• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Primitivno možeš u toku rada traktora da otpustiš jedan od holendera na niskom pritisku i po sili i intezitetu prskanja da vidiš ima li protoka i pritiska

vjerovatno ti konusi loši na cijevima mada one vole i da pucaju
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
da probo sam upaljenim i ugasenim al neide nikako pa ga ugasim ubacim u trecu povucem dekompresor polako popustam nizbrdo i tat pokusavam svejedno da upalim al neide nikako

nesto kad nece nece evo danas mi nece ni servo na autu nemam pojma sta je
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Provjerio radni ventil ide lagano na njega curi nafta kad pumpam na ac pumpu, nepovratni ventili uredu, zraka u sistemu nema, a radi isto, sutra ac pumpu stavit drugu pa probat
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Curi nafta sve vrijeme na ventil ? I na manji pritisak rukom ?
 
E

el pibe

Guest
Kaj se ne bi moglo provjeriti na povratu?Ak ne baca na povrat jednoliko znači ne dobiva gorivo,odma se vidi ak je nekaj zaštopano ili nešto raštimano.Nisam neki ekspert u tome,eto malo razmišljam na glas.A onda eliminacija korak po korak makar tu je puno stavki.Od samog usisa iz tanka pa nadalje.Eto znam kolega Vica je riješio problem usisa,baždarenje nepovratnog ventila ali opet se javljaju problemi. sa dovodom.Ne znam ni sam ali vidim da dosta ljudi dijeli taj problem sa dovodom i ubrizgavanjem goriva.Svašta nešta tu nije urađeno kako spada.Ja isto nisam riješio.Čitav sistem od usisa,spojeva,filtera,nepovratnog itd. sve pregledano radi fino i odjednom opet banana.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Curi samo kad pumpam, kad počnem pumpat trebam dvaput napumpat da počne curit na ventil.

Na povrat vraća kada pumpam, i to uredno. Ili ac pumpa ili pumpa vp. Vidjet cu sutra!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Za početak skini pumpu i vidjećeš ricnove gdje se ona uklapa , probaj i te ricnove da izvučeš , ispast će ti 4 kuglice koje su oko tih ricnov ae tu je negdje problem , možda u onome konusu koji ih pritišće
Kada budeš sastavljao te kuglice fiksiraj sa toat masti jer ih nemožeš rukama sadržati da si stonoga
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
ja danas upalio ponovo traktor nesto sitno radio i on ostao da radi na leru i ja slucajno da probam pumpu da upalim i ona ukopca tako da sam resio problem al vise ne gasim pumpe heheh...Hvala savo na pomoci
 

Deki992

Novi član
Tu od
9 Srp 2014
Poruka
3
20140708_153847.jpg
Caletov T-25
 

Grotta

Novi član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
23
:icon_pray:postovani prijatelji - prvi puta sam na ovom forumu i upravo sam se registrirao a vec sam par dana na citanju ovog dela foruma jer sam potpuni pocetnik sto se tice upotrebe traktora a imam u nasledstvu od oca ovde vec pomenutog Vladimirca , Vladiku , Vladisu...itd :) .. ako se nevaram 75 godiste (provericu opet).
Prosle godine sam koristio u par navrata traktor za licne potrebe (ponajvise da dovozenje manjih kolicina drva za kucnu upotrebu). Nista nisam dirao na njemu a nisam niti nesto posebno imao potrebe osim akumulatora koji je "zavrsio svoje". Do sada ga nisam niti startovao niti n esto radio od desetog meseca prosle godine. Juce sam kupio nov akumulator (140A) i postavio. Proverio nivo goriva u rezervoaru (oko 15-16 L) Istartovao sam motor. U prvom startanju malo se je teze pokretao i imao malo dima iz cevi ali nije startao. Ponovio sam opet startanje ali nista...nece pa nece. Iz auspuha nema znaka o dimu...nista. Pregledao sam (citajuci forum) sve sto se tice dotoka goriva , procistio sta se moglo i sada gorivo "preliva" u rezervoar / znaci visak ide nazad (sa rucnim drukanjem) ali i dalje nece da starta. Postavljam sliku ovih izlaza na pumpi koji vode gorivo a pri startanju (na kratko) desni pod brojem "2" ponesto i izbaci goriva ali levi pod brojem "1" nista kao da je mrtav.

dscn0021.jpg


Potom sam odlucio biti malo "svoj majstor" nebi li uspio jos nesto pokvariti (tako to biva kada neko nista nezna kao ja :) pa sam ona 4 srafa koji drze poklopac na pumpi odvio da vidim mogu li nesto ocistiti. Odvio jesam ali nisam uspio podici vise od 5mm gde se samo vidi unutrasnjost i gumica. Tu je bio kraj mojim pokusajima i resio sve vratiti na svoje mesto. Ali vise se nije dalo vratiti da dihta kako treba. Koliko god da sam dobro zavio sva 4 srafa (kljuc 10) dihtanje je nemoguce i tu curi nafta (kada sam pokusao ponovo startati).
Znam da neznam ali bih bio zahvalan na maloj pomoci sta dalje raditi ?
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
to sto si skidao , nisi trebao dirati , aili sad je kasno ...... znaci moras vratiti taj poklopac nazad da dihtuje kako treba ocisti naleganje i potrudi se da zadihtuje ,,, kreni od filtera goriva zameniih ili izbaci nisu skupi izfiltiraj ih to jest napuni solje gorivom gledaj da zadihtuje i to kako treba zatim predji na pumpu odvrnes skroz onaj sraf sto ti je izmedju 1 i 2 na tvojoj slici kluc 17 izluftiraj i tu neka krene gorivo da curi onda zategni to i probaj da ga palis . ako nigde nevuce vaduh mora da upali ..... to bi bilo to od mene . upalice veruj mi makar radio blesavo a posle cemo oko sitnica i nijasi ................axaxaxaxa:icon_pidu:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
dizne drugačije rade kad špricaju naftu, a drugačije kad su suhe...
to što ti pumpica pretače gorivo u rezervoar rusu niš ne znači...

a upalit može i na jedan cilindar...:(giggle): pa se drugi priključi kad oće...

nek ti netko pridrži poklopac na boš pumpi dok namažeš hermetike...

ako se bojiš da ne skuri alnaser, ili akumulator nemre podnesti toliko...nađi nekog s pol ure vremena i volje i udri na šlajs...:(happy):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Prvo nisi trebao podizati glavu pumpe , trebao si je odzračiti kako ti @vica reče , ja se bojim da je izzubljena kada si podigao glavu gore , sada ti pušta taj niskopritisni vod , teško da će tu hermetici i silikoni da pomognu bez otvaranja i zamjene gumice i čišćenja dosjeda a to bez bošiste neće da može
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav,pitanje imadem.Negdi sam pročitao da stavljaju zadnje gume na VTZ-a 12.4-28.Ja imam uske jedanaestice slabo se vide oznake,izgledaju ko one na biciklu(specijalki):D:Nisu loše još imaju nekih 25 mm rifne,samo su dosta ispucane.Ali kod sljedeće zamijene bi stavio šire gume.Nešto sad gledam imam takve 12-ice na drugom traktoru.Ali muči me jer sam mijerio i vidim da VTZ ima dosta uže obruče felgi.Može li se unutra strpati 12-ica?
 

Grotta

Novi član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
23
Hvala vam dobri ljudi na tako brzom odgovoru :icon_thumright: Shvatio sam i sam da sam nesta uradio sto netreba ali kako to obicno biva sada je kasno. No nadam se da nije kasno popraviti ako se da to uraditi. Kada sam vec podigao gornji poklopac na pumpi nisam se samo na tome zaustavio :fiery: pa sam i onaj prednji bocni sa 4 obicna srafa na odvijanje (na kome je nalepljena plocica) i njega odvio i naravno isteklo mi i ulje. Kada je vec otislo ulje onda sam i donji sraf odvio da istekne svo ulje. Neznam kakvo ulje je korusteno ranije ali je ovo sto je isteklo bilo sasvim crno i retko kao nafta :eek: Negde sam na forumu procitao da se u pumpu doliva SAE 30 a ono i nije bas tako retko kao sto je ovo bilo. No svejedno kupio sam 1L SAE 30 Modrica pa ce se koristiti svakako i nece baciti. Odmah nakon vikenda krecem u akciju sredjivanja ako se da nesta uraditi. U prodavnici gde sam kupovao ulje sasvim slucajno se zatekao jedan majstor iz auto moto saveza kome sam objasnio problem i on kaze da bi se vratio gore pomenuti poklopac da lepo legne ima jedan mali zljeb-zazor kog treba "pogoditi" da bi leglo na svoje mesto. E sad ...dali to znaci skidanje cele pumpe ili ne to neznam ali bolje da se neupustam vise u te avanture ko zna do ceka bih jos dosao i sta bih usput jos pokvario .. he he :icon_e_biggrin:
Usputno pitanje. Koliko bari pritiska da napumpam prednje i zanje gume ? Koje je pravilo (izvinite bas sam dosadan ali sam i resen da sada naucim sto vise mogu kada sam i ja postao clan VLADIMIREC KLUBA :tractor::cool2:
 
Posljednje uređivanje:
E

el pibe

Guest
Grotta,ovisi koji priključak traktor nosi,koliko ima utega itd.Ovo su podaci cca.Pritisak zraka u gumama: prednji 1.4-2.0 kgs/cm2=atm.Zadnji 0.9-1.8 kgs/cm2=atm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh