• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vlakovi i željeznica

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki da pitam jel imamo tu kakve ljubitelje vlakova i željeznice? Ili sam ja tak puknuti kaj to volim.
Znači ja već par godina sa klubom želježničara penzionerima se vozim sa vlakovima po cijeloj Hrvatskoj, Sloveniji,i ostalim Europskim zemljama.
Najviše se vozimo sa parnjačama, jer to je neka posebna čar onog ugljena i mirisa, a nedaj Bože da pogledaš kroz prozor van, oči pune dima i saja😂

Imam oko 300 do 350 tisuća slika vlakova, pruga, razno raznih deponija, ložiona, zapuštenim pruga, kolodvora i kaj ja znam čega. I kaje najbitnije iz lokomotiva.
E sad zakaj se ja vozim i slikam to sve, zato kaj mi to ljepo, a moji prijatelji kaj su cijeli život delali na željeznici oni pa znaju svaki detalj od a do ž, ko da čitaš enciklopediju. Uglavno nikad dosadno sa penzionerima.

Tokon dana bum pripremili neke slike, mada je to komplicirano jer ih ima puno i neznam kak da to sve prezentiram.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Znaš gde stoje ove dvije parnjače s slika?



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Doljnja je Jasenovac, a gornja Pakrac.
Imam negde još par slika tih starih lokomotiva ali ih trenutno nemrem najti.
Ako najdem postavim
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ali svi kaj to delali njima bilo lepo, velim ti ja već par godina sa penzionerima željezničarima putujem okolo. Svakakvih ima, ložača, skretničara, strojovađa, prometniki, šefovi kolodvora, ma baš nam super kad se vozimo okolo. U Sloveniji još drže do Parnih vlakova.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Neznam kak je to išlo ali morem si misliti kak je vozaču i ložaču lepo bilo u ovakvo vreme kak je danas.
Jel su te lokomotive imale kakve zastore ili nekaj da se navuče na vrata po zimi ili je to uvijek bilo otvoreno?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Bilo je nekaj, ali pri peći i kotlu je uvijek vruće, lepi posel je bil kak oni danas pričaju sa penzionerske strane. Moraš jenput iti znama😉
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Al to bez parnjače, mi nekad idemo i pešice po i uz prugu, nekad i 10 sati hodalo i slikamo sve, dokumentiramo jer bu to sve nesalo još malo. Kod nas ne vozi parnjača.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
U mom selu se nalazi separacija za ugalj,, i parnjača je glavna,, povazdan one vagone prejebava
i vozi kompoziciju u termoelektranu,,,
Prije ove pandemije tu su dolazili stranci,,uglavnom švabe to su škljocali aparatima kao da igra
Real i Barcelona,,
a meni se ona popela na 'urac,, pođem u polje,, a oni se natakare na prelaz pa čekaj,,,
dođe mi da joj izbušim gume o_O
ću narednih dana da štošta poslikam da vidite,,
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Zovi kad bu prilika za krug ljepom našom.
I ja bi se zaista rado uključio, iz znatiželje i "sjete", nudim se - Kupljenec molim pozovi i mene. Ako budem "pokretan" tu sam.
Evo, ak' me pozoveš ne moraš više pri meni snijega čistiti, vidiš da sam i ja dobar :hahah:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki svi ste pozvani na vožnju u Sloveniji, njima baš drago kaj nas ima iz Hrvaške, kaj smo prihajali knjima.

Na cugu je svaki put jesti i piti, muzika, svi nas ljepo dočekaju. Baš onak po starinski je sve.

Penzioneri sve ljepo organiziraju, Slovenske Željeznice isto tak, stvarno to treba probat.

Evo za početak još jedno 300 slika kome se da gledat.

Miris dima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Al to bez parnjače, mi nekad idemo i pešice po i uz prugu, nekad i 10 sati hodalo i slikamo sve, dokumentiramo jer bu to sve nesalo još malo. Kod nas ne vozi parnjača.
Onda nisam zainteresiran. Mene zanima stara mehanizacija i sve oko nje.
Po pruzi se morem i u okolici doma šetati.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nisi me skužil, parnjača ne vozi pri nama, vozi u sloveniji, muzejski vlak.
I jako je lepo to.
I tam ime svega za videti, pogotovo Bohinjska pruga, koja je najljepša u europi.
Most na soči, rijeka soča je zelene boje, tam je sniman hobit, gospodar prstenova.

Treba to probat da se to doživi. Isto ko naša lička pruga, bum stavil ja puno slika sa dam uvid u sve.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Meni je pruga ispod vrta, na cca 200 m:

Pruga.jpg
Slažem se s forumašem MUHA, nisam niti ja raspoložen baš za šetnju / cipelcug ;) pored, ili po tračnicama.
Ali sam zainteresiran za vožnju "starim vlakom, vagonima s drvenim klupama i parnjačom", uvijek. Voljan sam i sufinancirati osobne troškove u cijelosti, dakle platiti za "kartu", za hranu, pijaču itd.
 

Najnoviji postovi

Na vrh