• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Čini ti se da je komplikovan .
Konstrikcijski jeste komplikovan ali za zamjenu gumica je jako jednostavan.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
dobar dan ljudi.. nesto mi je bilo krcalo u mjenjacu na t 25 i majstor mi je reko da su to izmedju ostalog lezajevi , a mjenjac je bio pun vode i tako dalje... rastavio majstor i sastavio sve i dalje krci, pa sam cuo da je moguce da krci zbog distanci na osovini zupcanika, postoji li neki poseban nacin za namjestanje tih distanci, to je inace dobar majstor al eto nije uspio napravit kako treba, lomi jako osim u prvoj brzini u rikverc i sporima
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
a pregledo sam al ne kuzim se bas u to... jel tu od vas majstora da bi znao to napravit a da je iz sisacko moslavacke ili iz brodsko posavske zupanije?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ne valja ti nešto oko lamele , ili je kriva ili nenaštelovana ili unutra ima neko strano tijelo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Savorise kako je izbiti onu zakovicu na spojki kardanske osovine. Uvaj prvi deo do spojke sam zgodno izbio sa lezajima ali da neskidam i razvaljujem sve pozadi probo bih na licu mesta onu zakovicu da izbijem da onu malu preku osovinu izvucem od kardanskih brzina.Jel neko jos razbucavao taj problem oko kardana
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Eh sad si me uhvatio u neznanju :icon_hang:

Zakovica ostaje na jednoj osovini , samo nisam siguran na kojoj , mislim da ide u kompletu sa zadnjom ali nisam siguran.
A neznam zašto bi izbijao zakovicu na licu mjesta ? Izvadi sve komplet napolje , mislim da može.

Uh sad sam te shvatio šta hoćeš.

Lakše ti je da priđeš sa zadnje strane , ja sam uspio izbiti tu poprečnu osovinicu nekako ali sam se napatio kao vrag i znam da sam rekao da nikada više neću tako da radim nego komplet kardan napolje.
Ali ne sjećam se detalja šta je čemu smetalo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Spojka je zakovana sa zadnjim delom kardanske osovine i ako bi zakovicu uspeo izbiti da skinem spojnicu onda mogu osovinu sa zupcanikom izvaditi. Samo spojka smeta da se moze poprecna osovina izvuci .Bar mislim da samo spojka smeta a zaboravio sam osovinu da ulazi bar 3-4cm u nju. Moze li se cela osovina izvuci da neskidam i guzicu jos. Nisam siguran kad povadim zadnje deklove i izlaznu osovinu dal ce moci nazad ali videcu opet
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Mislim da nemože tako kako si zamislio , čini mi se da sam ja cijelu zadnju osovinu povukao prema naprijed nekako. Davno je bilo i slabo se sjećam , već nagađam.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Moram sutra otpozadi skinuti parce osovine i lezaj da vidim dal nesto nedrzi ali nemogu od difa da vidim dal nema seger da drzi pozadi lezaj.nesto cemo morati izmozgati ili da je ostavim ovako posto kardanske brzine i nekoristim .radije bih i tu lezajeve zamenuo kad vec radim i povadio vecinu ali jebo li ga konstruktor .Samo da je spojka postavljena 5-6cm dalje nikakav problem izvaditi i izremontovati. Valjkasti lezaj na sredini kucista u prodavnici lezajeva je skoro 80 eur a kod ukrajinaca 10 eur i danas narucim
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Bolje ti je zamijeni već kada si zagazio u remont pa makar se i napatio malo.

Evo i ja malo remontovao alnasere na mojim vladimircima , više iz radoznalosti su dobili inspekciono otvaranje i podmazivanje.
Slijede kočnice na onom drugom da se urade i neke sitnice pa da vlatka naoružam vitlom i ispratim u šumu opet na duži period , on će vjerovatno biti zadužen samo za privlačenje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Evo kako se remontuje kad se zajede kuciste ruku hidraulike

[YT]www.youtube.com/watch?v=SO8UYxAX8hY[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Iscupao sam poprecnu osovini i to tako sto sam prvu zadnji deo izlazne kardanske osovine izvukao i tad unutra osovina padne dole ili u stranu ,ali mora se izvuci i osovina sto ide pedala kvacila na nju da bi se skinula viljuska od kardanskih osovina i onda se zgodno izvuce. Nabavljeni lezajevi pa sad idemo kontra smerom da malo sklapamo
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
E ljudi sad malo palio Vlatka. Malo neki snijeg gazio i zezao se. Stisnes speru,i cujem neki kvrc. Pustim,nista,traktor normalno ide. Ali pazi ovo kad sam izasao kasnije,kardan mi se lagano okrece,mogu ga rukom zaustaviti,i cuje se neko kuckanje u diferencijalu. Sta moze biti?

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Kardan ako je isključen nije ništa neobično da se polako okreće i da ga možeš saustaviti rukom , jednostavno ga ulje pokreće.

A ovo za ''kvrc'' si objasnio majstorski , za takvo objašnjenje samo možeš dobiti odgovor da nešto vjerovatno nije u redu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Remont menjaca zavrsen i bocnih reduktora i kocnica. Sad je razvodnik izmesten da bude na ruku i sve fleksibilnim crevima reseno i trenutno se montira. Ona polozaj gde je ugradjen je toliko glup i uvek flisuje ulje na holenderu od cevi koja vodi sa pumpe a rucicu trazim malo malo u oranju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Curenje nema da nemože da se riješi , a položaj , kako se ko navikne , ja sam se naviako tu gdje jeste .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kod mene je prvo pucala cev jer pumpa je kruto vezana za trubu a razvodnih takoreci osciluje kao i karoserija koja je na elasticnim gumama. I nova cev iako je to savijeno malo da amortizuje posle kraceg vremena opet pocne da po malo flisuje iako sam i menjao i kalio plotnice. Jednostavno to bar se resi fleksibilnim crevom a kad vec jedem go..... bar da ih pojedem do kraja i namestim gde mi mnogo vise odgovara
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
008.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh