• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
pogledaj dali ima nesto ispod gazista a da je ispred sedista nasredini menjaca ali ispod gazista tog sto imas , mozda je neko skinuo ,,, ovako gledano nemas............
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nebih rekao , da ima bio bi otvor na limu pod nogama , stara serija

Bogami @vica nebih se složio da blokada rijetko treba , kod mene često puta zlata vrijedi
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,645
...taj model traktora iz 1973. godine NEMA šperu...

isti model ima moj vujac, al tamo smo ugradili šperu...hehe...ak ikad dobiš volju da vidiš gdje i kako, javi se...
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ovo je mode t-25 (25 KS) i nema šperu - blokadu kotača, dok šperu ima model t-25A (31 KS)
 
E

el pibe

Guest
Istina Savo.Kod mene bila zahrđala,pa sam morao cimati na kočnicama a to je čisto nacukavanje.A kad gume imaju dosta istrošene ripne bez špere si siromah.Oranje i teži poslovi ne dolaze u obzir,isprobano na više modela traktora.Zato,po meni blokada diferencijala mora biti ipak se radi o poljoprivrednom stroju i u 90% slučajeva uvijeti su nepredvidivi i špera puno znači.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
bilo koji poklopac da skineš nemreš niš naštetiti.jedino ovaj koji si dirao:icon_sad:.samo se bojim da si je ovim okretanjem raštimao.jer kod takvog postupka moraš imati otvoren taj čitav dio iz kojeg izlaze dize,bočni i gornji poklopac di se ulijeva ulje i sve oznake "uglazbiti" i poklopiti a upravo za to "boschmani" idu u školu.ispuhati si ih eventualno mogao da nisi rastavljao i dizao taj dio, kroz dvije izlazne dize i osovinu(dozator)samo ih prvo treba rastaviti i paziti redosljed kako je sve sastavljeno.taj dio pumpe koji si dirao nisi smio dirati kako je već netko napisao u prijašnjem postu.najkompliciraniji dio pumpe.drugi dijelovi pumpe se nemaju di zaštopati jedino ostaje još nepovratni ventil koji se nalazi sa zadnje strane pumpe.

el pibe,djaba bosista ide u skolu,ako nerazme sloziti rusku pumpu. Ja sam odnesal pumpu k starom majstoru,pa nije nis resil,ali 300 cuna mi je pobral
 
E

el pibe

Guest
Ko zna,zna.Meni da je zel te novce i nije niš napravio.Vratio bi mi novac ili bi mu pumpu doneso na reklamaciju.Kakva je to firma kaj nema garancije?I kaj bi trebala značiti titula "majstor" ako čovjek ne zna svoj posao?Bosch pumpa ko i svaka druga bila ruska ili američka sve imaju sličan princip rada.VTZ-ova pogotovo ni komplicirana dva cilindra su u pitanju.To bi već trebali rješavati šegrti druge godine na praksi.Ionak bošisti imaju finu aparaturu da to uštimaju i ispitaju.Nema se kaj puno misliti samo da dijelove ne pogubi:(happy):
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
:cool2:sad meni treba pocetnik mali
kako se steluje brava iskace mi 1 i 2 samo iz brzine na opterecenje , de je kuda prici............... do nje ...........
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Sa desne strane ispod lima gdje stoji desna noga imaš mini toplinger , na njemu se šteluje
Pritisni kvačilo do kraja , stalno ubacuj-izbacujem mjenjač a u isto vrijeme popuštaj kvačilo , otprilike kad apopustiš 1/3 papuče trebalo bi da brava odradi
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
NASO , ...... MINI TOPLIGER A DOBRO SI ME POCETIO DA IDEM KOD KOLEGE DA UZMEM I MOJ TOPLIGER NAZAD VEC 1 MESEC JE KOD NJEGA AXAXAXAX
:(handshake):
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
juce konacno probao da orem vldimircem.njiva nije orana 4-5 godina,al je izuzetno laka zemlja.nastimao sam kako-tako plugove i poorao.malo mi zeznuto stelovanje...prvi plug mi hvatao dublje...al prijatno sam iznenadjen snagom traktora :).njiva je malo ..kako da kazem pod naklonom, pa sam uzbrdo orao 1vom a niz brdo 2gom....nekako mi puno potrosio...ili nisam dobro izmerio.a prekjuce sam drljao njivu od oko 1.3 ha,cetvrokrilnom drljcom,1vom brzinom i dad je potrosio sasvim malo...3litra nafte...moracu tu potrosnju tacnije izmeriti ;)
evo par slika od mog prvog oranja vladimircem...
nego umalo zaboravih da pitam...: pritisak je dobar al uocio sam da nakon opterecenja... pod gasom pritisak je pod 2,al kad stanem i radi u leru pritisak ide iznad dva...znaci dodam gas padne pod dva,oduzmem gas skoci iznad dva...
 
