• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ja to raskapao i niš našao...pa nazad složio, sve je izgledalo ok...smeta mu valjda neka pizdina dlaka...
kupi si novi razvodnik, i rešil buš problem.... ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Da , vjerovatno ta opruga ili nešto oko nje.
Možeš na licu mjesta rasklopiti razvodnik mnogo je lakše nego da ga skidaš van. Čini mi se da moraš skinuti H pumpu tj njen pogon jer fali malo mjesta da izađe šipka.
 

vugor68

Novi član
Tu od
16 Kol 2015
Poruka
29
Stigle gumice i brtve, krecemo u rastavljanje i, kako sam mogao posumnjati sram me i stid bilo,;) Savo je uvijek u pravu, mora pumpa ici dole. Pitanje: na sta moram paziti prilikom vracanja pumpe, da li sastavljati kad je na ukljucenom ili iskljucenom polozaju i da li mozda ima nekakav polozaj zuba kako mora biti nesto kao paljenje.
 

vugor68

Novi član
Tu od
16 Kol 2015
Poruka
29
Mislim da je kvar detektiran. Oslonac opruge je propao do ovog debelog dijela pa ova velika opruga ne dozvoljava dijelu sa kuglicama da ide gore
 

Prilozi

  • 20230222_110552.jpg
    20230222_110552.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 8

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To ti tokar odradi za malo vremena..

Kad ruke nemaju strah svašta same poprave..

Taj dio je opterečen kad ručka ide u smjeru vožnje..budi malo nježnjiji drugi put
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Lakše ti je skinuti komplet pumpu sa pogonom .

A ovaj dio samo naklepaj čekićem sa čela i smanjit će se rupa , prebaci to na ručku za kipanje jer se manje koristi i tjeraj dalje.
 

vugor68

Novi član
Tu od
16 Kol 2015
Poruka
29
Lakše ti je skinuti komplet pumpu sa pogonom .

A ovaj dio samo naklepaj čekićem sa čela i smanjit će se rupa , prebaci to na ručku za kipanje jer se manje koristi i tjeraj dalje.
:) Tako sam i napravio. Sve radi savrseno samo mi malo slini ulje ispod tih novih brtvi koje su tanke kao papir mozda sam trebao namazati sa onim crvenim silikonom za brtvljenje.
Hvala svima na savjetima, posebno doktoru Savi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Kada sastavljate i rastavljate lamelu , bolje je ovako.
Prvo kroz prozor odvrnuti korpu od zamajca pa onda rastaviti traktor na pola inače možete napraviti veće havarije.
Kada sastavljate nataknuti korpu i lamelu na spojničku pa onda sastaviti , naravno poklopite ona tri pracna u utore na zamajcu.
A u korpi imaju tri mjesta za vijke koji sabiju korpu , možete ih pri sastavljanju staviti da se ptacne malo skupe jer će ljepše stajati dok se sastavi.
I kada zvrnete korpu za zamajac uklonite ta tri privremena vijka.

Za autorska prava pivo i ćevapi , hvala

IMG_20230322_090155_412.jpg IMG_20230322_090202_442.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
da Savo, kolica idu pod prvi kraj...a ne smucati po panjima i daskicama... 🤭
a i ova lamela izgleda koda si ju personalno prenital u garaži...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Gospodine ja sam kolica poklonio komšiji nakon što sam kupio električni viljuškar i asfaltirao dvorište :ppozdrav:
Daščice su da mi preko noći ne trpi viljuškar .
A lamela je prekovana u nekoj garaži sigurno ali negdje daleko ja istoku :hahah:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Vlatko dobio novu mašinu i novog vlasnika , još se samo čeka da mu namontiram super spori hidro pogon i došlo je vrijeme da se rastajemo.
Takođe je dobio i razvodnik sa tri komande.

Ali imam još jednog koji ostaje , bez brige.

IMG_20230329_132324_382.jpg


IMG_20230329_132343_456.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh