• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Pozdrav svima koji prate ove stranice.
Danas sam nakon par dana otišao u gorice, onako po malo vina.
Prošao sam po redovima dolje, gore, dolje gore...
Iskreno, zadovoljan sam zatečenim i viđenim stanjem. Nije toliko loše koliko bi možda "nakon svega" moglo i biti, solidno je, ma - dobro je. U prilog ovim riječima evo i nekoliko fotografija, od malo prije. Inače, sutra idem obaviti "nadam se zadnje" špricanje za ovu godinu.

3wNIsqL.jpg


Počeo je "šarak" crno grožđe mijenja boju :)
VOedh4I.jpg


Ali našao sam ja i ovo, a to me nimalo ne veseli:
yRLcUqc.jpg


Udarci tuče su i dalje vidljivi na jako puno mjesta:
ao6724M.jpg


mnVbr5D.jpg

KmIhjqS.jpg

h93ZhLz.jpg

AADypjz.jpg

empkRMu.jpg

q98O3KI.jpg

sxgeXks.jpg

AtJajjw.jpg


Ovaj trs/čokot je završio svoju karijeru, na žalost, još jedan u nizu...
FbG8yme.jpg

Isti trs:
9Aozxrx.jpg


Uvijek toga ima. Jedne dosadim, drugi uvenu i nikada tome nema kraja.

Ose su krenule pikati bobe, evo nje u središtu grozda, a tek je krenuo šarak; priroda čini svoje 😲😪:
jfiR5bC.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Lijepo su ti ljudi rekli da vinograd traži slugu,a ne gospodara.Vinograd ne trpi "ne stignem pošpricati"ili ga treba redovito prskat ili se kockaš sa cijelogodišnjim trudom
Svako zna kako stoji sa vremenom za rad u vinogradu,ali ako nemaš vremena bolje da ga nekome tko ima vremena daš da ga obrađuje,jer vidi se da bi vinograd rodio,samo ga treba netko na vrijeme tretirat.
Manje je bitno jel pokošen i uređen,bitno je da je na vrijeme zaštićen
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo i moje gorice(vinograd)oko 250 cokota,moj hobi samo noja(hotela iliti direktor)pokazuju trulez al me to ne muci,prskam samo dva puta i to samo kuprablau.Lani bilo koli 180l a izgleda da i ove nabu vise,to sam ocijenil sad v nedelju dok sam sprical i poslije pobegel za AT da izbegnem karantenu.
Dodje mi jeftinije kupiti vino ili most, no falilo bi zadovoljstvo i diskusija :ppozdrav: cije je vino najbolse na bregu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
dal vam budem pelcere od svojeg, zasad niti jedna boba ne pokazuje čudne simptome...a špricanje za mene ne postoji...pa to bum ja pil!!!
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Darijus, koja je to sorta,stavi koju sliku,jer kod mene ne ide ispod desetak prskanja.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Niti znamo kaj jedemo doma z trgovine, a kamoli kaj pijemo pri drugima. (Doma znam, pijem čistokrvnoga delanca :ppozdrav:)
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Sve drugo je osim delanac.
Vun bacitelj je, v lagvu vri, v grabu baca, obruči oko glave trebaju ak ga posumporim preveč ali je ipak moje(nije tetrapak) i na mom brijegu se ne žali na kvalitetu sam vele da je rijetko:ppozdrav::giggle:
 

Prilozi

  • IMG_20200806_195119.jpg
    IMG_20200806_195119.jpg
    74.5 KB · Pregleda: 32

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Gospodo vi kaj imate sorte a koje ne treba špricat vi morate imat etikete na vinu u smislu:eek: nuspojavama i doziranjima upitajte lječnika ili ljekarnika..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
dečeci, i moji deda i pradeda su pili direktora, još su ga i sa radazinom protiv trave tretirali, pa su prošli mahom devet banki...vid, mozak i fizička sprema do zadnjeg dana na zavidnoj razini...
danas ga ja ne tretiram ničime, kipim samo juhu, bez ikakvih dodataka (osim eventualno malo meda i cukra), nema gljiva, nema hrane za gljive, nema sumpora, nema vinobrana, nema dodavanja vode....samo čista kapljica, naš župnik je rekal da bi ga on zel za misno...:ppozdrav:

a doktori, e oni ga piju baš neumjereno kad čuju cijelu priču....:hahah:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Evo ja danas malo prije išel pošpricat zadnji pur da zaustavim to sušenje i da mi bar tak ostane, bili su mi inžinjeri iz udruge pa su vječali kaj i kak, i kaj se dogodilo sa trsjem,
Zaključak je da je peranospora kriva za sve, a ja kaj sam zakasnil sa špricanjem, umjesto 1000kg i više dobil bum 200 kg grožđa.

Pripreme doma, moral mešavinu napraviti.

























 

Najnoviji postovi

Na vrh