• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

kraisnik83

Novi član
Tu od
13 Svi 2013
Poruka
8
. verovatno ste ukrivili kad ste odglavljivali menjac. tu treba bas sile da se savije jer je prilicno kratka viljuska. otvaraj menjac odozgo i pregled detaljan. ja mojeg moram na pola da rastavim da promenim lezajeve na spojnickoj osovini. bas su losi. e sad me interesuje koliko aksijalnog lufta ima radilica.kod mene je oko 3mm a skinuo sam karter da ispeglam i pregledao lezajeve. u super su stanju i lezeci i leteci i srednji lezeci sto je aksijalni .malo mi cudno. a oznake nikakve na lezaju. dal je moguce da su standard jos fabricki . od specijale obicno imaju svi oznaku. a na ovim ama bas nista upisano na poledjini.karter sam ispeglao .i jos jedan kvarcic sam zapazio. na filteru ulja motornog ono aluminijumsko lonce ima kraj matice odozgo naprslinu od nekog udarca oko 15mm. sa donje strane se neprimecuje i normalno se sve okrece .ili ga je neko ispustio ili opicio necim jer se vidi malo ulubljenje u sredini naprsline. dal ima kakvog uticaja to na pritisak i dal da ga zamenim.

dali moram skinuti i istalaciju hidraulike kada skidam poklopac mjenjaca?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i cevi od hidraulike i sipku od kocnica ,instalaciju verovatno jer neznam kud ti je provucena.pedalu gasa i rucicu za rucni gas ako je kod volana. sve sto smeta da se poklopac menjaca podigne. ja sam moj presekao kad sam skinuo tako da sad mnogo manje problema oko skidanja u zlu netrebalo. blokadu isto moras rucicu raskaciti. imas osigurac i osovinicu izbij i izvuci polugu
 

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
oprosti nisam znao ubacit na poruku,evo slike
 

Prilozi

  • Fotografija0355.jpg
    Fotografija0355.jpg
    35.3 KB · Pregleda: 187
  • Fotografija0356.jpg
    Fotografija0356.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 281
  • Fotografija0360.jpg
    Fotografija0360.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 264
  • Fotografija0362.jpg
    Fotografija0362.jpg
    33.4 KB · Pregleda: 236

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zajeo se nosac potisnog lezaja koliko vidim. e ja mojeg vlatka rascepio na pola pa milina pogledati. na zupcaniku pogona pumpe jedan lezaj nacisto prsko a drugi pred raspad .treci lezaj na osovini sto ide u menjac i drzi spojnicku isto los i sva tri semeringa. lamela popucala oko nitni na srcu ali se nije raspalo tako da cu povariti polako da se neukrivi posto je ko nova.jedino mesta gde idu kajlice na osovini do menjaca su prilicno razglodana sto cu morati i na spojnici i osovini obraditi i siru kajlu staviti. e sad dal ce od vijka biti dobra da napravim cetvrtku u obliku kajle samo siru.ili treba jos jaci celik. mada ove mi se cine kajle da su prilicno meke.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
oprosti nisam znao ubacit na poruku,evo slike

@ vica šta misliš jel ovo na njemu kataloški broj/tvornički pošto mi se čini da je to jos onaj prvi?

Broj bi trebao biti 25.21.125 ako se ne varam od nosača a broj od potisnog lezaja 95.88.217.09
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
po meni jeste tvornicki cim ima odliven kataloski broj. e sad dal je iz prve ugradnje ili originalni promenut je pitanje. po meni je prva ugradnja. a kod mene lezajevi radilice bez ikakve oznake. a jos uvek beli. dal je to prva ugradnja i standard . po dosadasnjem iskustvu bih rekao da su fabricki a vlatko 76 god
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
oprosti nisam znao ubacit na poruku,evo slike

Nosač bi te došao otprilike 180kn, zajedno s potisnim 240kn,pozdrav

po meni jeste tvornicki cim ima odliven kataloski broj. e sad dal je iz prve ugradnje ili originalni promenut je pitanje. po meni je prva ugradnja. a kod mene lezajevi radilice bez ikakve oznake. a jos uvek beli. dal je to prva ugradnja i standard . po dosadasnjem iskustvu bih rekao da su fabricki a vlatko 76 god

bilo mi je čudno što je oznaka 16.21... a ne 25.21...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a koliko je kataloga razlicitih i proizvodjen u vise razlicitih serija i fabrika. zato se vecinom razlikuju. ni katalozi nisu isti ni podaci cak. to za ruse nista novo
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Malirus kako si zadovoljan sa vanjskim španerima i kako bi ih ja mogao nabaviti do kultiviranja.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,562
Nosač bi te došao otprilike 180kn, zajedno s potisnim 240kn,pozdrav



bilo mi je čudno što je oznaka 16.21... a ne 25.21...

vjerojatno paše i na onog starog jednoklipca, barem ja imam takvo tumačenje u jednoj knjizi za
taj prvi broj..
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Malirus kako si zadovoljan sa vanjskim španerima i kako bi ih ja mogao nabaviti do kultiviranja.

Nisam uopće zadovoljan,jer ih nisam kupio kad sam bio,nisu imali na stanju
Sad su mi javili da imaju pa ću kupit
Napravio sam poluautomatske kuke,pa me živcira što se poluge stalno priblizavaju,onako bi bile raširene a izmedu stavim feder da drzi na pribliznoj širini
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i kod mog vlatka je 1621 kataloska oznaka na nosacu potisnog. rekao bih da je originalni.sastavio sam pogon hidraulicne pumpe .jos spojnicu i spojnicke osovine da obradim i kajle vece da stavim jer mi tu na manjoj osovini zajedeno .pa da se sve sastavi
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nisam uopće zadovoljan,jer ih nisam kupio kad sam bio,nisu imali na stanju
Sad su mi javili da imaju pa ću kupit
Napravio sam poluautomatske kuke,pa me živcira što se poluge stalno priblizavaju,onako bi bile raširene a izmedu stavim feder da drzi na pribliznoj širini
Mislio sam da si kupio pa me zanima kako se postavlja. Pretpostavljam da ide sa vanjske strane na donji dekli reduktora. Ako sam u pravu to se može napraviti prirubnica i zavariti uho za vijak, te koristiti ove postojeće unutarnje španere samo ih premjestiti sa druge strane poluga. Da mi se poluge ne približavaju imam okruglo željezo prečnika 50 mm dužine oko 60 cm da ne mjerim sa tokarenim krajevima kao za priključke, podignem poluge i svežem lancem sredinu ove željezne poluge za bolcni od topling poluge i kada isključiš pumpu hidraulika poluge ostaju podignute i ne padaju na rudo prikolice.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
@Luka Mislim da cca 90 kn dode komplet s lancem,za te novce mi to nitko neće tokarit ni s mojim materijalom

Napravio sam i ja razuporu al sve je to sex na kvadrat,sto nekih prepravaka čovjek napravi,personalizira traktor zavisno šta najčesće koristi i šta radi

@ Vica Bit će da su to sve orginali,vjerovatno paše i na onog DT20 ili koju već oznaku ima onaj jednoklipac
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Ja sam sebi pravio te prirubnice i veoma su jednostavne za napraviti ali za 90 kuna se ne isplati zezati ako su dostupne za kupovinu , meni nisu bile pa je radilia brusilica i aparat za varenje :biggrin:
 

danijel79

Član
Tu od
23 Kol 2012
Poruka
40
Imam i ja te prirubnice na reduktorima, kolega napravivo na stroju, popili pivo i rade ko pravi. inače lanci u križ smetaju za rad kardana. pozdrav
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Pitanje ya poznavaoce vladimirca koji su simptomi kad odu karike na vlatku ikako najjednostavnije to proveriti, da li sabija kompresiju u karter
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cim oslabe karike tako i vise kompresije propusta kroz karike u karter pa na odusku.ni nove karike sklopovi nemogu 100% zadihtovati ali dok je novo to je zanemarivo. kod nekih motora se desi da oslabe prvo kompresione a uljne da drze pa netrosi ulja ili vrlo malo a tesko pali i duva. a kod nekih opet otkazu uljne i trosi ulja a ima dobru kompresiju. od kvaliteta sklopova najvise zavisi. mogu kad se istanje i popucati tad moze i ulje izbiti ili merac koliki pritisak sabije. ponajlakse je utvrditi merenjem aparatom za kompresiju sta i kolika je. to je opet priblizan podatak jer se moze desiti da popusti kompresiju i na ventilima ili neravnoj glavi . ali pojava mnogo uljnih para i ulja na iberu je vecinom podatak u kakvom je stanju motor i dim izduva koje je boje.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Na iber duva kad se ugreje ali čist vazduh nema ulja na auspuh dimi normalno kad ga opteretim dimi crno nema belog dima nego mi curka ulje između bloka motora i razvoda paljenja pa sam pomislio da ne nabija kontra kompresiju pa mi zato curi tu iznad pvp, malo pušta na jednom ventilu tj viđici ventila pa se pojavi vremenom ulje na izduvnoj grani, kad izvučem merač a motor radi nema pritiska na meraču tj ne duva na njega , kolika treba da je kompresija na njemu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na vodjici moze curkati i uvlaciti u motor ako je usisni u pitanju ili izbacivati na auspuh direktno ako je izduvni u pitanju. ako je izmedju bloka i pvp tu je dihtung otkazao ili se deformisao. ravnanja povrsina kod rusa su vecinom losa i zato se pojavljuje curkanje a i tolerancije su im vece jer su predvidjeni za ekstremne uslove eksploatacije. to nije nista cudno i nemoj misliti mnogo o tome.malo silikonske hermetike i nov zaptivac i nebi trebalo curiti..za stepen kompresije je negde oko 17 ali sam zaboravio sa koliko se vnozi da bi se dobio pritisak u bar.trebalo bi da ima bar 23-25 bar ako je dobar
 
Na vrh