• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Znam da je iz dva dela kardanska osovina ali nisam siguran da prvi deo mogu izvuci napred prema motoru. Treba lezaj na pocetku osovine da zamenim onaj kod pogonskog zupcanika i onaj na sredini kod male pomocne osovine za kardanski prenos menjaca.Spojnica je odmah iza tih zupcanika na sredini ali nisam siguran da cu moci da je izbijem ka napred ili cu morati zadnji deo osovine da pomaknem prvo a onda mora guzica da se raskaci cela , tj rezervar hidraulike sa sve okolnim delovima. Lezajevi mi imaju prilicno lufta ta dva dole pa kad sam ga otvorio i to jos da zamenim. Rasklapam ga na pocetku menjaca zbog prednjeg lezaja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja sam to vadio i znam da je bilo zeznuto , nisam skidao guzicu i tu mi je bio glavni problem , a moraš ga rastaviti na spoju zvono-mjenjač.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
pozdrav evo kad rjesim taj mjenjac.. nudi mi covjek imt 558 80. godina i nove gume za 16 000 kuna.. traktor mi treba iskljucivo za sumu, e sad sto mislite ocu li puno profitirat sa 558 sto se tice kvarova i svega?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
ima mi šogi 558 i u šumi je siroče...mislim, za vozit 4 metra drva može, ali za šlajs i nešto za dizat sa hidraulikom niš bolji od malog vladimira...
propinje se, brenze nikakve...razmisli...
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
pa ja nemam nikakve potrebe za sad..al pola sela me nagovara da uzmem 558 zato stoga svi imaju, svi ga fale .. a opet oni sto imaju rusa kazu da nemam potrebe za jacim.. eto jedino sto mi mjenajc odlazi vec 2 puta u dvije godine.. vjerovatno zato sto vucem po 5 m hrasta sa njim u sumi
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
...ja vozim po 3 metra pa niš ne potrgam...:(happy):
ustvari potrga se sve, lani sam dao netjaku da vozi i na ravnom je strgal osovinu prvog snopa...pukla ko led...ima nekih slika u temi...
ali, zaboravi da ćeš se sa 558 provuć di prođe vlado...a i na volanu je teži od rusa...
neću ti puno pričat, probaj uzet nečijeg pa radi uru-dvije s njim...ne leži svakom jednako svaki traktor.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
na što bi trebo pripazit? ocito ne radim nesto kako treba... polako pustam kvacilo, ne silim ga sa velikim teretom u sporim brzinama.. ni nista i opet odlazi, radio je bezprijekorno i na ravnom i to prazan ubacim u rikverc i ne valja vise..reko ajd dobro haha :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Tebi ni sada nije ''otišao'' mjenjač, nego ti spala podloška u njemu , kvar je vjerovatno 0 kuna.
A prilično sam siguran da je galvni uzrok nedovoljno dobro podešen mjenjač prošli put kada si ga radio.

Što se tiče poređenja , kruške i jabuke. Ali kako rekoše uzmi od nekoga taj traktor pa odradi par sati i sve će ti se samo reći.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
eto budemo vidli sutra sta je.. ja se nadam da je ono sto si rekao :) ma nebi nikad razmisljo o vecem, nego bavim se prodajom drva a kako stvari stoje trebat cu otvorit obrt radi prodaje drva,, a po nekim clancima sam vidio da za obrt moras imat traktor najmanje 50 ks pa jedino zato razmisljam o jacem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ma reci ti ''njima'' da vlatko ima ima duplo više konja samo nećeš da ga odaješ :biggrin:

Ako misliš otvarati obrt i davati državi ovaj dvoklipaš pa i da je šestak neće moći zaraditi za to sve , pa ni 558.
Ideš u drugu ligu a tamo je sve drugačije.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Kad smo vec kod toga,zar nije puno 5 m hrasta za malog Vladimira. Imam ga i ja,al nikad nisam vise od 4 m bukve tovario. Imam osjecaj da nebi mogao vuci. Da nista drugo Vlado trosi bar duplo manje od 558.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ono što najviše zanemarujete u tim raspravama ''čiji je veći'' odnosno koji više povuče su uslovi rada.
Nije isto vući 4 metra u dobrim i lošim uslovima , ima situacija gdje smo sa vladimircom ili čak i 539 vozili više nego sa rusom duplakom od 80 konja , isto sve samo razlika suvo ili posle kiše.
Isto tako eto ja sa vladimirkom vozio po cesti 7 metara hrasta a u šumi nisam mogao ni 2 metra sa rusom.
Najviše je do uslova.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Glavni razlog stradavanja mjenjač na Vladimircu je preopterećivanje i da sa što manje troška i potrošnje goriva napravi čim više, a to baš i ne ide.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
Savoris bio si u pravu spala je ona podloskica.. osim toga osli su mi lezaji na diferencijalu i 4 lezaja od brzina, ona sto se iz vana mjenjaju.. uzrok je bio sto mi je hipenol bio kao santa leda u mjenjacu, ostecen mi je jedan zupcanik al na par zubaca kaze majstor da je to zanemarivo.. dobro je kako je moglo bit
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ako je ulje kao santa leda provjeri ti dali ti odnekuda ulazi voda u mjenjač.
Rekao bih da ti ulazi čak i mulj ili prašina ako je većina ležajeva stradala.

Imaš li kabinu?

Provjeri i ostale ležajeve , pogotovo dole na kardanskoj osovini jer su njeni ležajevi dosta nisko a mulj i teži otpadci su uvijek na dnu.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
ma ima i mulja i vode smece je u mjenjacu...imam jos jedno pitanje mozda je glupo al od sad pazim na svaku sitnicu.. kupio sam hipenol i ulio u hidrauliku naravno izbilo mi gore na cepu gdje se uljeva i odma ispustim ulje nazad u karnister, sad je ulje crno i mozda je malo razrijedjeno sa motornim sto je mozda ostalo u crijevima nakon ispustanja, i prilikom ispustanja iz hidraulike je malo curilo po poteznici pa tek onda u karnister... znaci ulje nije nista radilo samo je pocrnilo i mozda pokupilo malo prasine sa poteznice.. da kupujem novo il da ga ulijem u mjenjac?

nemam kabinu zaboravio sam reci.. zato i curi od nekud, a nemogu skuzit od kud
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Kupi novo ulje,10 l stane. I skini pod sa blatobranima i sve one poklopce na menjacu provjeri i zamijeni dihtunge,stavi hermetiku obavezno. I dobro si prosao sto se tice kvara.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja bi to ulje nalio unutra, ako ništa da pokupi još smeća i prljavštine po mjenjaču pa kasnije kad mogneš zamijeni opet ranije u odnosu na preporučeni interval.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
bome jesam, oko 500 kn kostaju svi ti lezajevi nije strasno

philby a budem kad malo bolje razmislim,ak mu ovak nije bilo nista nece ni sa skoro novim hipenolom... i muci me jos jedna stvar, inace kad je traktor upaljen i pogledam na mjerac ulja u motoru pokazuje skoro maksimum, imam osjecaj ko da ne dize ulje kako treba..otvorim saraf za sipanje ulja vidim prsce van u kapljicama, znaci ipak podmazuje a u isto vrijeme i maksimum na mjeracu :/
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Dok je motor u radu od vibracija ulje u karteru podrhrava pa na mjeraču zamasti malo više nego što ga u tom trenutku ima. Ako ga ima dovoljno kad je ugašen i ako je pritisak ulja u granicama normalnog dok radi ne beri brigu. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh