• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
vica, ti si potpuno izbacio njegov origigi razvodnik i stavil ovaj drugi na blatobran?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Vica , fabrički je razvodnik montiran na dio koji je ispod nosača kabine , znači razvodnik je fiksan sa mjenjačom odnosno zvonom tako da nema ''šetanja'' razvodnika u odnosu na pumpu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Samo je originalni razvodnik skinut i prebacen gore i zakrenut u lezeci polozaj.Umesto cevi sad su creva i to je to
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
dobar dan ljudi... jel ima neko voljan da mi da brzinski savjet? kapa mi hipenol po unutarnjoj strani felge, curi iz bocnog reduktora na samom spoju sa nabom za točak...sto bi trebo napravit da promjenim taj semering? pozz
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Skinuti unutrašnji poklopčić , odvrnuti onu veliku maticu i izgurati rukavac napolje.
Onda skinuti poklopčić koji je ispod rukavca i u njemu zamijeniš semering.

E sad , pri vraćanju rukavca malo je nezgodno provući rukavac na svoje mjesto , ako to nemožeš da uradiš onda skini i onaj poklopc sa zadnje strane da možeš zadići veliki zupčanik , mada treba bi uspjeti i bez skidanja , potrudi se malo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Verovatno ces morati skidati zadnji poklopac zbog jedne debele plotne izmedju zupcanika i konusnog lezaja. Jedino kad vec izbijes oko 50% poluosovine da stavis iza nje drugu uzu koja ce sve to drzati na okupu da se nesmakne.Pre neki dan sam remontovao oba reduktora i u kuciste semeringa idu 2 komada semeringa. Sa spoljne strane glavcine imas 6 vijaka od tog kucista koje moras isto odvrnuti
007.jpg

006.jpg

004.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Evo ga i video.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=bXMpZQiGKjU[/YT]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To ti je mnogo prostije ali moras veliki zupcanik ovaj dole da prvo izvuces da bi moglo da se izvuce.skines kocnice i dobos a tu imas 2 segera i dve kajle koje drze i prosto se izbvuce. Onda spolja imas deklic sa 4 vijka koji skines i samo izbijes osovinu sa lezajima i zupcanikom sve komplet.
005.jpg
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Imam samo tudja iskustva, i ona takodjer kazu da je Vladimirec dobar za po sumi, ali da za njivu bas i nije neki. pogotovo zbog lose zemisljenog i kvarljivog hidraulika. Drugi problem je paljenje, jer mu treba akumulatora kao ratarkovom utovarivacu. A kad pali, onda pali i na +60 i na -60...

Sve u svemu, ne upada niti u siri izbor za kupovinu, za bilo koju namijenu.

Mozda upadam u krivu temu od Vladimireca prelazi se na prskanje polja ,ali baziram se na traktor.Nazalost morat cu demantirati navode po pitanju spomenutog traktora .u 99% sam posjedovao Ruske traktore i danas imam DT-predhodnika Vladimireca.Traktor jeste grub ali performanse idealne ,Vladimirec Ore zaorava kukurruznu ,kao da pise ,za sumu zmaj ,a sto se tice Hidraulika koji to traktor jos moze podignuti samog sebe ? Dali ste bili u prilici vidjeti da se pumpa raspada u komade zbog nemogucnosti podizanja prikljucka ? Ja jesam danas sam umirovljenik koji je jedan dio svog radnog vijeka proveo sa Ruskim traktorima .Poruka za kolege ako kupujete Rusa a nije mastan bjezite sto dalje nesto nije uredu !!!!:tractor:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Dokle god je mastan barem se zna da maziva ima , a ako je suv vec moze postojati mogucnost da je radio i bez maziva duze vremena. U principu gledam da izmenjam zaptivke sve gde curi ali negde uvek hoce malo curnuti a i kakvo je to cudo sa obzirom da su to konstrukcije stare pola veka i vise.
Sto se tice akumulatora i paljenja prvo nek ljudi odrzavaju instalaciju i bitne stvari pa ce paliti ko benzinac. Zbog teskih surovih uslova u Rusiji oni su predvideli mnogo veci kapacitet akumulatora ali u nasim uslovima je to bespotrebno jer dobar alnaserpali i sa 55-80 ah u svim uslovima ako je ostalo u redu. Moj uvek dosad je palio i bez grejaca na -15 sa 55ah akumulatorom iz auta jer drugi i nemam. Ali planetarni brzi alnaser je sad i zato jos bolje pali
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Vladimirec dosta dobro pali moj je uvijek (dok nije bil pokvaren) odlično palil no kak sem napravil samo 32 rh nemogu puno znati o njemu , moj je očito (i još dva koja su tad stigla) bili najlošiji od svih traktora .
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Drugari,nemogu ukljuciti pumpu hidraulike,naravno na ugasenom traktoru, nesto mi koci. Sta moze zezati?

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Savo uspjelo je. Ali muci me opet hidraulika. Prvi put dignem na leru bez problema,normalno spustim. Svaki sledeci put digne samo nekoliko centimetara i zuji ulje u razvodniku i izbacuje u neutral. Drugi put u 3 mjeseca sam promijenio ulje.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
..... a uvijek digne od prve kada je hladan i posle toga neće?
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Uvijek digne prvi put na hladno.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Bem mu pero. Dal da kupim drugi? Ili da probam ocistiti. To mi se pocelo desavati makon promjene ulja. Dotad radilo ekstra.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Dali je moguće da si kroz ulje unio i smeća u sistem?

Jeli ti šta skoro stradavalo vezano za hidrauliku , gumice neke ili šta slično ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh