• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

VranicD

B

BAGERISTA

Guest
Proklizava malo,,,,pa možda nebi bilo loše koja kila da mu se stavi iza,,na zadnje ruke,,,i kako kaže arno......lanci če morat ič gore..:shock::shock:

A ako ovdje dela ovako u gnjoju če još više klizit,,,jer gnjoj zapuni kanale(ripne)od guma i ne pada kao snjeg....

Ovo bi bila moja zamisao,,,pa sad najbolje da sam odlučiš.........;);)
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Da tu ste u pravu imam nekakve lance samo ih moram malo popravit jer su ispucali na par mjesta i još ubacit između lanaca jer su dosta rijetki, i naravno mislim napravit neki teg na poluge jer je stvarno lagan otraga a onda je to druga priča.
Ma to smo se jučer malo zezali Buraz je htio malo isprobat kako to radi pa sam ga usput i snimio malo hehe,,
 
B

BAGERISTA

Guest
Sve pet,,,,bit če kad mu se stavi težina iza sasvin druga priča.......
Ovo je bila samo ideja,,,naravno sam češ vidit u delu,,kako pita..:partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Težina će ti više vrijediti kod utovara gnoja redi protuutega a normalno i kod manevriranja radi utovara , ali trenutno ti treba rješenje za snjeg , a tu ti može poslužiti duži lanac ili nepotrebna sajla , samo je potrebno da ih omotaš oko gume i felge , kao prsten oko gume i rješio si jeftino donekle problem :?
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Bog prijatelju Danot,

Evo kao što vidiš nisam odustao nego sam ih preuredio i super rade samo sam ih odrezo sa donje strane i umjesto onog četvrtastog pakunga stavio šeširastu pakung(semering).

I normalno morao sam da povadim one ventiliće ,pa sam probušio veće rupe da ima ulje bolji protok i jednu sam rupu zatvorio onu koja ide na onu tanku cijev izavario priključak.

E sad to nije konačan odgovor morao sam da se povučem sa klipom van 8 cm jer je pri dnu cijev četvrtast pa mi je onda bježalo ulje, a to sam riješio tako da sam zavario šuplji vijak od kamionskog cilindra za kipanje koji mi služi kao oslonac da klip ne propadne do kraja ,a kroz njega prolazi ulje.

A na vrhu gdje završava ona cijev nju sam odrezo i probušio rupicu tako da klip ima odušak kada ulazi i izlazi.

Nadam se da sam ti pomogao jer sam zaboravio slikati dok sam to preuređivao :)

To care, hvala ti za odgovorima, ventile unutra sam i ja povadio van, cjev odrezao, napravio sam odusak, probusio sam i vece rupe radi protok....

Kazes da si izgubio na hod cilindara 8 cm, ja ti moram biti iskren, kada sam povadio ventile unutra povecao se hod cilindara za 1.5cm, prikljucim ga na hidraulika od traktor i izbacije ulje na odusak da je to cudo jedno, 5-6 litara je otisao u nepovrat eksperimentirajuci, i izbacuje ulje bas za tih 8 cm sta kazes, nisam se sjetio da smanjim hod cilindara:madmana:, ja sam misleo da je pohaban cilindar na dno, bojao sam se i da zamena gumice bude dzabe.
Svatio sam sta si radio,rezem donji deo i smanjujem hod, nadam se da cu da uspejem sad;)
Pozdrav:partyman:
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Molio bih ako neko ima radionički priručnik ili katalog rezervnih dijelova za Massey Fergusona 135 :)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
heh, tek sam sad ovo vidil,
već vidim dva opićena Vranića kak se mačevaju sa kašikama po Jezeranama :lol:
zelenko i crvenko :partyman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
I ja Josix tako, tek sad vidim pošto si ti temu prebacil na vrh.
Utovarivač je super napravljen, kučni rad ne može bit bolji. Tu je bilo dosta posla. Majstor si nema šta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh