• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
I ja sam malo počastio vladimirca dotezanjem kočnica i pretresom signalizacije .
Komplet provjera ulja u svim sklopovima i podmazivanje.

Zaslužio je malo pažnje , a valjda to opravda i još sada na frezanju kada bude.


A na onom drugom vlatku sam zamijenio jedan akumulator pošto na njemu imam dva komada , njih nađem na otpadu i proberem malo bolje pa tako traju opet godinu-dvije.
I njega čeka pretres signalizacije , pregled i podmazivanje.
On će biti zadužen isključivo za prskalicu , jedna je ratarska druga voćarska sa pištoljima.
A kada dođe trava na red on će se malo zezati sa malčerom po voćnjacima pošto je u niskom podešenju a i kabina je skinuta.
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
Ee radio sam motor na vlatku ali ne može da upali na ključ tj.zavergla dobro kad gurnem dekompresor samo stane,na slepanje upali odmah, ventili nastelovani, u čemu je onda problem?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ili ti je polos akumpulator ili imas gubitaka struje na sklopci ili spojevima kablova. Drugo moze biti los alnaser sto je najverovatnije da on trazi remont. ali prvo proveri akumulator
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
E napunio sam noćas akm. I probam kad ono kad gurnem dekompresor izbije malo dima između usisne i izduvne grane na prvom klipu,znači izbija kompresiju,ali je upalio,jel to do ventila ili još stizati glave
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
e promjeno sam podlosku i sad sve u reedu,hvala savo
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Malo smo danas stigli da zatvorimo brazdu i poravnamo oranje u jednom prohodu. Za pripremu pred setvu ce samo prednje V motike ici uvis i samo S oprugama da brze proteram jos jednom
005.jpg
 

zlatko7

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
9
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,649
Ova boja mu baš pristaje.
Pa sic i nije tako loš (samo mu je položaj loš), treba ga ospužvati staviti u vodoravan položaj.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
E drugari moji,ja bio napravio hidrauliku,fino radila. I danas mi ponovo poce bacati ulje na poklopac filtera. Otvorio sam i sve OK izgleda. E sad moze li mi neko reci koliko stegnuti ovaj,hajmo ga nazvati,cep-vijak na filteru. U njemu ima opruga i kuglica. Da me to ne zeza slucajno?
16c4469a70b35a559afe64ba11d40877.jpg
42270a548bb35b908289655bb3b9c2a4.jpg
d9a01b058e3f65679166dc72d739e644.jpg


Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
pozz ekipa.. curi mi hipenol kroz semering spojnicke osovine kroz onu malu rupicu na "zvonu" e sad mi vise nije na maksimumu ulje nego na minimumu, mogu rec da se odma drugacije cuju zupcanici.. za prvu ruku cu usut motornog rabljenog u mjenjac nadam se da nece doc do neke kemijske reakcije od hipenola i motornog ulja... mislim vidio sam da neki sipaju motorno u mjenjac i nikad nista nije oslo pa nebi ni sada trebalo, bitno da ima :D ... sto mislite?
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
mozda se nisam dobro izjasnio... gubim ulje iz mjenjaca kroz neku malu rupicu na polovici traktora, blizu cepa za ispustanje ulja iz pogona hidraulike... mene je zanimalo samo dal je strasno ako dosipam motorno ulje u mjenjac posto ga gubim.. vidio sam da su to neki vec radili al sam bio skeptican..sad se vozim tako i nije mu nista
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Da je valjalo nebi ga niko ispustio iz motora, zajedno sa svim otpadom će samo napraviti više štete.
Ako curi to se sredi, za prvu ruku dok ne začepiš dolijevaš neko jeftinije iste vrste koje inače ide za taj mjenjač.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Tamo gdje je ta mala rupica ti je komora u kojoj je lamela , znači suva komora.
Prije nje ti je mokra komora (gldajući od mjenjača) u kojoj je ulje za pogon hidraulične pumpe , to ulje je zasebno i nezavisno do mjenjačkog.
E prije i nje ti je još jedna suva komora u kojoj je sigurnosna spojka.

E sad , ako imaš veliko gubljenje ulja onda su ti svi semerinzi na ovoj relaciji u jendeku , i onaj na ulazu u mjenjač i ova dva na komori za pogon H pumpe.

EDIT , Ne znači da su svi semerinzi otišli , moguće je da su samo oni na ulazu u mjenjačku kutiju pa ti se suva komora napunila i provlači se ulje između spojničkih.
Ne moram se ponavljati da je dosipanje prerađenog ulja čista glupost , mada bolje je i ono nego nikakvo ali opet glupost.
 
Posljednje uređivanje:

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
savorise tako je, istu stvar mi je i majstor reko, ali nema vremena da mi popravi a ja sam tudum za mehaniku i nemam alata.. savorise vjerovao ili ne vozio sam traktor sa litrom hipenola u mjenacu a ostalo je bilo santa leda odnosno voda u njemu ( neznam kako i od kud ) i zupcanici su kao novi.. nebi mu vise to nikad priustio al tu se dokazo sa jako dobrim matrijalom zupcanika
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I nemoj to onda sa škartnim uljem zajeb...ti jer ako te polomiš zamjenski su ko od repe rađeni!
 

Najnoviji postovi

Na vrh