• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Villager motorne testere/pile

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Tražio sam al nisam mogao naći temu o ovoj marki motornih šega/pila... U početku su bile mnogo bolje od svih kineskih marki testera, medjutim, mislim da izrastaju u jednu veoma ozbiljnu kompaniju. Ne znam da li kod vas ima njih na trzistu. Gledao sam novi katalog alata, imaju hobi I profesionalne testere. Mogu vam reci da ja vec pet godina posjedujem tu marku I prezadovoljan sam. Godisnje sam rezao preko 30m2 drva za ogrijev radi top... nema mucenja sa paljenjem, lagano tri rezervoara za redom potrosim... kasnije idu slike...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Moj poznanik ima jednu , isto samo sebi sjecka i potpuno je zadovoljan , i ja sam sa njom malo radio kod njega i čini se solidno za odnos uloženo-dobijeno.
Ako je uzeti u obzir da imam vilagerov trimer već neznam ni ja koloiko godina i da sam prezadovoljan sa njim onda bi i motorke trebale biti u sličnoj poziciji pošto predpostavljam da su mašine iste (odnosno slične).
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ujak mi ima viladzerov trimer , kosi sa njim vec nekoliko godina bez.ikakvih problema. Ti I sam znas da njemu u rezervoar stane litar goriva, on potrosi dva rezervoara za dva sata cini mi se, I nema onih zajebancija , posle prvog da treba da se ohladi I slicno...
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Tražio sam al nisam mogao naći temu o ovoj marki motornih šega/pila... U početku su bile mnogo bolje od svih kineskih marki testera, medjutim, mislim da izrastaju u jednu veoma ozbiljnu kompaniju. Ne znam da li kod vas ima njih na trzistu. Gledao sam novi katalog alata, imaju hobi I profesionalne testere. Mogu vam reci da ja vec pet godina posjedujem tu marku I prezadovoljan sam. Godisnje sam rezao preko 30m2 drva za ogrijev radi top... nema mucenja sa paljenjem, lagano tri rezervoara za redom potrosim... kasnije idu slike...
Isprike što kopam temu iz mrtvih, al možeš stavit te slikice, malo opisat kakav je materijal izrade, dal je sve baš plastika ili...i naravno koji model koristiš?
Ozbiljno razmatram VGS 3920 pe sa 2.2ks pa mi bi jako koristilo iskustvo iz prve ruke 🙂
Trebao mi manju pilu za pripomoć u šumi na 2 dana po par sati u godini, pa nisam siguran dal se isplati davati 2000kn za takve poslove. Imam veću husky za rušenje i slično debljih trupaca.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Sjutra slikam ... Kazem ti da je za te novce predobra. Dakle, potrosi dva rezervoara bez problema, nema ni gasenja ni mucenja oko paljenja. Ima onih skeptika koji ce ti reci ne valja, ja kazem da valja, bar meni se pokazala odlicno. Moj posao zavrsava top. Do sad sam joj promijenio tri lanca i to je to. Malo sam ove godine imao problema sa karburatorom, ali se to da nastelovati. Poklopac je plasticni kao kod vecine šega. Sjutra je slikam pa ti saljem, ali svakako je villager modernizovao dizajn.
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
To te pitam 😃
Imam lokalnog zastupnika Tena G ovlašteni servis i sve i vele da se dost prodaju. Pogledao sam hrpu videa na youtubeu i sve pozitiva, doduše pola ih je na poljskom ili mađarskom al barem dokaz da ju balkanci dost koriste. 😁
Inače je sjedište Villagera u Sloveniji i tu se proizvode stoga nije kinesko 😁
A davat 700,800kn više za stihl ili husky ne vjerujem da bude ikakve razlike u ta 2 dana godišnje.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Riječ je o ovoj motorki... Kažem ti da mi se dobro pokazala. Prije mene ju je imao moj ujak koji je uopste nije stedio. Znao je godišnje da spremi drva za 4 domaćinstva... Ne znam, po meni je za te novce odlicna. To sto kazes, nije kineska, djelovi su dosta slicni. Karburator je itekako dobar.. Ne znam, najlakse je reci Stil i Husvarna (realno, svako ko moze valjalo bi da kupi jednu od te dvije za svoje poslove 100 godina ce trajati)međutim treba vidjeti koliko novaca ima u dzepu...
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Ma da, imam husku stariju jaču, a ova vgs 3920pe sa 2.2ks za raspiljavanje grana i tanjih stabala bude dušu dala.

Ova tvoja je stariji model mislim da nema ni za kupit više je. Al slične su vgs 500e i ti modeli. Samo neznam kak im je cijena, u HR mi se čini da ih ni nema, al nebitno, ja si našao ovu za 1300kn i budem ju piknuo kad dođe vrijeme 😁
Hvala za odgovore 👍
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Po izgledu je kopija Jonsereda, Husqvarnine boje :)
s-24514-1312904237.jpg
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Ovakve black edition su trenutno najviše u prodaji u HR kolko sam čitao.
Pogle kak ju ovdje masakrira :D 035-050803-1000x1000.jpg
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Modernizovali su... Gledam im aku alat bas djeluje sjajno profesionalno. Cuo sam da ce u narednih par godina da se jos vise modernizuju..
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Po izgledu je kopija Jonsereda, Husqvarnine boje :)
s-24514-1312904237.jpg
Samo jos malo da porade na konjazi, i po mom misljenju uskoro ce moci da se nose i sa jačim brendovima 👌
 

Najnoviji postovi

Na vrh