• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenske prilike-neprilike

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja ne znam da li se uopće isplati kakvu zaštitu (špricanje) ikoje kulture radit, svaki dan kiša a kada ne pada kad treba špricat onda puše 9m/s. Već sam lud od toga.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
jedino kaj se može delat je kositi travu u pauzama između kiše...
...al ova noćašnja je baš rodna, sve dane nije palo koliko je danas...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Evo i kod nas pada...zapravo,pada vec 20 dana ...svaki dan pomalo
Trava krenula po kukuruzu pa se zeleni....crvena djetelina i ljulj pocinju lijegat....po hektra kukuruza moram presijat...

Mogla bi bit zeznuta godina
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Hele,
Nisi jedini i meni supruga svako malo isto kaže :biggrin:
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Kad smo kod vrijemena

Meanwhile, dry and hot weather will settle in across Italy and the Balkans, leading to drought conditions, poor crop yields and wildfires.

650x366_05041442_europesummer.jpg

vir
http://www.accuweather.com/en/weathe...oland/57179674
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Accuweather nije baš mjerodavan. Na njihovoj dugoročnoj prognozi za mjesta iz Hrv. Zagorja je u razdoblju do 12.08. predviđen samo jedan dan s temperaturom 27°. Ostale dane predviđaju niže temperature. Izgleda da ne zna ljevica kaj dela desnica.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Aladin je najpouzdnija, li daju samo za tjedan dana unaprije.
Acu se pokazala više - manja dobra na nekoliko tjedana unaprijed, dugoročno se znaju iskorigirati, ali u dva tjedna pagađaju točno. Barem za moj kraj.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Lako ćemo ju iskontrolirat, po njoj sljedećih 10 dana nema kiše.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ,
čini mi se da im prognoza najmanje odstupa u odnosu na spomenute.

A kad se poklopi identična na dvije ili još na ECMWF (Aladin je samo za 3 dana) onda je to dosta pouzdano.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Svi oni koriste iste podatke (Eumetsat), samo im se matematički modeli razlikuju.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Naravno, algoritmi su ključna stvar. Ove prognoze koje mi dobivamo su rezultat različitih modela (algoritama). Ponekad se radi više od desetak različitih modela. Što su krivulje pojedinih modela bliže to je veća vjerojatnost točnosti prognoze.

S prognozama je slično kao u životu. I od istog k...a su rezultati jako različiti. :(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Momci ,danas sam ukino lucerku a ono se naoblaci,kao da bi mogla kisa...
Kakvo je vrijeme kod vas,...nama kisa dolazi od Hrvatske pa odprilike da znam
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Sutra popodne i petak kiša,onda dobro do ponedjeljka.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja pratim yr več par godina...za ponedjeljak najavljuju dosta kiše.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo me lcemjerne - cijelo vrijeme brundam i mrgučem kakvo loše vrijeme imamo - a evo dans toplo sunce i odmah mi smeta - vruće mi.:icon_eyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh