• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Papa štrumf

Novi član
Tu od
12 Velj 2019
Poruka
22
Ja bih zaista volio da malo više koristite traženje već napisanih stvari.

Skini cijevi i crijeva i odvrni ona 4 vijka koji drže ploču na kojoj se šteluje pumpa sa ostatkom motora.
Znači imaju vijci sa maticama koliko se sjećam , a ne one samo matice na kojima se podešava zakretanje pumpe.
Savo,hvala vam na savjetu.Prvo cu dizne rijesiti,ako ne bude radio onda cu zvati nekoga da skine pumpu,bojim je se kao crnog vraga,kakve sam ja srece,ako je ja budem skidao i vracao,taj vladika nikada nece vise raditi. Kod nas se svi groze na spomen vladimirca,nitko blage veze nema a nece prici ni blizu....tako da.....Sto od vas naucim,to je to.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ne se bojat...to je samo mehanika...kaj potrgaš, da se drugo nabavit za relativno malo novaca...
i tak ja nabavio još jednog Vladimira...ovaj puta je odluka pala na VTZ 2048 2002. godište s stvarnih 786 radnih sati...sutra idem po njega pa će bit i slikica...
da nije ko iz salona, nebi ga ni uzeo...ko ni ona 4 prije...:giggle:
 

Papa štrumf

Novi član
Tu od
12 Velj 2019
Poruka
22
v
ne se bojat...to je samo mehanika...kaj potrgaš, da se drugo nabavit za relativno malo novaca...
i tak ja nabavio još jednog Vladimira...ovaj puta je odluka pala na VTZ 2048 2002. godište s stvarnih 786 radnih sati...sutra idem po njega pa će bit i slikica...
da nije ko iz salona, nebi ga ni uzeo...ko ni ona 4 prije...:giggle:
[/QUOT
drago mi je zbog kupovine.Sretno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
Joj nešto me strah dali ćeš biti zadovoljan sa tim 2048 kao sa T25.
 

Papa štrumf

Novi član
Tu od
12 Velj 2019
Poruka
22
Evo jedna informacija.Danas bio u Mađarskoj,kupio uloske dizni,komad 60 kuna.Filter ulja i filtere goriva,saku bakrenih podloski i jedno crijevo za gorivo ali nezveze,jer nisam mjerio duzine niti promjer rupe na onom oku.Provjerio cjene seta za generalku.jedan set,klip,cilindar,karike,bolcn kosta 500 kuna,leteci lezajevi 100,set brtvi motora 100,znaci sve 1200 kuna,sto je negdje oko 180 evrica....E sad,kada sam donio uloske dizni majstoru da to sastavi,kaze on meni,moras dobro paziti,dosta djelova je smece,pa i ulosci dizni....pa rekoh majstore to si mi trebo reci prije nego sto sam isao po njih. Zvao sam i trgovinu gibanj,i kod njih cijena uloska 60 kuna.Sutra ce biti dizne pa cemo vidjeti dalje...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
Joj nešto me strah dali ćeš biti zadovoljan sa tim 2048 kao sa T25.
vožnja prikolice po cesti i šumi, u grijanoj kabini, sa hidrovolanom...hehe...mislim da neće bit problema...
uopće ga ne planiram zamazat...?
 

Papa štrumf

Novi član
Tu od
12 Velj 2019
Poruka
22
nisam pitao,ali ici cu ovih dana ponovno pa cu pitati,pa obavjestim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Ja sam jednom isao u Barcs,prije nekoliko godina po anlaser za T25,bio je onda 800 kn tamo,a sad prosle godine kad sam slagao LTZ-a bilo mi jeftinije u Dugom selu kupiti dijelove nego u Barcsu. Sad prosli tjedan kupio opet anlaser za sebe i za prijatelja u Dugom selu i tu je 750 kn. A i puno mi blize.
 

Papa štrumf

Novi član
Tu od
12 Velj 2019
Poruka
22
kako se zove ta trgovina u Dugom Selu? prije par godina sam ja kupovao nesto kolegi alo se ne sjecam gdje je tocno bila trgovina,cini mi se cesta prema Kašini i trgovina s desne strane,ili tako nekako....Do sada nisam imao potrebe za time,ali sad kad imam to cudo,malo cu se posvetiti informiranju,pa cu obavjestiti rado i vas ostale....odakle si ti?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
Jučer konačno probao novog 2048 rusa...
drapao pola dana sa podrivačima, i onda tanjurao...i mogu reć da sam zadovoljan.
Ima snage dosta, brži je od malog, prva vuča radi da mi nigdje špera nije zatrebala...
Imao sam osjećaj da se grije brže od malog, međutim to je zato jer je bio pod opterećenjem...kad ga sašaltam u brzinu u kojoj s malim radim te poslove, bez obzira kaj se motor vrti do ibera, temperatura ne raste...
Al, grijana kabina i servo volan ti vožnju čine dosadnom pa prešaltaš u višu...
iznenadilo me da čak i potrošnja nije pretjerana...jes veća od malog, al je manja od mtz-a 52-ke...negdje između...
da se ne lažemo, četiri radna sata su okrenula, pod punim gasom i opterećenjem, efektivno sam se drndao gotovo šest sati i uspio potrošit 25 litara plavog...ispodrivao dva jutra, pretanjurao nešto bliže tri i pol...

od kvarova mi jedino izbilo cijev na kompresoru...🥴...da netko nebi pomislio kak je sve idealno...ipak je to rus...
 

Fishkal

Novi član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
7
Pozdrav ljudi, trebam pomoć oko mjenjača na T25.
Prije svega, isprike na terminima, nisam baš u tehnici, otac je u tome puno bolji, on i rastavlja vladeka ali baš ne ide na forume :D

Dogodilo nam se da ne možemo ubacivati u brzine. Čak se dogodilo kad stavimo u ler da trakor krene kao da je u brzini. Trakotror je 75 godište sa "jednim" mjenjačem.

E sad, neki susjed koji isto ima vladeka je rekao da treba zamjeniti neke opruge na osovinama koje se vide na slici koju prilažem. Kad smo te osovine malo pomicali lijevo - desno, osposobili smo većinu funkcionalnosti mjenjača, sad ne može samo u 5-6 bzinu.

Uglavnom, molim savjet što napraviti, kako doći do tih "opruga" ako je to problem. Također, ispustili smo ulje, to izgleda nikad nije mjenjano. Našao sam po "internetima" da ide SAE 90 ulje, ima netko konkretniju informaciju?

Evo slike



 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
opruge su ti odmah iznad tih bolcna (ti kažeš osovina) koji vire van bloka na prvoj slici...skini taj debeli komad dolje i vidi što je...
...ovak gledano, kad je u leru svi bolcni moraju biti jednaki...znači, ler između brze i spore, ler između rikverca i naprijed i ler brzine...
na toj prvoj slici se ne vidi, ima li ispred tih bolcnov na getribi jedan šeraf-poklopac?.., da i njega odšerafiš i očistiš blato...

da, sae 90 ide u getribu, samo prije natoči 10 litara lože i vozi se pol sata da ispereš blato...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
A da niste pri odglavljivanju malo čukali ove šipke sa gospodinom čekićom pa ih stukli na čelu i zbog toga sad neće u 5 i 6 brzinu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
danas je novi rus pokleknuo...dva dana pod frezom i gotov je...;)
mislim da je dizna kihnula...možda čak i dvije...
u leru radi normalno, al pod opterećenjem dimi ko lokomotiva....bijelo-plavi dim...
i troši ko tenk...mora da ga zalijeva gorivo...
stao sam na vrijeme (samo pola jutra je pofrezao tako dimeći ;), a i nafte mi ponestajalo u rezervaru) tak da kad se vrijeme pokvari za vikend imam kaj šerafit...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
jes, dizne su problem...jedna je zaštekala, a druga zalijeva...tak da je vozil samo na jednoj...bedasti rus...
nego, veći mi se problem čini što je popapao spužvu iz zračnog filtera...sve je oko klackalica obloženo sa gareži i čini mi se dijelićima te spužve...
Ima tko kakvu ideju kako isprati cijeli motor a da ga ne rastavim?
... i normalno, netko prije mene je shebao navoje na šerafima koji drže klackalice....grr... nije fini navoj za svakog...
 

Najnoviji postovi

Na vrh