• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Hod klipa je 120mm i samo ti se cine kratke verovatno sto slika izoblici malo.Hod daje radilica a klipnjaca bi morala srazmerno hodu biti odredjene duzine.
Nemam tablicu sa tim oznakama za brzine ali evo ovako.
Desna rucica je rucica za izbor sporih brzina napred ili nazad ili brzih prenosa napred nazad.
Na levoj rucici uvek imaju 4 polozaja za brzine ali 1 polozaj nedobija pogon preko reverzibilnog snopa nego direktno preko kardanske osovine. To su najporije-puzece brzine obelezene sa rimskim I i II u zavisnosti od sporih i brzih izbora. Te brzine uvek idu samo napred i neutice sto cemo ubaciti u rikverc.
Znaci pri izboru brzina za napred bilo sporih ili brzih imamo 4 polozaja brzina i dobijamo 4 spore i 4 brze = 8 brzina napred.
Ubacivanjem u spori i brzi rikverc imamo 3 polozaja i brzine za spore ili brze =6 brzina. Znaci rimski oznacen polozaj brzine u tom slucaju opet ide napred tako da se time gubi taj jedan polozaj ili brzina rikverca i u sporim i brzim prenosima
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Evo sistema za moj tip sa dve palice. s/napred je spori prenos napred i imamo na levoj rucici izbor brzina I -1-2-5 a ako je ubacimo u SR polozaj sporog rikverca dobijamo 1-2-5 u nazad
E sad prebacivanjem u levo desne rucice dobijamo brzi prenos za napred i II-3-4-6 a ubacivanjem u BR brzi rikverc dobijamo na levoj izbor brzina 3-4-6 u hodu nazad.
95078698337784044562.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Vlatko zavrsen i radi ko sat. ali jedan problem se manifestovao zbog moje nepaznje jer pijani rus nije izbusio rupu na dihtungu kojim ulje od pumpe kroz deklove dolazi do filtera. Srecom nije radio duze od 7-8 sekundi bez pritiska i ugasen jer vidim da nesto nije u redu i onda provera redom dok nisam otkrio problem jer na skinut sigurnosni ide ulje a na kuciste filtera ni kap.Sad samo malo da smanjim pritisak jer 6 bara je previse
T6Umdi6.jpg

NeuWVNw.jpg

lEFQpRg.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Dobro je da si zadovoljan i konačno sredio taj motor.

Elem , nisam siguran da ti je ono ''original'' lamela , pusti ti šta prodavci pričaju.
I ja prodajem dijelove pa mogu pričati bajke koliko mi volja ako bi išao na taj sistem pridobijanja mušterija.

Nema više original dijelova. Bar ne na našem podneblju.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,453
Fin traktor nema što, i ja sam skoro kupio jednog takvog... malo mi još uvijek žao što nisam, ni sam ne znam zašto.

Ali ovi volani na njima su stvarno čudo tehnike, kao da nisu znali kako inače volan treba stajati ili su se sprdali - svaka serija drukčiji položaj volana

Onaj rus što sam ja gledao još je imao i skraćen volan pa kao da vozim tomu... Možda me to i najzad najviše razočaralo...
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Koje su dimenzije guma? A prikolica super izgleda. Koja je prikolica?

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
@damiko@
Volan je podesiv po visini
@dadooo@
Gume zadnje su 11,2/28 a prednje 6,00/16
prikolica je rucne izrade kopija tehnostroj radi neki majstor u Bosanskom Brodu
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Dobro mu stoji ova prikolica. Gume su mi se ucinile da su vece. Vjerovatno zbog ripni. Posto su kod mene potrosene gume.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
ljudi pomagajte tko zna... danas mi se rucica mjenjaca smrzla na mom starijem modelu t25 pa sam poljevo vrelom vodom da otpusti i ubacio i krenuo u sumu.. sve je bilo u redu dok nisam u rikverc ubacio, ubacim u rikverc a ono prazno kao da je izbaceno iz brzine i tako u 2. 4. , 1. i 3. brzini,, a kad ubacim u rikverc u 5. i 6. onda ide al strasno lomi kad pustim kvacilo do kraja.. da li moze bit do neceg drugog osim zubcanika?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Raspao se predji snop odnosno reverzer , spala ili pukla ona podoška sa ricnovima.
A kada ubaciš u 5 i 6 one su blizu reverzera i one ga sakupe na trenutak pa zato i ide.

Pod hitno dizanje polopca da nebi napravio veću havariju , ovako je investica ako je spadnuta podloška 0 novaca , ako pukla podloška onda 10tak evorpskih novaca.
A ako nastaviš možeš satrati komplet reverzer a to je mnogo više novaca nego od ovog gore pomenutog.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To se i kod mene desilo jesenas u oranju jednog dela parcele gde ima zila od bagrema. Zaglavim plug i dok sam iscupao traktor u rikverc poce da ronda. Mislio sam da sam izotkido zupce ali poucali limcici tanki ti za osiguranje i spali od naprezanja. Ali vise nisam ni radio sa njim i trenutno je rasklopljen upravo zbog toga i donje lezaje kardana da zamenim.
E sad pitanje ko je to radio posto moram lezaj na pocetku i sredini kardanske osovine da zamenim dal se mora smicati cela guzica pozadi da izvucem zadnji deo osovine ili se moze izvuci polutka prednja osovine ka zvonu menjaca. Trakor ce normalno tu biti razdvojen ali nisam siguran zbog spojnice na sredini dal ce moci da se izvuce na prednju stranu
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
zvao sam svog majstora sto mi popravlja on kaze da je ili zupcanik ili neki lezaj..sad neznam vidit ce mo sutra.. al cudno mi je mjenjao sam prosle godine neki snop zupcanika u mjenjacu 1000 kuna sam platio taj dio, slicni simptomi samo je onda krcalo i napred . nadam se da nije to.. i da li je normalno da mi smrzne mjenjac da nemogu ubacit u brzinu svako jutro?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Da smrzne je takoreci nemoguce sem ako nema pola menjaca vode a tad nebi ni krenuo takoreci. Nesto tu drugo nestima i zaglavljuje a to mora se pregledati sve polako. Bravu menjaca pogotovu a ovo sto ti Savoris rece je garant da su se smakle osiguravajuce plotne
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
po ljetu saltam bez problema, a sad mi smrzne tako da jedva kvacilo stisnem, pa poljevam vrelom vodom po onoj blokadi sa desne strane i onda kad kvacilo odpusti poljevam po rucicama mjenjaca i tad jedva ubacim.. odvrnio sam saraf za maksimum ulja u mjenjacu i vidio da ulje jedva curi, nekako je sedrasto kao kristalici leda u njemu moguce da ima vode
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Dominik , ovo što sam ti rekao je 100% uzrok , a dali ima posledica saznaćeš kada otvoriš , po meni nebi trebalo biti ali nemoj tako da ga tjeraš ni naprijed.
A glavni kvar bi mogao da bude usled neopreza majstora pošto te podloške imaju malo čudan sistem osiguravanja a treba obratiti pažnju i na onaj dupli zupčanik skroz lijevo na prednjem snopu , on ako nije dobro podešen i udara u te podloške koje drže reverzer na okupu može da zezne tak osigurač i da ga raskači.
Što bi možda i mogao biti tvoj inicijalni problem. Obratite malo više pažnje.


Što se tiče zaglavljivanja mjenjača na hladnom , da to ne uvlači vodu ili vlagu na bočne poklopce ili gore na bravu pa dobiješ zamrzlinu.
Kada već bude rasklopljen mjenjač dobro to operi i izduvaj zrakom pa dobro podmaži , možda čak i sa motornim uljom.


Vica , koje ležajeve reče da želiš mijenjati??
Kardanska osovina je iz dva dijela.
 

Najnoviji postovi

Na vrh