• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Video isječci

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Da belarus ne valja nebi u srbiji bio drugi najčešći traktor odma posle IMT-a.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma dobar je Belarus. To nije traktor za šminku, ali radi svoj posao, naravno ima onih koji se kvare, ali realno ima takvih kod svih marki traktora. Svi znaju kako Rusi voze, traktor mora biti čvrst. I sve što vidim Belaruse pa to svi ganjaju, ne paze kao na primjer John Deere-a i onda čudno kad Belarus ide na klocne.
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Da belarus ne valja nebi u srbiji bio drugi najčešći traktor odma posle IMT-a.
svaki deseti traktor u svijetu je MTZ,to je JEDINA marka u svijetu koja ima potpuno zatvoreni krug proizvodnje.Znači da sami proizvode svaki dio,od najvećeg komada željeza do najmanjeg komada plastike sve proizvode sami.Uključujuči i gume.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
To da proizvode sami svaki komad željeza i vidi se.
Ovi sa ravnim mostom mi se sviđaju. Normalno da je u srbiji čest traktor kad ga tamo i skalapaju. To ti dojde kao novi domaći traktor
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
https://www.youtube.com/watch?v=cE5WDl_YNbU

evo ako ovaj video ne pokazuje koliko su izdržljivi onda ne znam što će pokazati,ja sam se čudio da zašto nosači od utovarivača ne idu do zadnjeg kraja dok smo montirali,i kaže meni serviser iz trgovine da će prije puknuti utovarivač nego mtz na pola.Ja mu nisam vjerovao dok nisam vidio tu kako se voze na prednjim kotačima i kako im prednji kraj poskakuje a traktoru ništa nije
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zanimljiv video kako sacuvati iPhone 6 od lomova

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=AYo72E7ZMHM[/YT]
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
svaki deseti traktor u svijetu je MTZ,to je JEDINA marka u svijetu koja ima potpuno zatvoreni krug proizvodnje.Znači da sami proizvode svaki dio,od najvećeg komada željeza do najmanjeg komada plastike sve proizvode sami.Uključujuči i gume.

Možda im je to teret danas, zapravo sigurno je, jer u takvim sustavima gotovo i nema modernizacije. Rusija je puna zapadnih traktora. Nemože se uspoređivat način proizvodnje istoka i zapada. Na istoku su bile planski podignute tvornice(kombinati) oko kojih su podignuti čitavi gradovi. Ista stvar je bila sa Zetorom, osim boš pumpe sve je bilo pod jednom tvornicom. Zetor je čak i ležajeve sam proizvodil. bilo je i na zapadu sličnih tvornica, no niti jedna nije opstala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Da, to je otprilike kao razlika između radijalne i dijagonalne gume.
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
[/QUOTE] bilo je i na zapadu sličnih tvornica, no niti jedna nije opstala.[/QUOTE]

Pa dobro ako nije do sada propala onda niti neće,jer koliko se vidi oni se samo šire još više.Jer ako sve kupuješ i samo sklapaš gdje je tu onda dobit?Primjer stariji Renault traktori:fendtov motor,bosch pumpa,deutz hidraulika,zf getriba znači taj traktor je cijeli tuđi ali na maski piše Renault,i gdje je tu logika ili uspjeh?Lako je sklopiti tuđe djelove pa udariti brend i pokupiti novce,aj ti milo proizvedi sve sam i sklopi i to da radi pa da vidiš biznis.Mislim meni je svejedno jel će neka tvornica propasti ili ne,ovo su samo činjenice.U Rusiji ima zapadnih traktora kao i svugdje,ali prednjači Mtz.Isto kao i u Švedskoj,Estoniji i Finskoj (možda zato što u zimi pali kad drugi neće),a i u Francuskoj je u zadnje tri godine prodaja skočila za 150 %.Razlog je jednostavan,nisu skupi a lako ih je održavat i obavi posao kao i onaj koji je 3X skuplji od njega.Ako se nešto i pokvari djelovi se prodaju maltene na kilu,nekim ljudima nije bitan luksuz nego zarada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh