• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije start sprej toliko opasan ko sto mnogi misle. ali netreba preterivati jer moze kontra paljenje da se desi ili slabiju radilicu da otkine. vlatko ima uredjaj fabricki koji koristi za vece minuse samo sto se doplacivao .nesto slicno start spreju koji je pomagao da se upali i za 2 min da radi sa time dok neuspostavi se normalan rad motora. imam i sliku tog uredjaja samo sto nemogu da je prenesem .rodjak mi pali imt560 vec 15god samo na start sprej i jos mu nista nije.cim se ohladi bez njega nepali.tako da nije to bauk, samo netreba preterivati. taj detroit je imao drugi problem a ne sa start sprejem. gledao sam nekoliko videa o tome i paljenju starih oltajmera.
 

duxy

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
36
pozdrav svima, ovako imam jedan problem sa vladom t25 stariji model sa 3 mjenjaca... ovako znaci radi se da kada ja zagasim traktor i dalje ga mogu pomicati(gurat..) znaci desilo mi se na maloj nizbrdici, ja zgasim traktor pod kvacilom i naravno trebo je ostat stajat jel je u brzini sve ko inace do sad! ali on lagano krene napred, provjerim dali je u brzini ili mi je možda izbacio ali opet ide napred.. onda sam ga zakocio jer nisam imao vremena gledat.... ja upalim traktor i krecem ali kada pustim kvacilo on nece odma uhvatit! onako polako hvata koda da je lamela izlizana, sto se tice lamele ja mislim da nije izlizana jer sam jedan dan vozio 3m drvi u brdo po asvaltu i nista nije klizio... dođem ja doma i probam traktor onako naglo pustit kvacilo i kao svaki traktor trebo bi cuknut! ali ovaj nikako da krene, krece sve slabije i slabije ali kad krene onda ide!!.. da ne duljim previse, dali neko zna o cemu se radi tu? ja mislim da je nesto oko kvacila i getribe?hvala :)
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Imam samo par fotkica sada a sutra cu uslikati ceo sistem deo po deo.
dscn0020.jpg

dscn0023.jpg




Otvarao sam je i nedeluje mi bas nesto sjajno / naime kod drukanja prska mi po malo nafte van uz osovinicu (znam da je treba promeniti) ali trenutno nemam drugu. :icon_cry:

Kao vlasnik malog vladimirca kad već pišeš da ga ne možeš upalit pitam te koliko imaš nafte u tanku?
Ako imaš manje od 30 litara možeš pumpat čitav dan i ozračivat nećeš ga upalit bez šlepanja. To što ti curi malo uz osovinicu ac pumpe to nebi trebalo zabrinjavat ako osjetiš da imaš opterećenje prilikom pumpanja.
Kad već pumpaš ako si istjerao zrak onda slušaj dali ti curi gorivo u tank iz povratnog crijeva.Ako i to se događa onda traktor izbaci iz brzine lijepo prije nadrukaj onda verglaj sa podignutim ručnim gasom do kraja i istodobno sa drugom rukom pumpaj ako već radiš sve sam.
I pod obavezno prije nego odeš bilo što radit operi ove cilindre od ulja te saniraj to jer u nekom težem poslu traktor će ti se pregrijavat te nećeš ništa efektivno radit.
 

Grotta

Novi član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
23
Kiki ...nema skoro nikakvog opterecenja kada se pumpa..kao da propada a ne da sabija i da pravi bilo kakav potisak. Znaci da dolijem jos najmanje 10 l nafte (jer u rezervoaru je sada 20 l) samo sumnjam da je to u pitanju jer mi je pre sa 12-13 l nafte imao povratni mlaz koji se vracao u rezervoar posle tridesetak drukanja ali sada mogu citav sat to raditi nista....nesta ga j... ali neznam sta.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Vjerojatno ti ova druk (ručna pumpa) propušta gorivo i nema snage napraviti veći pritisak ?:icon_rolleyes:
 
E

el pibe

Guest
Hiti tu ručnu pumpu u smeće.Čim ona ide lagano i ne možeš nikako nabiti pritisak znači da nakon nekog vremena drukanja ne ide sve teže e ta je dala svoje.Ja sam mijenjao staru.Isto nisi mogao nadrukati ništa samo je zrak vukla a prštala je nafta iz nje na sve strane.Kod nas je nova 57Kn.Nikakav trošak a velika pomoć.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
duxy traktor na pola i kvacilo pretresi. jos jedna postoji mogucnost da nema slobodnog hoda na pedali kvacila tj,da je napeto i proklizava. ali pre ce biti lamela da je istrosena skroz. Grota drukalica je 5Eur i posaljuti aksom.cela pumpica je 15 eur .i ja sam je skoro menjao celu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Uh , puno je pitanja ali ajmo redom i polako , ako preskočim neki odgovor podsjetite me

Savo,opet ja sa oblogama,samo ovaj put sa oblogom od kocnica. kolko je debela obloga,jel znas mozda?
5mm


Savo evo slika celog sistema (sa nekim objasnjenjima)
Eto slika sa jednom malom napomenom da se mehurici javljaju na levom (finom) filteru i na delu visikog pritiska na srafu (oznacio sam na dodatnoj slici) a dok povlacim drukalicu ka sebi / znaci dok je izvlacim cuje se strujanje vazduka ali nikako da otkrijem odakle dolazi , mada mi se cini da je iza pumpe kod spoja male cevcice sa pumpom ali je sve dobro utegnuto. Sta ako je cevcica napukla?

dscn0063a.jpg
Ovaj vijak na koji ti pušta , tu treba da bude kapa kao i na desnoj strani ali to je manje bitno jer taj vod je pod pritiskom i tu iako ne valja puštalo bi samo naftu , ništa strašno
Desno od ovoga označenog vijka ti je holender za samoodzraku , sa njega ide ona cjevčica prema prelivu od dizni pa u rezervoar , skini taj mali holender i na njemu mora da bude jedna veoma tanka rupica , provjeri jeli možda začepila ili korozirala , na tu rupicu teoretski bi trebao sav vazdruh da se odstrani
Znači u drukalici je jedan obični 'O' ring , rasklopi je i zamijeni ako cjevčica nije korodirala
Otpusti kako već rekoše cijevi od visokog pritiska prije dizni pa verglaj i vidi dobijaš li tu naftu
Ali jedna stvar koju primjećujem me navodi na možda malo veći problem a to je ona rupica na usisnoj grani , to je neko probušio da bi ubrizgavao start sprej poretpostavljam , to je moga prethodni korisnik traktora da uradi što dovodi do zaključka da je i on prije tebe imao neki problem



pozdrav svima, ovako imam jedan problem sa vladom t25 stariji model sa 3 mjenjaca... ovako znaci radi se da kada ja zagasim traktor i dalje ga mogu pomicati(gurat..) znaci desilo mi se na maloj nizbrdici, ja zgasim traktor pod kvacilom i naravno trebo je ostat stajat jel je u brzini sve ko inace do sad! ali on lagano krene napred, provjerim dali je u brzini ili mi je možda izbacio ali opet ide napred.. onda sam ga zakocio jer nisam imao vremena gledat.... ja upalim traktor i krecem ali kada pustim kvacilo on nece odma uhvatit! onako polako hvata koda da je lamela izlizana
Zbog ovoga mislim da su ti poispadale kajlice na spojničkoj osovini pa kada se zagrije osovina i raširi onda uhvati pa ide dok se ne ohladi ili trzne motor na kočenje
Skini onaj poklopčić iza hidraulične pumpe pa pogledaj stanje spojnice
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
označio je i na boš pumpi strelicom, a tamo nesmije curit ni zrak ni nafta

vjerojatno nije dobro složio pumpu + drukalica nevalja = ništa bez para
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav svima.Savo moram zahvaliti pošto vidim da te svi muče.Svi te se sjete kad je teško a tako teško je kliknuti zahvalu.Nego za kočione obloge da se uključim.Nitko me nije pitao ali budem ja pitao tebe.Nedugo sam kupovao,izmjerio sam obloge 6mm.Sad jer se one skupe nakon zagrijavanja?Rađe sam kupio nove jer me nitanje koštalo više.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Hm , može biti da sam i pogriješio , provjerit ću za debljinu obloga
U svakom slučaju one originalne ferode koje podsjećaju na uštirkani medicinski zavoj se vrlo brzo nakon montaže razšteluju pa moraj ubrzo da se ponovo podese jer se onaj vanjski sloj ugladi i izgube na debljini

Ma ne lovim ja zahvale i reputacije , volim pomoći ako mogu i to je to
 
E

el pibe

Guest
Lijepo od tebe što se pomoći tiče.Ma samo sam htio istaknuti da nije teško zahvaliti a i red je.Kad već ne daš tekući račun da ljudi mogu slobodno i uplatiti:icon_e_wink:Malo je takvih danas koji vole pomoći.Ovaj forum je dobra stvar svašta sam ovdje naučio i uvijek se nađe netko od članova koji je spreman pomoći.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
tako je el pibe SAVI treba veliko hvala od nas mnogih ovde.Svima je valjo zivaca,vremena i para malo nas je takvih danas...pozdrav
 

Grotta

Novi član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
23
označio je i na boš pumpi strelicom, a tamo nesmije curit ni zrak ni nafta

vjerojatno nije dobro složio pumpu + drukalica nevalja = ništa bez para

CEKI ,poslusao sam te u prvom navodu i nakon pomno propracenog upustva na onom filmu sto sam postavi uocio sam gde sam napravio gresku. Pumpu sam ponovo rasklopio (sada mi pa skoro ide rutinski :icon_keel: i sastavio je tacno kako je i opisano / prikazano. Prica je sasvim druga. Sada se sasvim lagano rukom okrece osovina i lepo se cuje uvlacenje i ispustanje vazduha (to bi bilo gorivo u krajnoj opciji) A da bih u konacnosti proverio svoj ucinak sada treba pumpu vratiti na svoje mesto koje joj i pripada...logika zar ne. E taj deo jos nisam savladao. Sto se tice ubacivanja sve je to OK i znam njen osnovni polozaj (znaci onaj deo koji je na osovini i koji je nazubljen (gde nedostaje jedan zub) upravo treba da bude u sasvim donjem polozaju. Ali kako da odredim gde je oznaka za GMT / odnosno kako da postavim radni zupcanik da u prvom cilindru klip bude u GMT polozaju ?
Razumeo sam da treba okretati u pravcu casovnika dok se ne naidje na oznaku "T" pa tek onda uzljebiti pumpu a treba takodje okretati dok se na prvom ventilu ne pojavi gorivo i onda usrafiti oba ona srafa.
Kako bih inace drugacije i proverio ispravnost svog mog doktorskog rada oko ove moje pumpe. Ynaci ostalo je jos samo pojasnjenje kako je namestiti na pravo mesto a da pri tom sve stima.
Znam da sam dosadan ali svakome je svoja muka najveca pa i ova moja meni zadaje probleme. Nisam ja nezahvalan za pomoc....daleko od toga ali se drzim one..."KADA SE SVE LEPO ZAVRSI ONDA SE JEDE I PIJE" :(inlove):
HVALA SAVI...HVALA TEBI ...HVALA SVIMA NA NESEBICNOJ POMOCI meni kome je to jedino ostalo sto imam za spremiti drva pred zimu jer novaca nemam za majstore samo veliko srce za iskrene prijatelje.
Uslikacu sutra sve sta smatram da je potrebno nebih li vam pomogao na taj nacin sta i kako da uradim . :drink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Čuj , ti nisi razzubio pumpu sa paljenja pa za njeno no postavljanje na traktor ti ne treba ništa , samo je vrati nazad mehanički kako je i bila , taj zub što fali samo njega nanišaninebitno u kome je položaju niti radilica niti pumpa , samo neka se pogode

