• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nema se kupiti gotovo za nisko podešenje

Krugovi se lako izrežu sa autogenim rezačom
 
E

el pibe

Guest
Je ima podosta načina za izrezati nije to neki problem.A di ćeš veće sreće da ima za kupiti gotovo.Već bi naručio,ma kaj već bi bilo namontirano.Isplativost je već drugi par cipela.Ja osobno volim napraviti nekaj ak mogu.Recimo projekt kabina,na pola sam puta,treba još srediti vrata i stakla.Isplativo pa baš i ne ali pošto nema takve kabine kakvu sam ja zamislio isplativost je nebitna.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
ne isplati se delati to, ima za kupiti gotovo...


Već sam pisao o tome,kupio sam u Mađarskoj jedan,kvalitet repa,mogu ga poklonit pa si neko odradi po šabloni
Sebi sam napravio od pločevine,kod tokara i to je posao
 
E

el pibe

Guest
Vidio sam na slici da mi je nekak taj odljev sumnjiv.Znači nije prirubnica samo ružna već je i neučinkovita:icon_lol:Sutra si lagano natočim demižon graševine,sjednem iza traktora i već nakon prve litre bi se trebalo lagano nazirati rješenje.Ipak bravarski radovi iziskuju podosta tekućine a i sparno je:p:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Da me ubiješ zaboravio sam , a negdje sam ja to i napisao ovdje, ako se dobro sjećam (sa naglaskom na AKO) debljina je oko 11mm
 

Grotta

Novi član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
23
Bilo koji poklopac da skineš nemreš niš naštetiti.Jedino ovaj koji si dirao:icon_sad:.Samo se bojim da si je ovim okretanjem raštimao.Jer kod takvog postupka moraš imati otvoren taj čitav dio iz kojeg izlaze dize,bočni i gornji poklopac di se ulijeva ulje i sve oznake "uglazbiti" i poklopiti a upravo za to "Boschmani" idu u školu.Ispuhati si ih eventualno mogao da nisi rastavljao i dizao taj dio, kroz dvije izlazne dize i osovinu(dozator)samo ih prvo treba rastaviti i paziti redosljed kako je sve sastavljeno.Taj dio pumpe koji si dirao nisi smio dirati kako je već netko napisao u prijašnjem postu.Najkompliciraniji dio pumpe.Drugi dijelovi pumpe se nemaju di zaštopati jedino ostaje još nepovratni ventil koji se nalazi sa zadnje strane pumpe.
Mozda cu igledati malo dosadan ali evo negde na netu sam nasao prikaze pumpe za gorivo pa mozda nekom ustrebaju (ja sam nazalost jos uvek u fazi traganja ko ce mi je ponovo uzubiti da sve lepo legne :s: evo slike:

nd-212.jpg
 
E

el pibe

Guest
Grotta,nisi dosadan već nisi riješio problem i to te kopa.Naravno i ja sam takav dok ne riješim problem,slabo se spava.Slušaj savijet,morat će pumpa u test bench ili kod nekog ko je ima u malom prstu.Kako sam i rekao kad se to raštima slabi su izgledi da pogodiš i da opet sve radi kao ura.Ja sam se jednom prilikom zaigrao na nagovor i pomoć drugih i više nemam volje do toga.Upoznao sam je podosta ali ne toliko da bi više tako hrabro krenuo u avanture rastavljanja.Srećom pa je traktor bio pod garancijom a serviser ljudina.Čovjek donio drugu pumpu ali istu je i odnio bila neka serijska greška sa pumpama.Od onda ne diram sve je zablombirano.Samo ulje mijenjati.Makar mislim da bi je mogao malo dići da VTZ malo živne.I ako se odlučim zaigrati dobro ću paziti koliko sam što prišerafio ili odvrnuo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Majko mila dva celindera a tako zamršena pvp a rusi poznati po jednostavnosti to im uvalil neki Čećenac :icon_exclaim:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
postoji rješenje za njihove probleme......


[YT]www.youtube.com/watch?v=ADsFstm5C6A[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Sve vrvi od pameti.Kakva je poanta?Kaj se postiže ugradnjom takvog motora?:(hi):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
postoji rješenje za njihove probleme......

Rješenje koje je još komplikovanije , da ne spominjem bezbijednost ove LPG boce koja je totalno nezaštićena i prva na udaru

Ako već hoćete jednsotavniju pumpu , pljunete neku (pozamašnu) cifru i uzmete origigi linijsku pumpu za dva klipa i miran
 
E

el pibe

Guest
Rješenje je mrak:eek:Zbog pumpe promijeniti čitav motor.U startu imaš kompliciraniji motor za održavanje jer više nije vazdušar.Ispod haube voziš dinamit pa nedaj Bog grune,ode ti cijelo imanje.I dok to ugradiš definitivno buš dobio atest:(giggle):I stvarno praktično za točenje doma u štali nema kaj.Niti isplativosti niti pameti.Nadam se da je netko htio ispasti duhovit.Ali za duhovitost ima i kreativnijih klipova za postaviti pa da se nasmijemo.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Ako već hoćete jednsotavniju pumpu , pljunete neku (pozamašnu) cifru i uzmete origigi linijsku pumpu za dva klipa i miran

na ukrajinskim stranicama što sam pronašao su pumpe malo preko 100€, a u rusiji su 350-500€ neznam zašto tolika razlika il HNB ne preračunava dobro tečaj rublje
 

Najnoviji postovi

Na vrh