• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Višak tekućine u karteru

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Traktor(MF) počeo žestoko bacati ulje kroz iberlauf, trag iza njega. Na mjeraču ulja se vidi povećana razina duplo preko maksimale.
Sumnja na AC pumpu koja je promijenjena. Nakon par minuta rada sa novom AC sve u redu.

Nakon toga zakvačen priključak (hidraulični utovarivač) i nakon par minuta hidraulika uopće ne radi, u motoru (karteru) opet višak tekućine kojeg izbacuje na iberlauf.
U ulju kojeg izbacuje uopće nema mirisa na naftu, tek je nešto rijeđe.

Da li je moguće da na neki način miješa ulje mijenjača (hidraulike) sa motornim uljem ili što bi zapravo moglo biti?

Hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A gdje je pumpa hidraulike ?-ako je na motoru moguče da ulje iz mjenjača pretače u motor .
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
378
provjeri dati nije atf ulje od volana vidi dali fali u posudi a mislim da ulje hidraučlike nemoze pomjesat sa motornim
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
provjeri dati nije atf ulje od volana vidi dali fali u posudi a mislim da ulje hidraučlike nemoze pomjesat sa motornim

Provjeri količinu ulja hidraulike može pumpa hidraulike usisat ulje i pustit ga u karter .
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Pumpa je na motoru, majstor kaže da je otišla semeriga u pumpi i da vjerojatno propušta ulje od hidraulike u ulje od motora, na mjeraču od hidraulike ima jako malo tako da je vjerojatno to u pitanju.

Ulje od volana nije ima ga samo 2 litre, a nije se ni maknulo tako da to nije sigurno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Onda šta pitaš, provjeravaš majstora?
I ne piši post za postom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Jadni majstori kraj forumaškog znanja :(whew):
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Jesi imao problema s radom hidraulike,jer možda imam i ja takvih problema
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Da imao sam i prije problema sa njom. Grijala se pod velikim teretom, pa je bila uvijek masna, a sve je bilo ekstra stegnuto i gumice nove, pod velikim teretom kada je dignuto, je onako poskakivalo kada se ugrije pumpa, kada se ugrije sporije je dizala nego hladna, a kasnije i kad je hladna.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

profnekbiol1

Član
Tu od
9 Svi 2009
Poruka
52
Traktor imt 540 gorivo u karteru motor imr-rakovica

Pozdrav,
mojem IMT540...nakon par dana stajanja nakon kiša kao da je ušlo gorivo u motor. Štanga mjerač ulja pokazuje do vrha....gorivo iscurilo očito u karter. Do tad sam normalno radio i ništa.
Jedni mi kažu da je to grijač goriva otišao, a neki BOSCH pumpa....
Molim tko zna kakav je to kvar u kojoj cijeni dali je okosto dvjesto kuna ili tisuću-tisućuipo kuna.
Dali da zamjenim samo grijač..riskiram 60-70 kuna za grijač goriva pa da vidim, da promjenim ulje (jer je gorivo se pomješalo s uljem u motoru) i probam pokrenuti traktor pa vidjet jel će tad pomiješati?
Ako npr. ne popravljam kvar, je li mogu rabit traktor tako da sipam novo ulje u motor, i gorivo novo u rezervoar goriva, a kad završim zatvorim dotok goriva da gorivo da ne ide na motor.....
Naime traktor radi najčešće vikendom kad sam kući.....Lokacija Istok Zagreba....
Evo Javite se ovdje ili na pm
Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: Traktor imt 540 gorivo u karteru motor imr-rakovica

Skini AC pumpu sa bloka motora na način da ne otpajaš crijeva goriva, malo poperi onaj dio na kojem je capica koja pumpa gorivo i stavi ispod novinski papir pa ostavi preko noči.
Nakon toga testa se javi na forum sa rezultatima.

Tak raditi nemoj ni sekunde.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Re: Traktor imt 540 gorivo u karteru motor imr-rakovica

a to smjesu ulja i goriva iz kartera procijedi i ponovo u rezervoar,,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pošto veliš da skroz malo radiš s tim traktorom radije nemoj točiti jer je puno špene. Punije nego ono koje se inače ispušta. Ta nafta je otopila nečistoče koje su se nakupile po kojekakvim čoškima.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Najcesci problem je AC pumpa.PVP ako je klipna sigurno nije problem.Preko PVP pomjesa samo kad na roto pumpi ode semering.
 

profnekbiol1

Član
Tu od
9 Svi 2009
Poruka
52
hvala svima na odgovorima,kak nisam na internetu stalno, sad vam zahvaljujem.Idem probat pa javim se
 

Najnoviji postovi

Na vrh