• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Ssle

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
9
Imam problem sa t25, nece da upali, samo skljocne, danas sam zamenio automat alnaser, imam onaj ceski, isao orati i kad sam ga hteo upaliti ujutru on nista, samo skljocne, instalacija je starija, dakle alnaser je bukvalno nov, grejali su mi se kablovi od mase, kleme koje dodju na akumulatoru su nove, akumulator nov, alternator iskrin od juga,prekidac mase mi se zagreva, kad se pipne od gore bio je vruc, ja sam te kablove zamenio posto mi je 1 izgoreo ali sam i kabal gde ide klema minus takodje zamenio
Mislio sam da mi je automat crkao, zamenio sam ga danas, je l moguce da ga prekidac mase zeza ili je ipak nesto do struje?
I da otvorio sam i prekidac mase i izgledalo je kao da je dobio neki spoj, pregorelo, ako neko konta sta je u pitanju neka kaze 🙂
Nece ni da zavergla, samo skljocne a kontakt ima...
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Najverovatnije prekidac mase,probaj taj kabal sto ide sa akumulatora na njega spoj direktno na masu pa verglaj
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Spojis ga direktno na sasiju traktora samo ga stegni dobro da ima dobar kontakt i probaj da ga upalis ako radi onda prekidac ne valja nagoreli kontakti
 

Ssle

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
9
A sasija traktora je gde tacno hahh
Donji deo nekkii
Nemam bas iskustva jbg
 

Ssle

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
9
Znaci da raskacim sa prekidac mase i da usrafim za donji deo traktora?
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Sasija je ceo traktor tako da mozes bilo gde da ga zasrafis samo nemoj na alnaseru gde se stafi kabal sa +kleme najlakse je da tu papucicu sa kabla sto dolazi do prekidaca mase zasrafis tu gde se srafi prekidac
 

Ssle

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
9
Pa on uopste ne vergla, samo ckkk se cuje a ima kontakt, i kad sam probao na direktno na sbkljucem ono na plus i minus sa srqvcigerom verglao je ali posle sve slabije
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ako direkno vergla a na kljuc nece onda brava zeza ili neki kontakt a kakav ti je akumulator da nije prazan
 

Ssle

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
9
A ona jedna zicica mi je skoro pa otkinuta sto dodje do alnasera, sad ne verujem da je zbog toga

Pa nije, mada jedino da nije isscrpeo struju iz akumulator, mada sam ga napunio pre ovoga, ali sam pokusavao da ga palim
 

Ssle

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
9
Skinuo sam bos bravu i sve je zapeklo na njoj i bilo je sve onako zelenkasto oko zice i srafa, moguce je da je do nje?

To su slabi kontakti, a i slab aku vjerojatno.

Akumulator je 145 ampera
I skoro sam ga punio, nema 2 dana, nemoguce je da izvice toliko struje na par pokusaja na koje se nista ne desava
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
očisti automat anlasera iznutra (wd i kontakt sprej) i pritegni šerafe ...
nakon toga dobro pritegni šerafe koji drže kontakt bravu...ako ni to ne pomogne, probaj prenijeti masu sa getribe na onu plehariju od kabine onakvim kablom kao što idu na akumulator (ja to zovem "uzemljiti kabinu")...
možda ti to pomogne, možda i ne... 🤭
i ne slušaj paničare koji misle da instalacija na vladimircu gori...:hahah:...može se pušit, al teško da gori (osim masnoće na samom traktoru).
 

zele

Novi član
Tu od
20 Lip 2020
Poruka
2
Pozdrav svim forumasima !
Ja sam novi clan foruma i imam jedno pitanje za znalce sa foruma. Naime skoro sam kupio Vladimireca t-25 radnih sati 1520 na kome su zadnje gume 9.5-32 koje treba promeniti. Od prijatelja sam dobio na poklon gume u odlicnom stanju dimenzije 12.4-32 . pa bih hteo da cujem vase misljenje oko montaze novih guma sta se dobija a sta gubi..... Inace da napomenem da traktor koristim za oranje i transport na povrsini oko pola hektara.....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
nisu 32 nego 28...ja još ne vidjeh na našim prostorima vladeka sa 32-kama...
ne vidim neke potrebe mijenjat postojeće ako su dobre...
 

Najnoviji postovi

Na vrh