• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Ako je do izgleda haube, manje je važno. Moguće da je bil "skromnije" izvedbe samo za domaće (sovjetsko) tržište.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Ovaj na kojeg on misli je izgledom kao "naš" T25.
Da upravo na to mislim .. nekak ga nije uvezla Juga :) .. a čini mi se traktor TOP za naše oranice ...

Jel to onaj Vladimirec s kosom haubom i prednjim pogonom?
Ako je, bil je jedan u našem kraju. Gdje je sad - ne znam.

Nije ne .. to su noviji modeli ... ovaj što ja mislim ima huba "kocka".

Evo kako IZGLEDA ... nadam da se slike "zalijepe" :)

22812

Evo i specifikacije ...

22813

22814
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
takvih imaš samo sa dva cilindra motorom kod nas,...i to jako malo...

i meni je takav stari ljepši, al ovi 2048 su mehanički identični tom kojeg si ti zapeo...
moj je 2002. godina, a na motoru još stoji pločica "zdelano v cccp"...:hahah:
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Ma taj stari model mi se bas svidja...vidio sam jednog na njuskalu...al je prodan...imaju nesto madzari...al su jako "terani" ...vidi se po izgledu...:)...da zamolim za "limited seriju" ...u Agromashu da naprave...jel jos ko zainteresiran.???..:)))🙈
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
lega, mi u eu ne možemo više kupit taj traktor, ne zadovoljava eu normu...što je tu, teraj, što nije novo nemoš regristrirat...
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Inace...ja imam stari T-25..onaj zaobljene haube..3 rucice mjenjaca...nema speru...jel se to isplati ugradijavt ili kupit noviji model vladka? ...:)))
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ja sam na svojega ugradil...imal sam jednu getribu viška...nije neki problem
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
A treba je cijelu getribu menjat, jel da?...znaci pola traktora raskopat od otraga...inace i tak ce biti lamela kad tad za mijenjat...pa reko da se pozabavim...ako nije tezko...a ovo polosovine i kucosta polosovina pase na noviju getribu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ne mijenja se getriba, samo jedna truba (poluosovina komplet ima na sebi šperu)misim da je desna...staru isčupaš, novu staviš, gore kroz ploču mehanizam prigradiš i vozi...
to smo radili vujac i ja pred dvadeset godina, nemorem se sad baš detalja sjetit...al sami smo sve napravili

nebi se kladil da novija getriba paše na stari tip...drugačije je zvono, a i problem s mjenjačem bi ti se pojavio...
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
aha … znači dovoljno je kupit trubu (desnu) i probušiti na podu ispod sijedača rupu za ugradnju mehanizma ... ili?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ja mislim da je tak...budem sutra pogledal po katalogu, nije mi doma...
ako sam se zeznuo, bude nas savo ispravil... ;)
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Jutro....

Da pitam za jedan savijet..iz avta na 15.000km vadim ulje..propisano u odrzavanju...ulje je sintetickog tipa...gradacije SAE 0W-30...filtriram ga preko "ciste" krpe...il papirnatog ubrusa ...i usipavam u hidraulik vladeka...zasad se ne pokazuju slabosti takve radnje...imam vladek iz 73' onaj sa 3 mijenjaca...naravno ulje je dosta curilo van na klipu preko ventilica...sad sam ga promijenio al nisam jos palio traktor.. sto mislite moze to tako ici? ...ako budem stavljao novo ulje...budem najprije sipao naftu po receptu od bivsega clana ovog foruma- VTZ...koji vise nije sa nama...pa da izperem sistem hidraulika...naravno ako dodje do problema...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Nemoj naftom.
Isperi manjom količinom ulja kakvo budeš poslije nalijeval.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa ja ispirem sve (getribu, reduktore i hidraulik) naftom kad mijenjam ulje i niš se ni dogodilo zato...
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Imam rusku knjigu iz 1972 .. možete ju pronači ovdje za moj "stari" T-25 ... inače možete preko google translate prevesti u koji želite jezik ... knjiga je na ruskom inače.

"U njoj piše da se getriba i reduktori izapiru naftom".

Naslov: T-25 instrukcija posluživanja
autori:Golubhcik i Gerasimov ...
godina: 1972

Evo i dodatni link ako gornji ne radi ...

Трактор Т-25: устройство и эксплуатация (Герасимов А. Д., ГОЛУБЧИК С. Ф.) - 1972 год

Savjetjuem ako kome treba da si stranice kopira na vlastiti PC. Ne znam koliko će ovaj LINK još trajati.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Evo vam iz knjige dokaz .. da izapiremo naftom reduktore ... vidi dolje obkruženo crvenom

22820

Isto se radi na prednjim kotačima ... evo isto iz knjige ...malo preveod zeza ali čete razumjeti.

22821

I evo još o hidrauliku iz knjige ... prevod možda nije sasvim točan ali se razumije ...
22822
 

Prilozi

  • 1578556310251.png
    1578556310251.png
    17.3 KB · Pregleda: 1

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ni ja ne bih ispirao naftom na taj način. Prije bih uradio kako rece ZJ.
A što se tiče prerađenog ulja u hidraulici , obzirom na to da u komplet sistem ide manje od 10 l ne bih ga ja uprljao zbog 100 kuna.
Mada , sa tehničke strane to i nije toliko strašno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Da Savo, mislil sam na hidrauliku. Getribu se može isprati naftom.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
evo još iz knjige izpiranje getribe sa naftom i kako postupamo ...

22823

Ima greška gore kod prijevoda ... misli se na pražnjenje a ne punjenje od 30-40 minuta :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Evo još jednje zanimljivost .. prema toj staroj knjizi ... nek bi u hidrauliku išlo transmijsko ulje, i to prema USSR standardu GOSt 1862-63, Traktorsko ulje AK-15 ljeti, a zimi LCP-10 ... da li ovo ko shvača kao ja ... :) ... što mislite o tome?

Zasad uvijek sam sipao motorno ulje u hidraulik .. tako mi kaže i deda. Sad me stvarno zbunjuje ovo.

Evo iscječak iz te stare knjige koji govori o uljima za traktor T-25 --->

22824
 

Najnoviji postovi

Na vrh