• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima 8 naprijed i 6 rikverca.

Savo moj je imal 3x2=6 natrag i 3x2+4=10 napred. = 16 položaja oba mjenjaća. Davno je to bilo ali mislim da je tak (imal je dvije ručice mjenjaća T-25 A-1)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Željko , nemoguće , greška ti je u ovo 3x2+4 , dvije su radne. Bez obzira koliko ručica ima mjenjači su isti (odnosno jako slični).

Kukas , zupčanici od 5 i 6 se nalaze negdje oko sredine snopova tako da ne vjerujem da su ležajevi u pitanju , ako bi baš da čačkaš mečku onda skini lijeve poklopčiće ležajeva jer oni su malo bliži tim zupčanicima nego lijevi.
Ali kažem ti džaba ćeš to raditi jer da su ti ležajevi loši prvo bi se odrazilo na radne rizine a viiše na prvu i treću .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo davne 74 sam ga vozil ali kaj nije u jednom položaju (mislim da je pisalo ZAM čirilicom ruskom) imal 4 položaja za naprijed jako spore su bile .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Jeste ali samo jedan ЗAM , spori i brzi.
l-ЗAM i ll-ЗAM.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Vlatkova nova igracka. Nesto kupis nesto iskombinujes i igracka spremna
O1AUHgf.jpg

Zahvat je 1,8m sto mislim da ce biti taman za njega u nasim zemljistima
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
I ja sam moga uposlio neki dan, izorao sam baštu pozadi kuće, dobio sam od člana vica raonik za plug, pa ga isprobao...
Utisak je nebo i zemlja u odnosu na stari iskrpljeni raonik...

20161128_130526.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Puknuti mislio si za stelovanje visine valjka.To ima samo je malo teze primetiti sistem.
Dobrodole drago mi je da raonik radi i kod tebe dobro i da si zadovoljan. Ja sam bio zadovoljan radom tog raonika i vrlo je ljut ali sam nasao sa kljunom koji jos lakse prodire u zemlju tako da obojica smo zadovoljni
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Skoro zatvorili skroz, i posle se pitamo sto su isparani lezaji ili zakovala radilica.Ovo nikad nije otvarano garant ali sad je doslo na red. Dva dana takoreci samo perem i izduvavam kanale od ulja i delove.Zailio sav ali sad ce biti cist ko iz fabrike i tako ce i ostati ako se redovno menja i kvalitetno ulje sipa.Znas li firmu Elkom iz NS. Tu nabavljam delove originalne za sve ruse
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Nisam čuo za njih , koliko vidim na mapama da su oni gore negdje oko raskrsnice na Petrovaradinu?
Kakvi su sa cijena u odnosu na one ukrajince i ostale?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Tu im je direkcija . Prodaja delova je kod najlon pijace takoreci iza nje.U principu sam zadovoljan cenama nesto je jeftinije nesto skuplje u principu slicno sem sto su bar ovi delovi originalni svi. Vodjice sa ventilima 40 eur, garnitura lezajeva 25 eur, lamela 31eur,bolcne klipa 2kom 6,5eur caure male pesnice klasicne 10 eur a pojacane spoljne mere 13 eur. Lezaji turbine 8 eur.dihtunzi sa gumicama i semerinzima 30 eur.Eto nekih cena ali kazem sve original jer imaju i jeftinijih poljskih i kineskih delova ali ti napomenu koje hoces.Mogu se raspitati i za nesto sto te zanima oko cena.Bosistu sam nasao za vlatkovu pumpu i uopsteno ruske modele koji zna da odradi bas pravo a nije previse skup 35-40 eur ruke
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Joj , bio sam kod tih iza najlona , davno doduše ali cijene su bile da sam pobjegao glavom bez obzira.
Poznam ja njih solidno.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Stigle klipnjace sa obrade pojacanih biksni i novi bolcnovi ugradjeni.
Wg88ogl.jpg

Malo ravnanja glave pastom za ventile
yhQHrxK.jpg

Idemo dalje sa sklapanjem
p5ClzfD.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Vica koliko je hod klipa nekako mi klipnjače djeluju kratke ? I nekako me kopka mijenjač (ubiti će me Savo) kad je ručica u položau ZAM jel ona druga ručica ima 4 položaja .??
 

Najnoviji postovi

Na vrh