• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vlakovi i željeznica

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Plus..novinara i novinarstva više nema..sve je to tvornica vjesti ..konačno novinari koji su "ostavili kosti" za pravu stvar sad ismijava taj isti narod kojemu su oni suptilno ukazivali na propuste i probleme,krađe i melverzacije..e sad kako nisu uspjeli služiti narodu i od istih su bili šikanirani oni su okenuli onima koji ih trebaju i plačaju.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
@vlč.puknuti
Pa ne želim ti da privatno doživiš sve to što su meni novinari radili, a sad imaju/imamo VŽ bale, za njih su im bila puna usta hvale.
Imamo mi u VŽ željeznicu i prijelaz Kučansku rampu, dnevno spuštenu 64 puta. Nisam lupio krivi podatak, krasio je jednom naslovnicu lokalnih novina.
Moguće da bude i ovo sad obrisano, može nek živi ljubav 🥂
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Nagledao sam se tenkova uživo. Ako niste znali u Pazinu je bila tenkovska jedinica, kasarna je bila smještena na istočnoj strani grada, iza INA benzinske. I iz kasarne je bilo cca jedan kilometar betonske ceste do moje bivše firme Istraplastika. I od nje stara cesta za Lindar po kojoj su tenkovi šibali n a poligon.


Nema više brujanja tenkova kao ni Istraplastike (svojevremeno) najbolja firma u gradu, zato jer sam ja u njoj radio.:ROFLMAO:
Ustvari ima Istraplastike ali ne u smislu da nešto funkcionira u njoj, ostali su ispražnjeni pogoni. I sad već dosta vremena je deponij smeća. Naime gradske vlasti su sklopile sa nekim Talijanskim jebivjetrom koji je prostor pogona napunio raznim smećem. Navodno da će se to reciklirati, ali znate kako to kod nas ide......:mad:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Nagledao sam se tenkova uživo. Ako niste znali u Pazinu je bila tenkovska jedinica, kasarna je bila smještena na istočnoj strani grada, iza INA benzinske. I iz kasarne je bilo cca jedan kilometar betonske ceste do moje bivše firme Istraplastika. I od nje stara cesta za Lindar po kojoj su tenkovi šibali n a poligon.
I ja,bio sam tamo u vojsci 6 mjeseci,tamo davne 94 godine
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Odgovor koji si dao ne bi zahtijevao niti djelomično citiranje mog posta. A pogotovo ne od moderatora! :cautious:

Ha 94 , mladić si bio .

Ovaj vlak koji je na Pulskoj rivi zdrobio kombi. Nekontrolirano je krenuo iz Galižane , razlog ostao bez kočnica i još jedna zanimljivost , nije mu radila ni truba. Kretao se je brzinom od 70 - 80 KM /sat. Sreća u nesreći je da nije nikoga pokupio na pružnim prijelazima na toj ruti. I da su to bili kasniji sati kad nije bilo ljudi na tom dijelu pruge od stanice - rivom do Uljanika. Da nije bilo tok kombija koji ga je zaustavio , bio bi završio u Uljaniku!
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Danas tenk u smislu ratovanja vrijedi samo po kili u ciosu..i da novinari imaju kaj slikati.

Vrijedi kad se narod napokon digne pa udri tenkom po narodu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Da i neki od nas smo bili puno mlađi, kamo je sve to tako brzo prošlo.
Čak je bilo sve do nedavno dok su mi "po vrtu" jurili teretni vlakovi puni kamena za gradnju drugog kolosjeka negdje kod KC, a u povratu drugi puni crne zemlje, vukle su ih koje kakve lokomotive, S oznakama HŽ, pa kenedijevke s nekim drugim oznakama, pa neke crvene, strane, neobičnog oblika i čudne trube. Na žalost to je prestalo i sada samo povremeno prođe onaj jedan prazan, đačko-radnički putnički vagon šveđanin, rijetko par vagona Đuro Đaković, a praznik su za oči novi novcati domači putnički vlakovi, na žalost prazni...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Na žalost to je prestalo i sada samo povremeno prođe onaj jedan prazan, đačko-radnički putnički vagon šveđanin, rijetko par vagona Đuro Đaković, a praznik su za oči novi novcati domači putnički vlakovi, na žalost prazni...
Ovi novi su toliko udobni da su prazni. Sjedala su na oko jako lijepa, "ergonomska", a udobna su ko one drvene klupe u šinobusu iz 50-tih...
Udobna su jedino u vagonima ĐĐ s kupeima...na žalost. Rijetko putujem vlakom, a kad putujem, nastojim da je to vlak s vagonima a ne ovi "tramvaji na šinama", koji zuje ko muhe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh