• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ali gdje ih kupiti u okolici Sl. Broda, do Vinkovaca nemam dijelova za Ruse.


Ne razumjem, čega kupiti?
Ako pitaš za španere dao sam ti cijenu iz Mađarske,ovdje nisam našao
Tebi bi ostalo da platiš postarinu
Planiram oko 10.06 ić u Mađarsku pa javi
Imam dobrog tokara i mogao bi mi to napravit,bio sam prekonekoliko puta na otpadu željeza i nađem komad sličnih dimenzija ALI uvijek ima nekih viška dijelova i cigo neda rezat
Odustao sam vrlo brzo od samoizrade
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Imam i ja te prirubnice na reduktorima, kolega napravivo na stroju, popili pivo i rade ko pravi. inače lanci u križ smetaju za rad kardana. pozdrav
Koja je debljina ploče koju si tokario, dali ide iz vana na dekli osovine na reduktoru i dali si morao uzimati duže vijke za debljinu ploče ili su postojeći dovoljni. Znaš da je teško pronaći vijke jače od 8.8. Vladimirca imam više od 20 god. kao drugi traktor i na njemu je Rus napravio sve naopako jedino kada volan skrećeš lijevo on stvarno skreće lijevo (barem na mome) pa bi bilo čudno da je španere stavio sa vanjske strane poluga. Zašto kako treba ako se uz malo truda može naopako.:icon_eyes:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Po meni ukršteni španeri i jesu najbolji (čitaj najjači) i bilo koje preopterećenje španera nemože rezultirati nekom havarijom osim loma poluge ili španera , veliki nedostatak je rad sa kardanom a i to što svaki put pri zamjeni priključka moraš mnogo d aodvrneš španer da bi mogao polugu da skineš ili natakneš

Ja sam tu ploču napravio od 10mm ako se dobro sjećam
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
kad sam uzeo vladimirca, imao je prirubnice na bočnim reduktorima sa španerima, kad su mi poluge poderale zadnje gume, izbacio sam tu verziju i ubacio španere u križ između poluga...to je bilo rješenje, a ono prethodno loša improvizacija...
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
1. Savoris točno je da su unutarnji španeri jači ali nisu za rad sa kardanom i kultivator jer smetaju točku, a bez njega ne ide.
2. Etnošindra na svima traktorima poluge deru zadnje gume ako to ne riješiš. Ja to rješavam špagom od bala. Na svako oko poluge omotaš špagu dva puta i to je to, a kada kvačiš priključak špagu sataviš u kutiju ili džep. Ako imaš prirubnice koje ne koristiš prodaj ih meni.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ili pak neki jednostavnije rješavaju,tipa.stave gumu od bicikla ili imaš orginal feder koji ih drži skupa da nemogu do guma...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Ja ne stavljam ništa i neće da idu do guma , nikada nisu ni dodirnule gume , dok na T40 mi poluge ulijeću u gume
Onaj sistem kao na IMTu nije loš sa manjim unutrašnjim lančićima koji nebi dozvoljavali sudar gume i poluge
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Ja sam na mom napravio jednu polugu koju stavim tj zakačim na poluge i one nemogu da dodiruju gume
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Po mom misljenju njabolji je feder i možel poluge rastegnut sa rukama makar i do guma kad je feder gore,ali dok su ruke slobodne onda ih drži skupa i ne mrda nikamo..neki na 539 vežu poluge sa špagama,ali na vladiki još nisam vidio da su svezane ili kaj...e tu sad znače i oni španeri kaj su u križ pa ne puste poluge k gumam ,a ovi bočni puste..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
bemu miša, pa ne udaraju ruke od hidraulika po gumama same od sebe... to još na svojima nisam doživil...
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
1. Savoris točno je da su unutarnji španeri jači ali nisu za rad sa kardanom i kultivator jer smetaju točku, a bez njega ne ide.
2. Etnošindra na svima traktorima poluge deru zadnje gume ako to ne riješiš. Ja to rješavam špagom od bala. Na svako oko poluge omotaš špagu dva puta i to je to, a kada kvačiš priključak špagu sataviš u kutiju ili džep. Ako imaš prirubnice koje ne koristiš prodaj ih meni.

...sa ovom verzijom ukrštenih španera između poluga riješio sam problem. Kasnije sam dobio preporuku kako riješiti problem u verziji sa prirubnicom i španerima sa bočnim vanjskim pritezanjem poluga. Točka kačenja španera na prirubnici mora biti ista s točkom kačenja poluge na traktoru. Tako da kod svakog rada hidraulike tj dizanja i spuštanja hidraulike ne treba otpuštati ili pritezati španere. Obzirom sam ukrštavanjem španera riješio svoj problem, kasnije nisam isprobavao tu verziju s prirubnicom no ima logike.

Vladimirec mi služi za cjepač i za mog života ne mislim s njim u polje ili šumu.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Po mom misljenju njabolji je feder i možel poluge rastegnut sa rukama makar i do guma kad je feder gore,ali dok su ruke slobodne onda ih drži skupa i ne mrda nikamo..neki na 539 vežu poluge sa špagama,ali na vladiki još nisam vidio da su svezane ili kaj...e tu sad znače i oni španeri kaj su u križ pa ne puste poluge k gumam ,a ovi bočni puste..
Govorimo o vanjskim špamerima jer oni udaraju u gume. Vanjski skoro svi udaraju. Imam iskustva sa IMT 533 i 539, mali i veliki Ursus. I opruga smeta. Na svima sam koristio špagu koja se kreće na relaciji poluge - džep - poluge i sve OK.

Dali netko koristi kultivator sa unutarnjim španerima?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa znam ja o čemu vi govorite..ja samo kažem da je po mom mišljenju nabolji feder da drži skupa poluge ako ima bočne lance..evo npr kak je kod mene na torpedu..
dsc00447zx.jpg
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
@Mali plavi
O tome sam ja govorio,
kod mene skoro svi imaju tako napravljeno,pogotovo oni koji imaju automatske kuke
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja jos nisam stigao do spanera ali me muci jedan drugi problem. jel ima ko sliku kucista hidraulicne pumpe gde je viljuska. viljuske nemam jer su je izvadili .medjutim nesto mi je sumnjivo unutra .po katalogu ima kod mene delova viska.ima jedna plotna ko od armature a to nigde na slici u katalogu nevidim i jedan lezaj ili slicno lezaju da kazem jer nemogu videti sta je .dal ima ko da je slikao kroz onaj poklopcic da vidim sta bi tu bilo otprilike i redosled.po katalogu ta dva dela nigde nevidim.a stoje sa desne strane ogrlice na koju ide viljuska.znaci od ogrlice na desnu stranu ka lezaju sta dolazi. po katalogu nista nema a kod mene ta dva dela a nevidim nikakvu ulogu njih
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
040m.gif
Kroz viljušku prolazi bolcna od ručkice za uključivanje , ataj ležaj što ti kažeš ustvari on šeta po osovini i on ti ustvari uključuje i isključuje pumpu pod rednim br 2522106
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
hvala dule naslici. to jeste iz kataloga a sad sam skonto u cemu je problem bio. kad sam je rasturio ima viska delova ko sto sam i napomenuo. neki dilkan je umesto viljuske koje nema poturio kosuljicu spolnu od lezaja i jednu jos podlosku ko prsten od armature tanje da bude ukljucena stalno. dve plotnice sto idu sa prednje i zadnje strane zupcanika stavio obe sa zadnje pa ni lezaj nije bio na mestu kako treba niti ceo sklop. samo viljusku da nabavim i sve ce raditi sad .rucno je pomerim sad i ubacuje prenos i iskljucuje. sta li jos necu pronaci na ovom vlatku natraske.
 

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
pozdrav narode!
brat ima t25-ticu,čuli smo da se bočna kosa od fergusona ,IMT-a može prepasati na vladmireca pa ako neko ima neku slikicu ili ideju molim pomozite ,unaprijed hvala!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Ja sam prepravljao od fergusoan kosu ali OLTovu , nije teško za prepraviti , slike nisam siguran da imam a kosačica je otišla dalje od mene
Uglavnom samo prednji nosač kose se odsiječe i okrene za 180 stepeni a ona čaura koja ima gumu u sebi se zavari za onu cijev pored motora
Zadnji nosač se isto odsiječe i malo zakrene a ona čaura sa gumom se zavari na bočnu ploču gdje je pričvršćena desna poluga
E onda je montaža i demontaža jako olakšana pošto se ništa ne zašarafljuje nego se kosa samo natakne i zategne remenje , daleko lakše se montira i demontira nego na IMTu

Slikaj ti svoju kosu a ja ću ti na slici označiti prepravke
 

Najnoviji postovi

Na vrh