E sad , dobro bi bilo provjeriti ugao predpaljenja za svaki slučaj
-Skini cijev od prve dizne sa izlaza pumpe
-Puvuci pun gas
-Povuci dekompresor
-Okreći radilicu u pravom smijeru a u isto virjeme gledaj u onaj holender sa kojeg si odvrnuo cijev dizne
-Čim osjetiš prvo podizanje nafte u tom holenderu zaustavi okretanje radilice i provjeri oznaku na remenici radilice , znači čim vidiš da se nafta u holenderu diže odmah stani , nemoj da pretjeraš jer onda očitavanje neće biti mjerodavno
-E sad pogledaš gdje se nalati oznaka na radilici , trebala bi da bude tamo negdje oko one dvije crtice koje su jedna do druge , posle oznake BMT (ćirilicom)



Što se tiče zahvala , ko kaže da ne naplaćujem , ćevapi su čudo :eek::
 

Grotta

Novi član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
23
Veceras se vratilo necete verovati sve....i AC pumpa proradila (nabija pritisak i vraca visak u rezervoar) i nafta se iz pumpe pojavljuje na vrhu....a znate zasto ? PA SAMO ZATO STO SAM DOSUO NAFTE TAKO DA JE SADA NESTO PREKO 30L U REZERVOARU. !!!:(nerd): ZA NE POVEROVATI !!! Onda je krenula nekakva oluja (nista novo) tako da sam dodatno ozracivanje i startanje ostavio za sutra a usput sam uspio i nesto polomiti. Cisto da ne prodje bez problema. Onaj sraf koji mi je ispustao malo vazduha i nafte na kucistu za papirni filter (postavio sam slike) hteo sam malo dotegnuti tako da sam polomio ceo vijak i sve je odpalo i kuciste filtera (onaj levo) i sve one podloske...itd itd... tako da nisam imao drugo resenje no da navarim nastavak za ponovno zatezanje i drzanje filtera i kucista. Da nebih opet imao probleme sa "metrickim" navojem od 1mm korak koji su rusi koristili nastavio sam standardni m8 navoj tako da cu moci normalno da utegnem a ujedno sam narucio i nove filtere i gumice za oba kucista.
ZASTO MOZE PROSTO KADA MOZE I KOMPLIKOVANO :(giggle)::icon_weed:
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav svima imam pitanje.Skidao sam skroz blatobrane.Znači novija verzija gdje su skupa i blatobrani i kutija akumulatora ona "komoda" di stane 17 akumulatora mini bar i plinska boca.Ovako,primjetio sam da mi nešto fali na traktoru.Pošto nisam prije mogao vidjeti čitavu situaciju od kutije za akumulator i auspuha.Dakle ulaz zračnog filtera na motor,koljeno koje se diže između grane auspuha (ulaz na prvi cilindar) gledano od strane prema kabini.U tome koljenu se nalazi navojna rupa cca 21mm.Kaj tamo ide??Gledao sam neke slike ali ne mogu dobro vidjeti,čini se ko neka lulica i kabel,lajtung ne znam sam.Smije se voziti bez toga?Jer koliko vidim tamo nikad nije bilo ništa ušarefljeno.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Imam problem sa zrakom na vladimircu T25 A1, znaci gorivo iz rezervoara vuce od gore, stavio sam providna crijeva i na dijelu gdje sam sa providnim crijevom spojio holendere od rezervoara do grubog filtera dok traktor radi kao da je prazno tek tek curi, a na dijelu od grubog filera do ac pumpe providno crijevo puno ponekad prodje baloncic, jel to normalno?
 
E

el pibe

Guest
betmen,ovak moraš dobro provjeriti sve spojeve i holendere.Može da ti ona usisna cijev u rezervoaru negdje ima sitnu rupicu u gornjoj zoni i tuda ti vuče zrak.Odšarafi je i i dobro pregledaj ako treba začepi je i ispitaj zrakom pod vodom.Tu može biti uzrok.Ili dobro očisti i osuši sve holendere,spojeve kod šelni.Ostavi traktor da radi neko vrijeme ugasi ga,popij pivo i ostavi ga za taj dan.Drugi dan ćeš vidjeti spoj koji je "zarosio"taj je krivac.VTZ je mila majka kojih sve traktora ima kad povuče zrak,nisi ga odzračio čitav dan.Prisustvovao sam u jedno takvoj agoniji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh