• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

vinogradar

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Pozdrav ja sam Tihomir,imam brata Nenada koji također posjećuje forum i stavlja postove bavimo se vinogradarstvom za sada imamo 1 ha,ali je u tijeku rušenje šume te priprema zemlje za sadnju novog nasada,od strojeva imamo IMT 539,SAME solaris 55,rovokopać SKIP 79, brat radi u HEP-u i vanredno studira informacijske tehnologije,ja radim kao vatrogasac u javnoj postrojbi,tako da sve uz posao radimo biti će i slika za koji dan
 
R

Ratarko

Guest
Šanana ...vinogradar je tata-mata po pitanju staža na forumu 8) hoću reći od davno je član !!!
Vinogradar ide Sama ? Ne kvari se nadam se ? Koliko je nakupila sati do sada ?
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ide Same odlično ima 150 sati ide i u šumu al ne po granju i trnju ne ne!imao sam mali problem s hladnjakom nisu stavili dobre čepova pa su stvarali tlak pa je malo curio ali promijenili su i to je to!napisao sam pod tvom temom o tome malo vidim da ti imaš problema sa MF-om???
 
R

Ratarko

Guest
Baš mi je drago da ti nemaš probleme sa servisom za traktor a ono što si napisao da će ti se serviser odazvati na poziv i u pola noći cijeni kao oči u glavi !!! Da to imam kao opciju u kući gdje sam kupio traktor vjeruj mi da bi mi puno dvorište bilo takvih traktora .
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Znam stvarno nemam lošu rijeć jako ozbiljna firma i jako dobro radi svoj posao!Neznam dali sam dobro skužio na temi MF ono su obadva tvoja MF-a ili?znam da si kupio novog lani !al ovaj drugi?
 
R

Ratarko

Guest
Ne , nisu oba moja ako misliš na sliku MF 7495 i 8470 ? Moj je manji a onaj veći je od prijatelja .
Kada sam prijatelju pokazao što može moj MF odmah se odlučio da si kupi jednoga :D jedino što sam mogao napraviti je nagovoriti ga da ga kupi negdje drugdje što je i napravio a sada kada ga ima malo je nedostajalo da si kupi još jednoga koliko mu se dopao !!! Vjerojatno i hoće .
 
R

Ratarko

Guest
Jači da ali ako se gleda učinak onda nije . Zanimljivo da Ford gotovo svaki posao radi brže od MF-a ( 40 KS je jači i 1.5 tona teži ) ali samo uz punu pažnju operatora dok MF tijekom dana na neki način " nakupi " i rame uz rame završe posao .
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
ratarko želiš reći da su malte ne isti po učinku, bez obzira što je ford 40 ks jači..lijepo onda ide MF :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ratarko kaže:
Šanana ...vinogradar je tata-mata po pitanju staža na forumu 8) hoću reći od davno je član !!!
Vinogradar ide Sama ? Ne kvari se nadam se ? Koliko je nakupila sati do sada ?

Pa tema je tek otvorena, a ja naravno nisam pogledao kad je pridružen. Tu je već godinu dana ali neje baš nekaj aktivan bio. Ma to uopće nema veze.

Zaželjeti nekomu dobrodošlicu na forum nije nikakovo zlo :mrgreen: :mrgreen: ;)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ma nema problema,nisam bio aktivan par mjeseci jer sam se preselio kod cure,a nije bio dostupan adsl,a sad je stigao tak da evo me...!
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
vinogradar kaže:
Pozdrav ja sam Tihomir,imam brata Nenada koji također posjećuje forum i stavlja postove bavimo se vinogradarstvom za sada imamo 1 ha,ali je u tijeku rušenje šume te priprema zemlje za sadnju novog nasada,od strojeva imamo IMT 539,SAME solaris 55,rovokopać SKIP 79, brat radi u HEP-u i vanredno studira informacijske tehnologije,ja radim kao vatrogasac u javnoj postrojbi,tako da sve uz posao radimo biti će i slika za koji dan
AJMO SE MALO ŠALITI

Ja sam Tihomir,rođen sam u Zagrebu živim i radim u Čazmi i moj brat Nenad također,volimo svoj vinograd,raditi u njemu i uživamo u vinu,i sad bi neki koji nemaju pojima o vinu i forumu govorili kako da se mi ponašamo na njemu i zato posječujte FORUM i šaljite postove !
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
forum je za 5...sve na jednom mjestu....od igle do plasta sijena :D :D
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
opet ja imam pitanje :roll: :D :D :?: prednje karadansko vratilo-u kojem se smjeru vrti, dali kontra od zadnjeg ili isto kao i zadnje... :scratch :D :D udaviše me prijatelji da je teško naći mehanizaciju za prednji kardan :scratch help :?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Vrti se u ustom smjeru,a to znaci da prikljucak koji kopcacs otraga naprijed vrti kontra jeg ga kontra kopcas. Imas sam lalčera koji se kopcaj u naprijed i natrag na traktor samo prihvat okrenes.
 
Na vrh