenuti s mjesta bez gasa u 1. s tim da mu je ler visi nego kod mene na mf-u cca 200okr dok ja mogu maltene i u 3. polovljenoj bez gasa.
recimo na tvrdom i ravnom sokaku sa 8t zrna mogu krenut u 2. polovljenoj na ler gasu.
danas vozim 4tonku prikolicu punu cjepanica u 4. polovljenoj na nekih 800-900okr uz laganu uzbrdicu, izlazak iz jedne ulice, dok taj gore zekan to moze samo sanjati. ispod 1200 je mrtav a i tu se buni dosta. najsretniji je kad je gas u podu i tu onda leti..
e sad, to je usporedba 4t i 6ak atmosferski, neznam koliko zeko ima, ali mozda je i 2litre razlike u zapremini motora u koristi mf-a.
radi toga mi se nekako tesko sloziti s gore navedenom tvrdnjom? nisam vozio puno turbaka, barem ne dovoljno da vidim kako disu u nekom poslu ali ove koje jesam, znam da nevole mali gas.
mjerodavnija bi mozda bila usporedba moj 294 i 7341od istog gazde ali njega nisam previse vozio pod nekim opterecenjem a i motor mu je vec umoran..
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Šta ti je faktor sreće, u nesreći! :(y):
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bUT0yHLhOZM[/YT]
 
Na vrh