• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Te mjere mi ne znače mnogo.

Pa skini i lijevi poklopčić pa te šipke pomijeraj pijevo desno , osjetit ćeš kako upadaju u brzinu , svaku šipku postavi u srednji položaj.
Naravno da bi pomijerao šipke moraš pritisnuti kvačilo , drvetom ili nečim mekšim udaraj u šipke da ih pomjeriš pošto ih opruge drže , znači pazi da ih ne ''naštaufaš''.

Ako to ne uspije onda bi morao skinuti ručicu mjenjača da je ''restartuješ''.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
pa ako je prva do motora, to je napred-nazad (vjerojatno nije u njoj problem)
...po toj logici i četvrta (brze-spore) je u redu...
...e sad ove srednje dvije bi u leru trebale biti na jednakim udaljenostima, ako se ne varam ( a ne varam se), a čak postoji šansa da su obje "preletjele" u brzinu i zacvikal je...
dakle, otvoril si s dobre strane, samo ih lagano "pogladi" nečime da se vrate ili obje ili samo jedna (ova duža?)

to je problem koji se rješava na njivi za maximalno 4 minute (naravno ako imaš gedoricu s nastavkom 14 i bakreni čekić u pripremi)

...bem ti neiskusne rusofile...jel savo? :icon_madu:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Pa polako , utrenirat čemo mi njih :icon_thumright:

To što si rekao je za mjenjač sa jednom ručicom , onaj sa dvije mislim da ima drugi raspored a njega neznam na pamet pa sam prećutao.

A ključ je 12 , izgleda odavno nisi rasklapao :icon_butt:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako samo ono uvce unutar menjaca nije iskocilo iz osovine sto zabravljuje brzine. ako je to onda nema mrdanja osovina ni kad je stisnuto kvacilo
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
nije i nemere bit, bem mu miša, imam 4 vladimirca, nisam lud da ne znam...ustvari u svakom imam gedoru 14 i kupovao sam ih baš zbog toga...i stari t-25 (73.godište) i sva ova tri novija (78, 87 i 88 godište) imaju dolje na poklopcima 14...:icon_scratch:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Mozda sam pogrijesio, ostani ispred kompa idem izmjeriti vijak. Treba mi 5 minuta i sve ce se znati.

Vijak 20 x 7,6 mm (navoj - loza), kljuc 12. Tako je kod mene.

@DARIJUS promaklo mi je sto si napisao da je ostao u nekoj brzini, nije u brzini, upalim ga a on stoji. Ostao je u leru, a rucica reversa u sporohodnima naprijed.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
nije i nemere bit, bem mu miša, imam 4 vladimirca, nisam lud da ne znam...ustvari u svakom imam gedoru 14 i kupovao sam ih baš zbog toga...i stari t-25 (73.godište) i sva ova tri novija (78, 87 i 88 godište) imaju dolje na poklopcima 14...:icon_scratch:

Neznam kako da ti kažem ali nije baš tako :icon_axe:
Misliš li na gornje deklo gdje je ručica ili na onaj poklopčić sa strane gdje su šipke???


Luka , klasično razzubljivanje , ako stoji nemora da znači da je u leru , može biti da je mjenjač u brzini a on u leru reversa ili reduktora , opet će stajati.
Ja bih preporučio da skineš gornju ručicu i usadiš je na mjesto kako treba , lakše je to za početnike.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
e jesam lud...na starom t-25 je 14 ključ...i na ovom iz 78. godine imam dva 14 i dva 13 ključa...ali ZAISTA,na ovima "najnovijima" je ZBILJA 12...tako da se moram ispričati svima koje sam na silu htio uvjeriti u nešto...:(happy):...i da ne bude zablude, pričamo o ona dva jednaka poklopca sa strane.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
E drugari imam problem. Zamijenio ulje u hidraulici. Par puta normalno digne i spusti i kasnije mi stvara problem. Normalno digne ali nece da spusti. Nakon nekoliko pokusaja spusti na prisilnom. I onda tesko dize. Sta moze biti?

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Upalo strano tijelo u jednostranu prigušnicu na klipu.
To je jedan od ona dva nipla koji se nalaze na klipu hidraulike za koje se zavrću gumena crijeva , skini ti i vidjećeš u holenderu jednu malu pločicu koja bi u sred sebe trebala da ima rupicu , e ta rupica je začepljena.
Ako si već zamijenio ulje onda očisti i filter hidraulike.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ocistio sam filter. Samo mi je bilo neko polose ulje. Neki talog bio u kanti. Jos mi reci gdje nabavljas crijeva. Ja stalno mucim muku sa njima. Imam vise od 10 crijeva i sva pustaju na spojnici. A pumpa i klip stari 30 godina. Sta bi bilo da je sve novo. Kako kod tebe radi ova nova pumpa hidraulike,spominjao si da si je ugradio?! Jel brzi odziv klipa?

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Crijevo mi je samo jedno puklo od 4 traktora , imao neko polovno pa stavio.
A kolega mi radi hidrauliku pa tako da ostala crijeva nabavljam kod njega.

Nova pumpa radi odlično , savršeno. Brža je znatno a na leru diže puno opterećenje poluga bez problema.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Jel NŠ 14 ili NŠ 16. I koliko je nutova na osivinici?

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
NŠ-14 ako se dobro sjećam , 6 nutova , zamijenjen je i onaj hepek sa nutovima.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Pisacu ti u pp,treba mi takva pumpa.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Skinio sam rucicu brzina - lijevu i tu je u leru. Probao sam siplom ubaciti u brzinu ali ne ide. Sto je sljedece. I kao da mi nije kvacilo mekano kako je bilo.

Hvala.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ja sam napisao da najverovatnije brava menjaca glavi. Sa desne strane ima osovina koja izlazi iz menjaca a povezana je sa polugom kvacila. na tu osovinu dolazi stelujuca stanglica koja se kaci na kao uvo sa osovinicom koja ulazi ponovo u menjac. Sa onutrasnje strane ima polugica na toj osovinici i ta polugica pomera jednu osovinu koja zabravljuje brzine. Desavalo se da na toj osovinici sa polugicom biksna dobije lufta i polugica iskoci iz zljeba osovine unutra i onemoguci odbravljivanje.Ili je samo mozda potrebno da se ta stelujuca stanglica dosteluje spram kvacila. Osovina koja zabravljuje se vadi iz kucista menjaca malo ispred te stelujuce stanglice ima veci vijak koji se odvrne i osovina se vadi.moze se i ona zajesti unutar polozaja jer ona je ta koja zabravljuje osovine od viljuski menjaca.Kod mene je stariji tip i nije isto da ti slikam ali probacu naci snimak

https://www.youtube.com/watch?v=qyUPNIxZrUo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Hm , a ide li ručica reduktora ?

Naravno , pritiskao si kvačilo kada si probao i pajserom??
 

Najnoviji postovi

Na vrh