• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

voda u gume?

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
evo jučer sam išel orat još jednu parcelu nešto manju od rali i imal dosta proklizavanja.
pošto je traktorič lagan(imt5339) a ja silil na 25cm dubinu katastrofalno proklizava.

isad me zanima koliko vode,kad ju ispustit van koliko bi opče dobil sa tim.
ili jednostavno nešto veče gume jel gore su 11/2-28.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
U gume se stavi tekučinu kalcijev klorid. To se upotrebljava u zimi na auto putovima. Ona izdrži do minus 20 st.C i može se pustit u gumama i u zimi. Kad punimo gume sa tom tekočinom, podignemo traktor, okrenemo gumu tako da je ventil na gornji visini- poziciji. Tako se napuni do 75% gume. Ostalo teba puniti sa zrakom da se dobije željeni pritisak i tvdotu gume.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Preporučam antifriz možeš ga malo više razrjedit,jer kalcijev klorid je jako agresivan i istrunuo bi ti ventil.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
mislim da je vec u nekoj temi bilo price o punjenju guma vodom
ovdje je opisan postupak za pravljenje otopine i punjenje
malo preracunaj koliko bi mase dobio time, i ja sam prije nekoliko godina razmisljao o tome da napunim gume na Tomi Vinkovicu.....ispostavilo se da bi dobio oko 35 kg po gumi koliko se sjecam i to sam racunao da ih potpuno napunim
 
A

agroslavonac

Guest
daniels kaže:
evo jučer sam išel orat još jednu parcelu nešto manju od rali i imal dosta proklizavanja.
pošto je traktorič lagan(imt5339) a ja silil na 25cm dubinu katastrofalno proklizava.

isad me zanima koliko vode,kad ju ispustit van koliko bi opče dobil sa tim.
ili jednostavno nešto veče gume jel gore su 11/2-28.
Ako staviš veće gume one su i šire i samim tim je specifični tlak traktora U ODNOSU NA PODLOGU MANJI ŠTO ZNAČI DA ĆE VIŠE PROKLIZAVATI
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
To nebi nikad pomislio da se tako radi mi smo sa tim kalcijevim kloridom zimi posipavali ceste i imali smo veliki problem sa rđanjem posipača i unimoga sve što nije bilo od inoxa na zadnjem kraju morali smo svake dvije godine bojiti
 
D

Demox

Guest
Ulio vodu pred nekih desetak dana na svom 533 u gume 12.4x28 i još ga razširio na sljedeću mjeru prve i zadnje točkove. To je sad drugi traktor. Preporučujem.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Ulio si vodu ili neku mješavinu :?:
Koliko vode je stalo unutra :?:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Demox kaže:
Ulio vodu pred nekih desetak dana na svom 533 u gume 12.4x28 i još ga razširio na sljedeću mjeru prve i zadnje točkove. To je sad drugi traktor. Preporučujem.
A šta ćeš kad dođe zima?...trebaš vaditi vodu iz guma,,,a to baš i nije lako! :scratch
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
joekiki kaže:
Pozdrav svima!

A šta ćeš kad dođe zima?...trebaš vaditi vodu iz guma,,,a to baš i nije lako! :scratch
Pozdrav Joe! :mrgreen:
A zašto bi je morao vaditi ? guma je, nije staklo ;)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav!
puknuti kaže:
joekiki kaže:
Pozdrav svima!
Demox kaže:
Ulio vodu pred nekih desetak dana na svom 533 u gume 12.4x28 i još ga razširio na sljedeću mjeru prve i zadnje točkove. To je sad drugi traktor. Preporučujem.
A šta ćeš kad dođe zima?...trebaš vaditi vodu iz guma,,,a to baš i nije lako! :scratch
Pozdrav Joe! :mrgreen:
A zašto bi je morao vaditi ? guma je, nije staklo ;)
Pa treba i nešto zimi raditi sa trakrorom,nisu svi tako vredni da uzore na vreme! Kak ćeš voziti...kao da su gume od kamena,,,a kad se voda smrze, i led krene širiti i drobiti, od težine traktoraa,,,buši gumu...
Jedino da okačiš traktor da visi u zraku, preko zime... :lol: :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pa namjestiš ventile dolje,izvadiš ih i voda sama van,staviš u ostatak kaj ni iscurelo litru antifriza koncetrata i niš im nebu :D
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Prijatelj mi je isto imo problema s proklizavanjem, ali je rijesio na drugi nacin to! U gume je metnuo utege, okruglo izrezana pločevina i supp mu je. Miss da ovo s vodom ni riješenje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Samo ti je voda jeftinija varijanta nego plocevine samo plocevine su bolje na dugorocno!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ili debele lance oko guma namotati. cesto su pravili kod nas takozvane kandze . na lance se vare ploce .ali to je bas za rad zimi ili veoma teskim uslovima. ali po meni ako su uslovi teski i misli se raditi dugorocno sa fergom treba praviti tegove ili debele lance .
 
Na vrh