• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Luka009@
Tebi nije reduktor uredu. Najvjerovatnije...

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Ajde prvo provjeri dali se mrda ona klackalica o kojoj je Vica pričao.

Čak nebi bilo loše da skineš onaj čep kuda se vadi šipka brave pa da provjeriš dali se ta šipka mrda u obje strane.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Skinio sam rucicu brzina - lijevu i tu je u leru. Probao sam siplom ubaciti u brzinu ali ne ide. Sto je sljedece. I kao da mi nije kvacilo mekano kako je bilo.

Hvala.
Jel kod tebe ima dve palice menjaca ili jednu. Sad citam rucicu brzina-levu i po tome ti je izgleda sa dve rucice -palice menjac. Ako je takav onda ona brava menjaca nevazi nego je spolja ko kod mene. Ako je sa jednom rucicom menjac onda je sistem brave ko na snimku
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Pozdrav dali moze neko da mi objani kad vozim prikolicu pod opterecenjem napr.uz brdo u trecoj ili sestoj cuje se pomalo da melje sve zavisi do opterecenja ostale brzine ok.
Sumljam na lezaj dali se moze mjenjati sa vana ili mora rasklapanje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Kako treća i šesta , one nisu na istom mjestu?

Može se zamijeniti ležaj sa vana ali poželjno je pogledati kroz gornji poklopac radi podešavanja.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
sesta manje dosta ali treca bas dosta pod opterecenjem melje kako podesenje nisam do sad oko mjenjaca radio nista pa neznam
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
I kod mene 3-4 i 5-6 u istim situacijama,al mi mrsko otvarati mjenjac. Ja sam kontao da fali zuba na snopovima brzina.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
negdje ima lufta...recimo, otkad sam ja zamjenio polomljenu osovinu, više mi niš ne zuji pod opterećenjem...:p:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
sesta manje dosta ali treca bas dosta pod opterecenjem melje kako podesenje nisam do sad oko mjenjaca radio nista pa neznam

Ajde ti meni objasi gdje je po tebi treća a gdje šesta?
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Savo treca i sesta su kod mene na istom mjestu samo je razlika sto imam spore i brze
znaci imam trecu sporu i trecu brzu koju ja zovem sesta ako smo se razumili
 

dusan1

Novi član
Tu od
3 Srp 2015
Poruka
4
Trebala bi mi pomoc, danas u voznji traktor samo stade motor radi, kardan okrece ali nema prenosa na tockove od cega da krenem?

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Savo treca i sesta su kod mene na istom mjestu samo je razlika sto imam spore i brze
znaci imam trecu sporu i trecu brzu koju ja zovem sesta ako smo se razumili

Ja majke mi nikome više neću odgovoriti ništa dok ne nauči brzine na vladimircu koje su bezbroj puta već opisane ovdje , treća i šesta nemogu biti na istom mjestu pa da mi to i Putin lično kaže.


A ti Dušane prvo provjeri da ti nije pukao rukavac zadnjeg točka , a to ćeš provjeriti tako da pritisneš blokadu diferencijala po probaj krenuti onda.
Pa ćeš onda provjeriti dali je problem u reverzeru a to ćeš probati tako da ubaciš u onu ''radnu'' brzinu i probaš ide li u njoj.
A vidi dali je ti je dobro uklopio reduktor , da on nije ispao u ler.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Savo kad sam u brzim naj brza brzina kad prebacim u one sporije isto najbrza ja sam mislio da to dodje treca i sesta izvinjavam se uglavnom je naj brza brzina.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nije to IMT pa da se tako racunaju brzine.Ali najgore sto to unosi zabunu u detektovanje problema. U oba varijeteta menjaca je 5 i 6 brzina na istom mestu samo zavisi od reverzera dal je u sporim ili brzim prenosima.Razlike su u ostalim brzinama izmedju menjaca , ima sa 1-2-5 i 3-4-6 kao kod mene sa dve palice i 1-3-5 i 2-4-6.
Prema tome problem je verovatno sa zupcanicima od te 5-6 brzine ili lezaja kraj njih.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
Trebala bi mi pomoc, danas u voznji traktor samo stade motor radi, kardan okrece ali nema prenosa na tockove od cega da krenem?

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

još jedan koji bude "ronio" po getribi...:icon_rofl:

inače, da je spojnička, ne bi vrtil ni kardana...
 

dusan1

Novi član
Tu od
3 Srp 2015
Poruka
4
još jedan koji bude "ronio" po getribi...:icon_rofl:

inače, da je spojnička, ne bi vrtil ni kardana...
Skinuo sam poklopac rucice reduktora i rucno pomerio zupcanik koji sam video i usao je u brzinu. Vratio poklopac i radi, e sad sta se desilo neznam. Inace T25 sam skoro kupio i nista oko njega neznam jedina mi je literatura ovaj forum[emoji1]

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
moze li neko da mi kaze dje se nalaze lezaji od 5 i 6 brzine da vidim mogu li sta odraditi da ne otvaram mjenjac
 

Najnoviji postovi

Na vrh