• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

volvo bm 2254

juričMF

Član
Tu od
25 Ožu 2013
Poruka
48
pozdrav drustvo jel netko zna sto o traktorima volvo točnije volvo bm 2254,trebam manjeg duplaka covjek mi nudi tog volva za masseya1080 pa me zanima misljenje cjenjeni clanova
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
raspitaj se prvo koliko kostaju dijelovi,te dali ih je uopce moguce nabaviti!
 

juričMF

Član
Tu od
25 Ožu 2013
Poruka
48
kaze mi jedan da nema problema oko djelova naravno treba ih cekat na nekom forumu sam citao mislim da je poljoinfo ili tako nesto samo rjeci hvale imaju za volvo traktore,ali opet...neznam. a jel se isplati dat masseya 1080 za volva 2254
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ja znam za jednog, doduše šestak je u pitanju.
Eno ga, stoji u slivlju več 10-tak let od kad se klipnjača nagledala kroz blok, več je potonul do felgi.
Blok je zakrpan ali čeka klipnjače i radilicu
 

juričMF

Član
Tu od
25 Ožu 2013
Poruka
48
neznam ni sam neki ga hvale neki kude po srbiji su u te sestake ugradjivali svakakve motore od imt 577 brene 136 rogonje 170 pa cak i220,lako je za motor vise me brine getiba i diferencijali,,svedski je celik nebi smio bit los al kako su ga odradili na traktoru to je pitanje......massey 1080 mi je dobar slusa bez problema sve ispravno al mi je malo velik trebam nesto 50-60 konja duplaka... mozete vidjet moje masseye na piku pod nick LeeGA ako vas zanima
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Nemas ti kao sto rece "muhanicar" gdje djelove naci za tako nesto,moze biti da je taj dobar i da radi jos ,.,.,.a moze biti da te boli glava. ja se ne bih upusto u tu kombinaciju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Pa po zadnjim kotačima mi to ne djeluje baš ko mali traktor. Istina, kraći je i ima manje prednje kotače od MFa, manje brzina. Kakva mu je udobnost naspram MFa? U kvalitetu ne sumnjaj jer je to prethodnik Valtre. Za dostupnost dijelova kontaktiraj člana Picek ovdje ili na plavom forumu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Motor nije problem, on ima samonoseču šasiju (slično ko David brown) i uglaviš gore kaj hočeš.
Ali kaj s ostaim kad stane :icon_scratch:
 

juričMF

Član
Tu od
25 Ožu 2013
Poruka
48
decki sreta vam nova... gledao sam volva 2254 trraktor je u dobrom stanju nije odrpan sve je na svom mjestu,kratak je duzine 3,70 2m sirine prednje gume 11.2-24 zadnje 16,9-34 nema buke u kabini udoban je sve je ispravno i radi nema varova po sebi ni ulja da curi igdje motor perkins kod covjeka je 3 god jos nije kljuca stavio na njega a ni ovaj prvi vlasnik sto ga je uvezao 2008..sve u svemu traktor nema mane sto se vidi kratak je i nabijen sto mi odgovara zbog mali parcela

Nemas ti kao sto rece "muhanicar" gdje djelove naci za tako nesto,moze biti da je taj dobar i da radi jos ,.,.,.a moze biti da te boli glava. ja se ne bih upusto u tu kombinaciju

sve djelove moze nabavit motoremont u bos.gradisci zvao sam ga i pitao

hauba me strašno podsječa na IHC-a :)

i mene hauba a i zadnji diferencijal vuce na ihc mislim da sam procitao negdje da i je radjen po ihc
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
kupio dsam volva t800... traktor mi se svida i ok je ali mi nije jasno par stvari... imam dva kardana brzi i spori i kad ukljucim obadva se vrte... ukljucujem kardan na dvije poluge... prva ukopca kardan a na drugu ga ukljucujem... ta druga ima veliki hod ali kardan ukapca naglo a ne kao sto sam vidio recimo na torpedu 75 da se lagano gura poluga i da s lagano ukopca kardan a ova prva za ukapcanje kardana proizvodi ruzan zvuk kad ukapcam znaci ide tesko i pocne nesto ruzit i onda upadne... moje amatersko misljenje kao da na silu zaustavljam zupcanike pa onda upadnu.... da li je to normalno?

i jos mi nije jasno u vezi mjenjaca.... znaci mjenjac je sinkronizirani i trebao bi se saltat u voznji ali nece upast u brzinu u voznji i nesto ruzno zvuci, kad stanem normalno upadne u brzinu.... kako da znam jel nesto sjeb*** ili nije sinkronizirani?

ako ima netko volje pomoc mogu pokusat bolje objasnit... nisam bas iskusni traktorista.... jos :D
 
Na vrh