• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenske prilike-neprilike

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Kod mene moze pricat ko sta hoce ali ja pratim temp a ne novinare i vidim da ove godine imamo najhladniji 6mj od kad se bavim poljoprivredom i zbog toga je ove godine bio veliki pritisak bolesti jer kod mene u 5mj nije bilo nekih velikih kiša da bi se to opravdalo a i 5 mj je bio relativno hladan, a taj trend se nastavio sve do sad do pred par dana s time sa su tek sad došle temperature kakvi bi trabel bit od polovice 6mj na dalje...vlade preko novinara ispiru mozgove, ista stvar šta su radili sa moronom sada će radit sa ekologijom i klimatskim promjenama, niti 100 godina od postojanja zemlje se prati klima i sad na tom razdoblju koji se mjeri u promilima postojanja zemlje oni rade kalkulacije:rolleyes::unsure:
Screenshot_20230717_125315.jpg

Screenshot_20230717_125321.jpg
I sad slika od lani Screenshot_20230717_125821.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,849
Jel istina da je dosta hladna u odnosu na prijašnje godine?
Je a i veća je,navodno je HE Gojak u remontu,bio sam nedavno u Ogulinu,u onom suhom koritu bilo preko metar vode,vjerojatno od tuda veći vodostaj
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Prije 20-ak i više godina, kad bi snjeg pal početkom 12. mjeseca, bilo ga je konstantno do početka 3. Temperatura je skoro cijelu zimu bila u -, Bilo je svaku zimu minusa recimo -15 i slično. Sad praktički da nema snjega ili se zadrži par dana tijekom cijele zime a temperature su stalno u blagom plusu ili par dana -6,7. Ljeta su recimo slična. Govorim za svoj kraj. Ne moraš biti znastvenik da vidiš da se nešt mjenja. Svi rođeni prije 1990. mogu po sjećanju skužiti razliku. Samo nesmeš poricati stvarnost da bi bil kontra… 😉
Sad dal je razlog za to ljudsko djelovanje ili neki prirodni procesi, to nemrem tvrditi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Vrijeme ima cikluse, kak i sve oko nas.
Puno toga je (namjerno) izmijenjeno geoinženjeringom, a ne samim utjecajem života na klimu.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Puno toga je (namjerno) izmijenjeno geoinženjeringom
Ti si uvijek dobro informiran o takvim stvarima. Sve su ti imženjeri krivi… 🤭
 
  • Haha
Reactions: ZJ

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Današnje su vremenske prilike udružile našeg peseka i dvije mace. Svi su zalegli u boksu i drže se hladovine 👌🤓
IMG_20230717_143331.jpg
Jako teško bi ih tu bilo tko smjestio na silu 🙃.
Ovo meni baš i nije jako ugodna temperatura, još je malo dodalo gasa 🥵
IMG_20230717_143454.jpg
Ja više volim one temperature oko 25 u hladu...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,690
dolazi nam opet nevrijeme..za sad bude kačilo međimurje...bumo vidli kaj bude...ali iz takve vrućine i sparine nebre ništ dobroga biti...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Nemrem reči da nije vruče. I moj toplomjer mjeri cca 35.
Ali nije mi sparno i teško vreme, možda zato kaj sam čitav dan (do sad) na sunčini ali na minivašu.
A sad tuš i pod klimu do navečer
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Ovak je danas bilo kod mene. U boravku je od jutrošnjih 21,5° doguralo do 25°C.

1689621036861.png
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Bome je kod mene doguralo do 29.6 stupnjeva...

Moram djeci objasniti da se na ovim vrućinama ne kreće da se ne generira dodatna toplina...

A vani je sada čist ugodno.. Samo što nikako da u kući bude ugodno Screenshot_2023-07-17-21-39-27-008_com.softwise.PinovaDoc.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Vrijeme se ne šali. Jučer ja nas poštedilo, nevrijeme je zastalo na Dravi, k nama je iz Međimurja i SLO prešao samo vrlo jaki vjetar i pljusak.
Slika dolaska naoblake jučer je gledano s naše vrtne terase bila ovakva
IMG_20230718_193011.jpg

IMG_20230718_193035.jpg
Ne može ni mobitel dočarati točno kako je izgledalo "prijeteče". Definitivno su Slovenci točno za jučer pogodili, na minutu dolaska čak. Samo ne bu dobro ako se ostvari njihova prognoza za danas, za naše krajeve, pa sve skoro do BiH 🤔
 

Najnoviji postovi

Na vrh