• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

VODA-problemi s nestašicom

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
kakva vam je situacija sa vodom trenutno??
Kod mene jos uvijek nema problema,al gledam na tv-u da ljudi vec imaju
ozbiljnih problema..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bome da. zale se kod mene ljudi da je vec pocela padati razina vode u bunarima. a gdje je jos ljeto.. :!:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
na knap,,za blago vozim u cisterni,,,tak da ne trosim iz bunara,,:drinkers::drinkers:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Kod mene bunar dubok 28 metara,a samo 80 cm,cca vode.... navečer se nesmijem ić kupat dok sam gotov sa poslom,bar do 21 sat,jer mam plovak padne i isključi pumpu.... a šta bu kasnije neznam..... RAzmišljam o Arteškom.... jer na mrežu mi se čini da bi bila prevelika mjesečna rata....
 
M

MOCO

Guest
a jeste li vidjeli ono u polj. emisiji kako će nam neki porez na bunare smislit!?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
a jeste li vidjeli ono u polj. emisiji kako će nam neki porez na bunare smislit!?

Da....:madmana::madmana: još malo pa ćemo i disanje plaćat.......:mad:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kod mene bunar dubok 28 metara,a samo 80 cm,cca vode.... navečer se nesmijem ić kupat dok sam gotov sa poslom,bar do 21 sat,jer mam plovak padne i isključi pumpu.... a šta bu kasnije neznam..... RAzmišljam o Arteškom.... jer na mrežu mi se čini da bi bila prevelika mjesečna rata....

Koliko ti se isplati kopati arteški bunar to je dosta skupo ja sam zvao jednog u Zagrebu imao sam neku ludu ideju pa kad mi je rekao cijenu smrznul sam se ..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Moj bunar je dubine 18 metara i uvjek je voda bila na nekih 9-10 metara dubine. znaci imao sam dobrih 8 metara vode. Nivo je pao oko 6 metara:shock:
Neki ljudi u selu imaju jedva metar vode u bunaru. Prosli tjedan sam bio kod ljudi koji od 8. mjeseca prosle godine svaki dan vuku po 2000l za napajanje stoke. Da napomenem da je kod tih ljudi nekad voda bila na dohvat ruke.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja imam zabijene tri pumpe na 9metara u jednoj je voda več na 4 metra prošle godine sam punio bazen 7 kubika bez prestanka i nije nestalo druga ima vode na 5 metara a treču neznam spojen je hidrofor ali nikad nemanjka vode ,sretni su ljudi koji imaju tak vode za razliku od onih koji muče muku sa tim pogotovo ko ima puno stoke .
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Koliko ti se isplati kopati arteški bunar to je dosta skupo ja sam zvao jednog u Zagrebu imao sam neku ludu ideju pa kad mi je rekao cijenu smrznul sam se ..

ma neznam ni sam šta da radim...ak ovak nastavi,biti će grdih problema sa vodom...
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Evo kod mene je upravo zavrsio pravi pljusak sa nekih mozda i 20 litara
po metru kvadratnom.Nadam se da se se ovako nastavit i sledecih dana.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Mislim da je mene tražil prije dvije godine 500knpo metru pa akouzmeš dubinu bušenja dok ne dođe do vode pod pritiskom zavisno kak gdje kod mene bi možda bilo manje ali buše od 100,200,300 metara dubine
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
kod mene dvojica kopala,,dali 35tisuca kuna,,90,,metara dubine,,vode ko blata,,sve tvoje,,od pumpe do cijevi,,za vodu i pumpu,,
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
U tu cijenu idu njihove cjevi koliko mi se čini ,zanima me gore izvod kak je napravljen jer voda bi trebala pod tlakom sama izlazit daj malo pojasni
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ma nema pritiska,,,,obicni cep je gore,,,ovisi o polozaju,,ima u susjednom selu,,on je u nizini,,sama mu izlazi voda,,pa si bazen iskopao,,on je povrtlar,,
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ma kakav je to arteski bunar?

To je bunar koji se buši dok ne dođeš do one podzemne vode koja se nalazi pod tlakom zavisno od položaja na kojem se nalaziš dubine idu u prosjeku od 100-300metara
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je bunar kojeg više nebudeš smel kopati bez dozvole, jer te u suprotnom bude država udarila po žepu i to pošteno!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh