• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vožnja na jestivo ulje

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Znači imam priliku nabavljat otpadno jestivo ulje iz restorana. E sad zanima me jel bi to mogao točit u traktor u nekom omjeru sa naftom? Čuo sam neke priče o tome pa me zanimaju vaša mišljenja. Oba traktora u koje bi to stavljao su starijeg godišta IMT-533 i U-445.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
šta znači previše masno, jel se filteri štopaju ili nemože sagorijeti dobro.

Jel i trafo isto premastan?
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
šta znači previše masno, jel se filteri štopaju ili nemože sagorijeti dobro.

Jel i trafo isto premastan?
sta da ti kazem za to TO JE ULJE nema se sta vise reci slab protok filteri se brzo zaštopaju sporije sagorjeva,,,trafo ulje isto pre masno,,,,,ne govorim ti na pamet nego iz iskustva,,,,sta je tolika kriza udarila da nemozes plavi uzimati ili ložu ,,, loza je po meni sasvim ok ja je tocim i nije masna puno,,, nikakvih problema s njom nemam
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
još ako su petkom ribice pečene na njemu,bude cjeli belaj i poljice mirišali......:lol:
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Znači imam priliku nabavljat otpadno jestivo ulje iz restorana. E sad zanima me jel bi to mogao točit u traktor u nekom omjeru sa naftom? Čuo sam neke priče o tome pa me zanimaju vaša mišljenja. Oba traktora u koje bi to stavljao su starijeg godišta IMT-533 i U-445.

neznam kako s tim ali moj kum ima dva zetora super 50 samo šta jedan nema orginal motor nego od rakovice 6 cilindara i stalno mješa pregorelo ulje i naftu i vozi
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
sta da ti kazem za to TO JE ULJE nema se sta vise reci slab protok filteri se brzo zaštopaju sporije sagorjeva,,,trafo ulje isto pre masno,,,,,ne govorim ti na pamet nego iz iskustva,,,,sta je tolika kriza udarila da nemozes plavi uzimati ili ložu ,,, loza je po meni sasvim ok ja je tocim i nije masna puno,,, nikakvih problema s njom nemam

ma nije kriza, i ja točim ložu al eto slučajno naletio na čovjeka koji to baca pa me pitao jel mi treba za traktor
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ma išlo bi to samo trebaš prvo ostavit da se istalože krupnije čestice,pokupit sve iznad taloga,profiltrirat kroz malo finiji filter,pomiješat sa naftom u omjeru cca 60-40% u korist nafte i mora da ide,samo kaj budu svi pesi bežali za tobom pogotovo sad dok je cijepljenje
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
ma pustio bi ja njega prije točenja kroz filtere da se očisti sva krupnija prljavštvina iz njega. Uzet ću jedno 5 lit. pa ću probat to smućkat sa naftom i natankat u 533 jer mi je njega manje žao i vidjet kako će se ponašat.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ma pustio bi ja njega prije točenja kroz filtere da se očisti sva krupnija prljavštvina iz njega. Uzet ću jedno 5 lit. pa ću probat to smućkat sa naftom i natankat u 533 jer mi je njega manje žao i vidjet kako će se ponašat.

nemoj ako boga znaš, odi se prepeljaj 20 km do Ozlja i pitaj ljude što se sve dodaje jestivom ulju u procesu pretvaranja u biodizel...pogon ti je preko puta benzinske prije samog grada...
ono što sam ja čuo je da troše hrpe glicerina i neke kiseline, neznam točno koje, da bi se dobio dizel iz toga, i još na kraju ne preporučaju to čisto koristit nego max pola od ukupne količine goriva...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
ma ne mislim se ja vozit na čisto ulje

inače onaj pogon više ne radi, sad je tamo punionica plina
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ma ne mislim se ja vozit na čisto ulje

inače onaj pogon više ne radi, sad je tamo punionica plina

radi, samo nije više Rožić gazda, prodal je to nekom drugom...
vidim ih da voze u malim kamiončićima one plastične rezervoare po 1000 litara, autotransport kupuje od njih...i smrdi koda celo selo peče ribice u fritezi iza autobusa...:rolfer:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
kum mi tamo dela i kaže da više ne proizvode biodizel
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
.i smrdi koda celo selo peče ribice u fritezi iza autobusa...:rolfer:
a što će pak mirišat kad mane prođe,budu ga hvatale sve mačke i psi po selu....:lol:
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ja sam probao na TV-a sa 100% biljnog ulja sve super, samo malo teze pali i uzasno mirise, a kad bi se dodalo malo nafte lakse bi palio.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ja sam probao na TV-a sa 100% biljnog ulja sve super, samo malo teze pali i uzasno mirise, a kad bi se dodalo malo nafte lakse bi palio.

zato postoje grijači ulja koji rastope ulje dovoljno da može upaliti.i nafta nebi mogla u auto ili traktor upaliti da nema dodataka,parafin i slično...
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Znam da se otpadno jestivo ulje koristi za proizvodnju biodizela i prerađuje sa ostalim dodacima..no "boš majstor" u Zelini (TraktorPro - Čegec) mi rekao da je jestivo ulje izrazito štetno za pumpu visokog pritiska odnosno tzv. bosch pumpu. Tvrdi da je imao dosta slučajeva da zašteka ili zariba pumpa nakon što ljudi rabe karnistere od jestivog ulja za naftu..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Znam da se otpadno jestivo ulje koristi za proizvodnju biodizela i prerađuje sa ostalim dodacima..no "boš majstor" u Zelini (TraktorPro - Čegec) mi rekao da je jestivo ulje izrazito štetno za pumpu visokog pritiska odnosno tzv. bosch pumpu. Tvrdi da je imao dosta slučajeva da zašteka ili zariba pumpa nakon što ljudi rabe karnistere od jestivog ulja za naftu..

zašteka zbog mehaničkih nečistoća. ako je ulje procijeđeno kako treba i ugrije se dovoljno da bude rijetko,onda nema smrti ni bošpumpi jer njoj je bitan fluid koji ona može propustiti,a kakav je to je manje bitno,samo da je čisto
 

Najnoviji postovi

Na vrh