• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
kad se dobro ugrije (sat-dva frezanja) počne gubiti snagu i ugasi se...kad se opet ohladi sve je u redu...
Kad se dobro ugrije probajte odmah omotati krpom boš pumpu i ac pumpu i poljevati hladnom vodom jedno 5 minuta. Ako nakon tog tretmana upali.... najbolje da složite hlađenje tim elementima 🤭
Šalim se, onda probate jednu po jednu pumpu rashlađivati i utvrdite na kojoj je kvar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
S obzirom da Darijus postavlja pitanje vjerujem da su filter goriva zamjenili novim.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
...evo ovo slikao...ispricavam se zbog ćoje...susila se na traktoru...:)))...malo krpa oko traktora za ruke...kao sto se vidi sredjuem volan...mijenjam sve do volana...puž cu na kraju... 20200119_115555.jpg

20200119_115536.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
nema taj puža.... ;)
mijenjaš onu ludu maticu...cijeli mjenjač (sve ručkice) moraš iskrčit van...:hahah:
di ti je kuka napred?...i te prve gume od fergija nisu baš sretno riješenje na njemu...

jel se propinje u bregu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
S obzirom da Darijus postavlja pitanje vjerujem da su filter goriva zamjenili novim.
nisam ga još vidil, mislim da budem sutra prošal...i tak bi trebala kod mene kiša/snijeg padat....
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
nema taj puža.... ;)
mijenjaš onu ludu maticu...cijeli mjenjač (sve ručkice) moraš iskrčit van...:hahah:
di ti je kuka napred?...i te prve gume od fergija nisu baš sretno riješenje na njemu...

jel se propinje u bregu?

aha....hvala Darijuse na savjetu … nisam još razkapao … ovo mi je prvi vladimirac :) … a gdje dobiti rezervnu tu "ludu" maticu … gledam malo ruske trgovine … da li še šalje roba iz Rusije u EU, pitam se .. i kolika je carina? Jel ko to probao putem neta? Da li naše trgovine tu u Hrvatskoj mogu naručiti iz Rusije? npr. Antoš u Dugom Selu? Jer vidim da naručuju iz Polsjke i iz Ukrajine. Ja sam prištaša ORIGIGI :)

Kuka? … misliš nosač tegova naprijed? .. nemam ga ... ovo na slici je sve što sam dobio od traktora :)… a uz to niko nije namazao zglobove upravljačkog volana več 20 godina, pa ko da voziš kamion bez serva :) …. što se tiče balansa .. traktor podigne teški malčer od cca. 300-400kg brez dizanja prednjih točkova ... koristim malčer na lance .. 145cm zahvat KRALJ-ING proizvod ... vlatko se dobro ugrije kad radim sa njim .. ali ide 1. ili 2. sporohodnom .. ne smijem samo dozvoliti travi da preraste u vočnjaku ... :) .. vočnjak mi je oko 2000 m2 + ravna parcela (cca 0.5 Ha) kod moga kuma koju mu "ošišam" da ne raste grmlje … :)

Breg? .. brege nemam .. radim na ravnom :) ... ravnica i nizina je … ali zemlja ilovača :) … pa ti sad ti to orji :) ko da miješiš tijesto ... :)
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
..pitanjce ... sa vremenom bi ugradio i mogučnost kipanja na vlatka … tražim sad kakvi priključki pašu na razvodnik hidraulike … jel ima ko da mi pomogne? išao bi sa ovak nešto ...

Cev za kiper duzina=820mm, Fi_uha=18mm, priključak M22x1.5
23055


ili ... cev kiper dužina=800m, Fi_uha=18mm, priključak M22x1.5
23058

i priključak euro M22x1.5 za izvod …
23056

E sad .. ne znam što paše na vlatka? .. Kakva je rupa i šeraf na razvodniku ... ? Jel treba još šta?

Vlatko ima 2 šerafa di se stavlja cev ... koji upotrijebit?
23059
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
a nema veze koja rupa, jedna funkcionira kad podižeš a druga kad prisilno spuštaš...tak da možeš imat i dva izvoda...kakva ti cijev paše znal budeš kad skineš jedan šeraf... ;)

ako nemaš breg, kog si vraga napel na šperu?...rus ore bez špere sa onim pomičnim plugom (olt ili batuje), a i sa imt 10 cola niski (755)...
kuka ti napred paše od novijeg tipa, samo je moraš naopak okrenut i zašerafit....dobro dođe...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Na cijevima hidraulike su ti navoji 20x1,5 , znači na onom kraju koji bi stavio na razvodnik trebaš da imaš ''oko'' sa rupom 20mm. I onda ti samo još fali onaj šuplji šraf koji ide kroz to oko , i naravno dvije bakarne platne.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
...rus ore bez špere sa onim pomičnim plugom (olt ili batuje), a i sa imt 10 cola niski (755)..
pozdrav … imaš pravo .. orjem vinograd sa plavim OLT plugom (pomični) ... e sad ne znam ili je 10" ili 12" ??? ... ali to RUS vuće ko da nije ništa otraga ... :)) .. da spomenem .. kod nas (oko grada Glina) je zemlja ilovača ... :) ... šperu sam mislio stavit .. u slučaju "mokrih" jesenskih dana .. kad treba dublje orat ... da imam mogučnost stisnit blokadu ... ne treba onda plug podizat ... :) jel taj "arbeit" težak za preradit na "starom" vladimircu?

kuka ti napred paše od novijeg tipa, samo je moraš naopak okrenut i zašerafit....dobro dođe...
..kakvu to kuku misliš? .. Imaš sliku da vidim? .. jel to ko ovo šta se vidi na mom avataru, prednji utegi sa rupama?
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Inače, kako vam Vladimirci? Ja proučavam kako rad boš pumpe ND 21/2 na traktoru, prevodim iz ruske knjige, malo mi je jasnije kako to radi, ali imam još da "štampam" :) Gledam kako da je podesim. Malo mi traktor dimi na leru, na niskim okretajima (normalni ler), a ima i "brzi" ler te smanjuje i pojačava okretaje. Kad dam pun gas dima nema i "rožđi" ko pravi RUYS :)
Jel se mogu na ovom forumu video dodat, da to snimim? Sigurno će Savo ili ti Darijuse znati, di ga zeza :)
Čini mi se da je neko dirao u boš pumpu i nešto poremetio. Uz to, sutra idem u Antoš u Dugo Selo po dijelove :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
evo, ovdje na brzinu imam samo sliku, nešto se valjda vidi...kuka od prvog kraja, ista kao od novijeg vladimirca, samo ju moraš naopak okrenut...donji kraj ide gore...al funkcija je ista...

23164

a ovo ti je špera na njemu, položaj di smo ju ugradili vujac i ja...

volan je raskopan tada bio...mijenjala se ona luda matica...

23165 23166

i ovo ti je taj dio od volana raskopan, s lijeve strane ćeš vidjeti kak izgleda ta matica...u njoj je luft i nju moraš nabavit novu...ako imaš lufta...;)

23167

i mislim da nikad nisam postavil nijednu sliku od najnovijeg (sad točno godinu dana otkako je kod mene) iz VTZ game...
prva je od ljeta, taman kad sam došal iz šume sa razbitom šajbom...ošlo 100 ojra u vjetar...
ostalo od prije par dana...
23168 23169 23170 23171

i još malo...
23172
 

Prilozi

  • P9030036.JPG
    P9030036.JPG
    158.8 KB · Pregleda: 9

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pozdrav … imaš pravo .. orjem vinograd sa plavim OLT plugom (pomični) ... e sad ne znam ili je 10" ili 12" ??? ... ali to RUS vuće ko da nije ništa otraga ... :)) .. da spomenem .. kod nas (oko grada Glina) je zemlja ilovača ... :) ... šperu sam mislio stavit .. u slučaju "mokrih" jesenskih dana .. kad treba dublje orat ... da imam mogučnost stisnit blokadu ... ne treba onda plug podizat ... :) jel taj "arbeit" težak za preradit na "starom" vladimircu?

onaj olt pomični je valjda 10 cola, i zbilja ti netreba špera za njega...inače taj stari rus se hvata bolje od novog i ore lakše bez špere...u mokrom (ili ako ima puno gnoja) vujac je znal namontirat lanac na gornji kotač i igrat se malo brenzom dok ore...nije pluga podizao...
nije težak napravit tu šperu, al pitanje je isplativosti...možda bi te manje koštal
drugi traktor (noviji) sa tom šperom...
jedino moraš pazit da ne završiš na kraju ko ja...4 mala vladimira, jedan vtz 2048 i jedan belarus 52...i dva stara dajca...o_O
skoro za svaki priključak nešto...

i sad mi nije dosta, gledam malo tome vinkoviće i slične stvari, treba mi nekaj malko niže u plasteniku....
 

Mislav

Novi član
Tu od
11 Velj 2020
Poruka
8
Pozdrav svima, novi sam na forumu
Imam problem na t25, mijesa mi gorivo i ulje, jako dimi bijelo plavi dim, odmah cim ga upalim dimi na iberlauf i jedna glava u roku od dvije minute bude vrela a druga hladna, na toj sto je vrela na jednoj klackalici dok traktor radi baca puno vise ulja nego na druge tri
Ako netko zna u cemu je problem
 

Mislav

Novi član
Tu od
11 Velj 2020
Poruka
8
u generalki...:p

probaj prvo dizne ispitat, pa onda nadalje...
Napravljena generalka, odradio je nekih 150 sati normalno i poceo lagano dimiti i s vremenom sve vise dima i sve vise mijesa gorivo i ulje, u pola sata na leru ode litra i pol goriva
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Doza mozda prejaka? ...da li je ko dirao u bosch pumpu?

Ja sam u nedelju upalio traktor nakon 3mjeseca stajanja. Upalio je u 3. rundi verglanja, izbacio malo bijelog dima i onda se pokrenuo. Na traktoru sam promijenio poprecnu sponu (za volan) na prednjem mostu, a i uvidio da gurajuca spona ne odgovara na stari vlatko kao na novi - na starijem je duza......sad me ceka, da ju prerezem i navarim odgovarajucu duzinu
Jos me čeka: mjenjaža ulja...motor, getriba, zracni filtar, u bosch pumpi promijenio ulje...bilo je 0.5 litre nafte u njoj...🤔🤔🤔...vrijeme za novu ili raparatura stare?
Mjenjat cu i motorno ulje u hidrauliku i u bocnim zadnjim reduktorima. Isto cu vidit kod kucista hidro pumpe i promjenit ulje.

Primjetio isto da ima lufta prednji lijevi kotac...lezaj a?

Sta se tice problema kolege Mislava...potrosnja je prevelika...pogledati timing ubrizgavanja...mozda regulator u bosch pumpi otisao? Da li motor kucka?...ima udare, cuje li se sta osim normalnog zvuka?...da li se pod ler gasom ubrzava i/ili smanjuje?
...kazes mijesanje goriva i nafte? ...ja tu mislim na los timing motora...izvesti prvo ponovo ugao ubrizgavanja goriva...pogledati i poštelanost ventila!
Od tu bi krenuo.
 

Mislav

Novi član
Tu od
11 Velj 2020
Poruka
8
Doza mozda prejaka? ...da li je ko dirao u bosch pumpu?

Ja sam u nedelju upalio traktor nakon 3mjeseca stajanja. Upalio je u 3. rundi verglanja, izbacio malo bijelog dima i onda se pokrenuo. Na traktoru sam promijenio poprecnu sponu (za volan) na prednjem mostu, a i uvidio da gurajuca spona ne odgovara na stari vlatko kao na novi - na starijem je duza......sad me ceka, da ju prerezem i navarim odgovarajucu duzinu
Jos me čeka: mjenjaža ulja...motor, getriba, zracni filtar, u bosch pumpi promijenio ulje...bilo je 0.5 litre nafte u njoj...🤔🤔🤔...vrijeme za novu ili raparatura stare?
Mjenjat cu i motorno ulje u hidrauliku i u bocnim zadnjim reduktorima. Isto cu vidit kod kucista hidro pumpe i promjenit ulje.

Primjetio isto da ima lufta prednji lijevi kotac...lezaj a?

Sta se tice problema kolege Mislava...potrosnja je prevelika...pogledati timing ubrizgavanja...mozda regulator u bosch pumpi otisao? Da li motor kucka?...ima udare, cuje li se sta osim normalnog zvuka?...da li se pod ler gasom ubrzava i/ili smanjuje?
...kazes mijesanje goriva i nafte? ...ja tu mislim na los timing motora...izvesti prvo ponovo ugao ubrizgavanja goriva...pogledati i poštelanost ventila!
Od tu bi krenuo.
Nosio sam bosch pumpu i dizne kod bosiste sve je novo stavljeno i promijenjeno ali se nakon nekog vremena nesto poremetilo pa je davala previse goriva, nisam ga mogao ugasiti dok ne zatvorim dovod goriva i odnio pumpu ponovno kaze bosista iz nekog razloga koji ne zna ni on je imala prevelik protok pa je to nastelovao i radilo je dobro...
Upali normalno, ima normalan zvuk i radi lijepo sto se obrtaja tiče, nista ne smanjuje ili povećava, jedino dimi, vidim i na auspuhu goriva, sve je nastelovano po oznakama
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Moramo pricekati Savu...on zna Rusa..ko da ga sam dizajnirao...:))).

Sto se tice bosch pumpe...onda imam osjecaj da ti je otisao centrifugalni regulator...to ti je okomita osovnica koja ima 2 utega i na njoj se vrte u ovisnosti od opterecenja motora...sad kad korisnik da gas preko poluge se pod utjecajem centrifugalne sile regulator dize i sa svojim djelovanjem regulira koliko goriva se napuni za 1 cikal ubrizgavanja.

Ako je to poremeceno...mora biti bosista dobar i znati sta radi...nema tu mukte...ili treba mijenjat ono istroseno ili kupit komplet novu.

Nova pumpa u poljskoj dodje ...cca. 150€...ja se spremam narucit...vidio da mi je bolje dat za novu nego nosit staru neiskusnom majstoru za ruske bosch pumpe....:)...pa dok ti to obidjes par puta i on masno naplati...evo meni nove...:)))

Evo poljski link do pumpe...ta je za stari tip!! Zaobljena hauba!
POMPA WTRYSKOWA T-25 531111004-ST UKRAINA 531111004-ST

Ova je za noviji tip...ravna hauba...
Pompa wtryskowa T-25 nowy typ 531111004-NT Ukraina

Morate se samo registrirat u trgovini...primaju sve...:)))...jedno ne znam za otplatu za pranje suđa il ima....:))))
 

Najnoviji postovi

Na vrh