Posljednje uređivanje:

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
axaxaxAXAXAXA pa srtan sam vadio sam eksere , pokvarila su mi se kolica a i neko me poplasio axa
sala naravno
:icon_anal:
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
juce konacno probao da orem vldimircem.njiva nije orana 4-5 godina,al je izuzetno laka zemlja.nastimao sam kako-tako plugove i poorao.malo mi zeznuto stelovanje...prvi plug mi hvatao dublje...al prijatno sam iznenadjen snagom traktora :).njiva je malo ..kako da kazem pod naklonom, pa sam uzbrdo orao 1vom a niz brdo 2gom....nekako mi puno potrosio...ili nisam dobro izmerio.a prekjuce sam drljao njivu od oko 1.3 ha,cetvrokrilnom drljcom,1vom brzinom i dad je potrosio sasvim malo...3litra nafte...moracu tu potrosnju tacnije izmeriti ;)
evo par slika od mog prvog oranja vladimircem...
nego umalo zaboravih da pitam...: pritisak je dobar al uocio sam da nakon opterecenja... pod gasom pritisak je pod 2,al kad stanem i radi u leru pritisak ide iznad dva...znaci dodam gas padne pod dva,oduzmem gas skoci iznad dva...
2014_07_19_12_14_44.jpg
[/url]

Ovo dobro izgleda i čini mi se da je traktor spušten ali nije mi jasno kako ti se da orat bez kotača na plugu pa to ima da ti je stalno ruka na ručici ventila ili si ga ograničio leptirom na samom cilindru mislim naravno na hod tj dubinu oranja. Zanima me dali je to Vlatko sa 2 mjenjača i 31 kss ili manje?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
nego umalo zaboravih da pitam...: pritisak je dobar al uocio sam da nakon opterecenja... pod gasom pritisak je pod 2,al kad stanem i radi u leru pritisak ide iznad dva...znaci dodam gas padne pod dva,oduzmem gas skoci iznad dva...

To je znak da ti je motor u dobrom stanju i da se uredno otvara sigurnosni ventil , uživaj :(y):
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ja se vec uplasio....sta li je sad sto ovako pritisak radi....a kad nije zagrijan radi po...mojoj logici:icon_e_wink: na leru 3 i nesto,pod turazom ide do 4 i malo vise...a kad se zagrije na leru iznad 2 a sa turazom malo ispod dva...meni to jos nije najjasnije,al kad kaze savo da je ok,onda je ok i miran sam:D:

inace,traktor je u niskom polozaju.nije dodatno spustan.orao sam bez kotaca jer nemam kotac.....kod nas ja do sad nisam video niti jedan plug sa kotacem.al za vladimirca je verovatno neophodan.podesio sam dubinu tim leptirom al nije bilo bas vajda....leptir bi se podigao kad bi plug poceo duboko....cesto sam koregirao dubinu rucicom na hidrauliku u kabini a posebno gde je bilo puno trave...bilo je i kupina....a na ostali deo njive,islo dobro.spustim plug i koregiram ga malo dublje ili plice,i gas:icon_super:
da pokusam sad da stavim i kratak video sa ovog istog oranja...a da... vladko je sa dva menjaca.t.j.menjac i ispred njega rucica za hod napred i hod unazad.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
Pozdrav,imam u planu srediti španere hidraulike.Vidio sam sistem gdje je to riješeno pomoću prirubnice koja se veže na reduktor.To bi i ja napravio.Sad zanima me jer je netko to izradio,pošto ja nebi kupovao nego bi išao u izradu.Znači zanima me debljina prirubnice.Ja bi uzeo za njenu izradu pločevinu cca 10mm i "oko" M12 na koje bi prikačio lanac.Znači "oko" bi ušarafio u prirubnicu i dodatno ga zavario skroz u krug.Mislim da bi to trebalo držati.Ali imam još jedan problem,traktor mi je na niskom podešenju i vidim da to "oko" i klin koji drži polugu hidraulike ne pucaju u istu ravninu,tj.nisu u istoj osi.Sad da ne bi došlo do nekog loma zbog te razlike.Jer ako bi htio upucati sve u istu os trebao bi napraviti neki izdanak iz prirubnice ali bojim se da bi tu izgubio na čvrstoči.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
pošto je traktor u niskom - navariš deblji flah na tu prirubnicu u pogodnom pravcu + okomito na taj flah okruglu cijev koja bi se još nataknila na bolcn od poluga hidraulike

ja bi sebi isto tako prepravio, al nema mi ko napravit prirubnicu, drugo je lako
 
E

el pibe

Guest
Vidjet ću još kako riješiti svaka sugestija i ideja je dobrodošla.Možeš i sam prirubnicu napraviti.Ako nemaš tokarski ili plazmu ali imaš volju.Vanjski dio odradiš fleksericom a unutarnji pomoću bušilice princip rupa do rupe i sjekač :(sweat):Je da ima posla ali malo po malo i napravi se.Kasnije Čitav unutarnji rub obrusiš sa biaksom ili onim brusnim bubnjem koji ide na fleksericu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh